kolmapäev, 24. august 2016

Käisime täna toidupangas ja mis me sealt saime

Tänane saak toidupangast.

Häda ei anna häbeneda ja küsija suu peale ei lööda. Nendest põhimõtetest lähtudes seadsime täna lastega sammud toidupanga suunas. Sest, mis seal salata, rahakotis oli ainult 2 eurot. Varem oleme Irjaga närutanud küll, aga lastega ikka ei näruta.

Irja veidi põdes, et kas on ikka mõtet, aga mina ütlesin, et miks mitte proovida. Olen ise hädalisi alati aidanud ning lootsin, et vast aidatakse mind ka raskes olukorras. Et midagi ikka saab, kas mingit jahu või tangu või kasvõi nuudleid. Saaks teha nuudleid ketšupi ja hapukoorega. Ma vaatasin, et Võrus tegutseb toidupank Metodisti kiriku juures. Seadsime sammud sinna. Kirikus oli kohal väga lahke perenaine, kes ütles, et toidupank asub Wermo territooriumil ja helistas ette, et midagi valmis pandaks. Ta nägi meie näost ära, et oleme hädas.

Nõnda seadsime sammud Wermo poole. See on endine Võru mööblikombinaat, kus kunagi töötas üle 1000 inimese. Tehase territoorium on mitu hektarit suur, seal oli isegi oma võõrutusravi osakond. Üks terve kompleks oli mõeldud Rootsi ettevõtte IKEA mööbli tootmiseks, ja seda juba nõuka ajal. Kas te kujutate ette! Tegemist oli tegija ettevõttega, mille toodangut eksporditi üle kogu maailma. Nüüdseks on sellest ainult riismed järel ja territoorium on välja renditud väiksematele firmadele, üks neist on toidupank. Kes Wermot teab, siis toidupanga ruumid asuvad tagant hoovi poolt sisenedes IKEA kompleksi tagumises nurgas.

Meie üllatus oli suur, kui toidupank oli sõna otseses mõttes toidust tulvil. Nagu üks korralik pank ikka. Näiteks oli üsna suur kogus tomateid ja meile ulalati kohe terve kast, oma viis kilo kindlasti. Siis veel lisaks värsket kurki, saia, leiba, kooki, odra- ja kaeratangu, mune, pakk pähkli-puuviljasegu, kala- ja lihakonserve. Terve laadung toitu, mille hind oleks poes olnud 30 euro ringis. Jätkub tervele perele mitmeks päevaks.

Naabritädi tõi veel õhtul õunu ja kukeseeni, poest ostsime hapukoort juurde. Uhh, oleme jälle päästetud!

Meie väike 1-aastane perenaine Roosi ajas täna kohvi kogemata maha ja pühkis selle ise lapiga ära. Issi ja emme olid väga rõõmsad.

Aga kuivõrd meie olukord on ikka üsna täbar, siis palun südamest kõigil kohvikulistel võimalusel meid toetada, Irja Tähismaa arveldusarve number on Swedbankis, IBAN: EE112200001100329486. Välismaalt üle kandes panga BIC kood: HABAEE2X. Oleme rõõmsad iga laekunud summa üle. Oleme hädas ja hädalise aitamine on õilis tegu, kõik toetajad olgu õnnistatud!

Ma seletan ka põhjuse ära. Mina olen praegu töötu ja sobivat tööd on üsna raske leida, sest pean tegema suure koguse ÜKT tunde, lisaks on minu peal 4-aastase raske puudega Juulikese hooldamine. Irja oma selja pärast ei saa Juulit enam tõsta. Irja on väikse 1-aastase Roosiga lapsehoolduspuhkusel. Raha läheb toidu ja lastele esmavajaliku ostmiseks. Oleme karskete eluviisidega.

47 kommentaari:

Vika ütles ...

No näed pole sellel eesti riigil häda kedagi täitsa korralik abi ju!

Anonüümne ütles ...

Marss tööle! Kerjamine lõpetada.

