esmaspäev, 3. mai 2010
Üks põhjus soetada omale iPhone
Väljavõte Postimehe veebist.
Siin üks konkreetne põhjus soetada omale iPhone: kui sinu telefoniga midagi juhtub, isegi, kui ta ära kaob, näiteks, on võimalik taastada suurem osa selle sisust. Sest kogu kupatus on paralleelselt salvestatud arvutisse, või soovi korral .mac võrgukeskkonda.
Nokia puhul on aga tõesti nii, võin seda kinnitada ka oma kogemusele tuginedes, et kui aparaadiga midagi juhtub, on sellest lõpuks järel ainult mäluta kest.
Mina pean iPhone, ja üldse Apple'i toodete eeliseks nende töökindlust, ja ma ei mõtle siin riistvaralist kindlust, riistvara on ikka ühesugune, ja sellega võib juhtuda igasugu asju, vaid just tarkvaralist kindlust, mis tagab kokkuvõttes kasutusmugavuse. Seda eelkõige tööriistana. Kel aga on vaja edvistamiseks riista, või niisama näppimiseks, ja kel on selle jaoks piiramatult aega, nende jaoks kõlbab loomulikult ka Nokia.
Ma mäletan ise ka neid aegu, kui tuli Nokiast kontaktid või mõni muu info vahel kuhugi kopeerida, näiteks remondi ajaks, ja siis uude telefoni saada. Ohh, ma parem ei kirjelda, mis sellega kõik kaasnes, ja mis tulemus lõpuks oli. Igatahes tähendas see mitut PÄEVA tõsist tööd, et kõik endine jälle taastatud saaks. Või mis hullem, paljud kontaktid läksid üldse kaduma, täiesti seletamatul põhjusel. iPhone'iga ei pea selle peale üldse mõtlema, kõik on kogu aeg olemas. Näiteks kui andmekaitse mult aasta tagasi telefoni minema viis, sain ma viivitusteta analoogse asja taastada, muretsedes lihtsalt uue analoogse riista.
Nokia ja Apple'i puhul torkab silma mõttemaailma suur erinevus. Kui Apple'i kasutajaid peetakse riista-pededeks, on Apple'i puhul just tarkvara see, mis teda eristab konkurentidest, ja kasutusmugavus, Apple on hea tööriist, kuigi teda peetakse imetlusobjektiks. Aga kas pole seegi suur saavutus: muuta hea tööriist imetlusobjektiks?! Sest tavaliselt on vastupidi: imetlusobjektid enamasti kasutamiseks ei kõlba. Nokia seevastu toodab sõna otseses mõttes kummikuid, ehk firma müüb oma tooteid kui tööriistu, mis aga pole tegelikult head tööriistad, ehk need kummikud on pehmed nagu kondoomid, piltlikult öeldes. Ent kuna need kondoomid näevad välja nagu kummikud, ja firma kulutab suuri summasid, et tarbijaid uskuma panna, et need kummikud on ikka kummikud, siis on nad saanud endale hulga kasutajaid, kes aga kasutamisel tihtipeale oma juukseid katkuvad. Sest, nagu sellest Postimehe vahendatud loost ka välja tuleb, on telefonist aeg-ajalt järel vaid tühi kest. Ehk, Nokia väärtustab aparaati ennast, see on selline vana mõtteviis, ajast, kui vaid aparaat omas tähtsust ning kõik muu polnud oluline, Apple väärtustab aga kasutajat, inimest, ja kõike seda, mida inimene selle aparaadiga teeb, ehk uuemat mõtteviisi.
Sama lugu on tegelikult ka PC ja Apple'i arvutite võrdluses. Kuigi jamasid juhtub nii PC kui maci masinatega, on millegipärast nii, et PC aparaadiga jäin ma tihtilugu oma kirjutatud tekstidest lihtsalt ilma, maciga pole seda MITTE KUNAGI juhtunud. Ja mul on nii PC kui maci puhul 5-aastane kasutuskogemus. Põhjus on jällegi tarkvaraline: Apple'i tarkvara kaitseb inimese tööd ja loomingut, PC omal on sellest sügavalt pohh.
Teemad
Tehnoloogia
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
6 kommentaari:
Mis tähtust on ajal, kui "kui tuli Nokiast kontaktid või mõni muu info vahel kuhugi kopeerida, /.../Igatahes tähendas see mitut PÄEVA tõsist tööd"!
Sel ajal polnud iPhonest isegi plaani olemas, kui Nokia palehigis moblade võidukäiku vedas. Praeguseks on Noksil suurepärane PCSuite, mis teeb selle töö igasuguste probleemideta. iPhone aga on tekkinud Nokia pikaajalist knowhowd kasutades.
Praegu teeb iPhone ise paska ja areneb alles oma iTunesiga. Siis, kui iTunesi pood veel Eestis polnud avatud, sai osta programmikesi USA saidi kaudu. Hiljem, kui tuli ka kohalik võimalus, mis siis sai? Inno, kas sa tead mis pasaga siis iPhone kasutaja üle valas? Vat siis eemaldati telefonist kõik teise poe kaudu ostetud vidinad. Mis siis, et kõigi eest ametlikult Steve Jobsile makstud. Kasutajal on valik, kas hoida telefonis kohalikust poest või varasemast ajast teisest poest ostetud asju.
Kui flashist keeldumise põhjused on seletatud demagoogia ja hämata ning mõistetavad, siis mis põhjus on kopeeri-pane käskude puudumisel?
Nokial on need juba aastaid olemas.
Ise peab mees olema ja oma riista tundma.
http://img121.imageshack.us/img121/816/56571.jpg
kuidas apple oma tooteid müüb
Loll vanamees sul, Türja, kui isegi Nokia Data Suite'i kasutada ei oska ja telefoni bäkappimine päevi aega võtab...
Vastupidi, Eestis ei ole mitte mingit mõtet seda endale soetada.
Seaduslikult saab seda ainult EMT-st, kuid seal on niisamagi kirvehinnad ja nagu sellest vähe oleks, väänatakse andmesidega teine kirves selga. Odavat Tele2 võrku enne 2 aastat kasutada ei saa. Tehnoloogiliselt ja tarkvaraliselt on see IT-spetsi õudusunenägu - välimus ilus, kuid sisu täiesti dokumenteerimata.
Nokia kasutajaliides on kole kui öö, samas Eestis saab iPhonest paremate näitajatega pilli (5800) kaks korda odavamalt. Boonusena tuleb lisaks korralik GPS.
http://images.encyclopediadramatica.com/images/0/0d/Apple%3Bthink-different.jpg
Sama hästi võib võrrelda, millise firma jalarauad on mugavamad.
Mobiilfirmade ponnistused kõik inimesed mobiilide külge aheldada teenivad lihtsat eesmärki. Selliseid inimesi on väga kerge jälgida, pealt kuulata ja isegi pealt vaadata, sest kõigil uutel mudelitel on enamalt kaamerad küljes.
Samuti inimesi vaimselt ette valmistada kiibi tulekuks.
Sellest rääkimata, et mobiililained on kahjulikud tervisele, eriti uued 3G mudelid.
Postita kommentaar