pühapäev, 10. juuli 2016

Reisifondi tuli jälle raha juurde - kahe päevaga laekus 75 eurot!Meie lugejad vist ikka armastavad meid – natuke aega tagasi hõikasin välja, et maksime viimase raha lennupiletiteks ära ja arvele jäi ainult kaheksa eurot.

Täna arvet vaadates oli jälle rõõmus üllatus – reede ja laupäevaga oli laekunud 75 eurot! Suur tänu teile, kallid sõbrad! Saime tänu sellele poes käia ja endale ning lastele süüa osta. Kummalgi päeval kulus ca 25 eurot (kokku 50), nii et meil on nüüd järel veel 25 eurot.

Kui kellelgi on veel soovi meid aidata, siis võtame selle abi tänuga vastu. Meie kojutulekut saab toetada, tehes enda vabalt valitud summas ülekande minu ehk Irja Tähismaa arveldusarvele Swedbankis, mille number on: IBAN: EE112200001100329486. Välismaalt üle kandes panga BIC kood: HABAEE2X. Aga teeme ka nüüd nii, et toetavad ainult need, kellele me meeldime/olulised oleme ning kes leiavad, et oleme nende raha väärt :). .

Kes teeb vähemalt 25-eurose annetuse, saab soovi korral vastukingiks minu Portugalis ilmuva inglisekeelse raamatu – sellisel juhul märkige palun selgituseks „Raamat”. Kui te raamatut ei soovi, siis kirjutage lihtsalt „Toetus”.

Sügav kummardus kõikidele toetajatele ja kaasaelajatele ning näeme juba varsti Eestis!!!

Esmaspäeva hommikul kutsume siia mägikülla takso, laadime oma kodinad peale ning sõidame väikelinna, kus läheme bussi peale. Kuhu edasi, sellest kuulete juba täpsemalt esmaspäeval. Nii palju võib ette ära öelda, et näeme taas oma armsat Lissaboni :).

Ülemisel pildil Inno ja Juulike talvel Tejo jõe ääres jalutamas. 

6 kommentaari:

Alice ütles ...

Huvitav küll mida teie siis sõite, et kummalgi päeval läks lausa 25 eurot? Võõrast raha on ikka kerge tuulde lennutada.

Irja ütles ...

Ei midagi erilist - ostsime suppi, juustu, vorsti, saia, oliive, kurki, tomatit, nektariine ja magusaid saiu Juulile. Siis laste mähkmed, mis läksid kokku maksma 12 eurot. Kuna lastel läks väljas ringi jalutades kõht tühjaks, siis sai kummalgi päeval kulutatud ka 5 eurot pirukatele ja joogile kohvikus.

Anonüümne ütles ...

Kas te Juulile n-ö päristoitu ka annate või piirdutegi rinnapiima ja magusate saiakestega - sest nagu teie enda jutust välja tuleb, laps ju TAHAB magusat. Kuidas see mõjub tema hammastele näiteks? Ja kas te tõesti ei leia, et erivajadustega laps vajaks just eriti täisväärtuslikku, värskelt valmistatud n-ö kodutoitu, kus kõik vajalik - valgud, rasvad, mineraalained jne - oleks õigesti tasakaalustatud. Kui te oma lastele midagi sellist ei paku, siis loomulikult nad ei oskagi seda tahta ja nõuavad üha enam magusat (sh poemahla), friikaid jms. Ja veel küsiks, et kuna teie kaks olete aastate jooksul lõputult rääkinud oma allergiatest, gluteeni jm talumatustest (vahepeal oma jutu järgi toitusitegi ainult avokaadost ja lõhest), et kas see kõik on juba ka lastele välja löönud.

Inno ütles ...

Lapsed söövad seda, mida me isegi sööme. Ega siin kuumaga suurt ei tahagi, kodutoit ajab mind ausalt öeldes öökima, sest on nii rammus. Lapsed ka ei taha. Teeme kergeid eineid, sööme seda, mis sisse läheb. Enamasti värskeid puuvilju, mis saada on: virsikud, nektariinid, viigimarjad, vaarikad, maasikad, kurk, tomat, arbuus. Põhiliselt joome tavalist vett, liitrite kaupa.

Anonüümne ütles ...

...ostsime suppi, juustu, vorsti, saia, oliive, kurki, tomatit, nektariine ja magusaid saiu (kirjutab Irja).
Juust ja vorst on kerge eine muidugi. Ja mis mõttes kodutoit on rammus - teie kunagise salihasupi ja tavalise vee vahele jääb ikka tükk ruumi. Keedetud, hautatud aedviljad, igasugused kala- ja mereannitoidud liigset rasva lisamata, ühepajatoidud kanaga, enda keedetud köögiviljasupid näiteks, aga muidugi tuleb selle kõigega natuke rohkem vaeva näha kui lihtsalt üle tee kõrtsi jalutada ja paarkümmend eurot sirgeks lüüa.

Anonüümne ütles ...

"Keedetud, hautatud aedviljad, igasugused kala- ja mereannitoidud liigset rasva lisamata, ühepajatoidud kanaga, enda keedetud köögiviljasupid..."

Inno on tubli küll, aga ega ta nüüd nii palju ka süüa teha ei jõua.