Anonüümne ütles ...

http://www.tktk.ee/praktika/

Kas te olete omavalitsuse lastekaitse ja sotsspetsi käest abi küsinud ka, näiteks on erakoraline sotstoetus (penskaritel makstakse kinni rohud või hüvitatakse küttepuud) ja kui Irjal seljaga pahasti siis perearsti juures invagrupp teha , saab väikse puudetoetuse ja soodustuse ühistransas.uurige vajaduspõhiseid ja muid sotstoetusi veel.

Vika ütles ...

Tegelg mind huvitab kas teid suunati sinna toidubanka v te ise teadsite sinna minna? Et kui ma olen hädas siis vaatan ala kus lähim toidubank asub ja lähen sinna? Vöi kuidas see käib? Just et töelist hädas inimesed selle ikka ylesleiaks?

Anonüümne ütles ...

Vikale
Ega see abi pole riigi poolt. Teatavasti on meil kirik riigist lahutatud. Kahjuks.

Anonüümne ütles ...

No kuule Inno! Nii suur koormus sul ÜKT näol nüüd ka pole. Ära liialda palun! :) alati on võimalus teenida väikest lisaraha. Korraldage täikasid, valmistage käsitöö ehteid, heegeldage kaisuloomi, kuduge mütse-sokke. Youtubes on väga lihtsad õpetused. Kindlasti leidub mõni mammi, kes vajab majapidamises abi ja on nõus kasvõi paar eurotki maksma ( nt muru niitmine, puude ladumine-lõhkumine jms). Pange kuulutus, et jalutate väikse tasu eest koeri, olete ju vägagi visad jalamehed. Tean mis räägin, sest olen ise ka olnud väga viletsas olukorras ja polnud vahepeal sentigi rahakotis. Võtsin julguse kokku ja käisingi vanadel inimestel abis. Ometi käisin tööl, kuid ei tulnud ots-otsaga kokku. Õnneks on minu näguripäevad nüüdseks möödunud ja ma ei häbenenud neid teha, sest kõht oli tühi. Teil on ju ometi pisikesed lapsed ja võtke ennast kokku. Ka igast väikesest heateost tulevad suured asjad! Valikuid on lihtsalt nii palju ja selleks peab tõesti tahet olema.

Irja ütles ...

Ma juba käisin linnavalitsuses ja sain palju targemaks. Taotleme kõiki võimalikke toetusi. Inno käiski Töötukassas ja registreeris end töötuna. Nii et tööotsimine käib. Kohe kui Töötukassa midagi välja pakub, saab tööle minna. Kui see muidugi ÜKT tegemist ei sega, see on hetkel prioriteet.

Vika, meie läksime kõigepealt Võru Metodisti kirikusse ja sealt suunati meid väga lahkete sõnadega Toidupanka. Helistati veel sinna ette ka, et teataks, et me tuleme. Ja meie tuleku ajaks oli juba suur pakk kokku pandud. Nii armas! Soovitan ka kõikidel teistel, kel toiduks raha napib, mitte häbeneda. Hirm on ainus asi, mis meil elus edasi liikuda takistab, nagu ütles mulle üks hea sõber :).

Irja ütles ...

Kohvikuline 20:45 - ma arvan, et juhutööde asemel on praegu siiski mõistlik keskenduda korraliku töö leidmisele. Loomulikult on juhuotsadega võimalik piskut teenida, aga see ei tasu ennast ära, sest energiat tuleb ju hoida ka laste jaoks. Ma ei taha Roosit enne kolmeaastaseks saamist lasteaeda panna - ma arvan, et see on mõistlik. Innol on juba esimene samm astutud - end Töötukassas üles antud. Seni saame hakkama riigi ja heade inimeste toetustega.

Anonüümne ütles ...

Mina ei saa tõesti aru kuidas te nii süüdimatud inimesed olete.Mina ei annetaks teile sentigi sest jään ikka oma arvamuse juurde, et te olete lihtsalt laisad ja tahategi ainult teiste arvel ja toetustest elada. Kui raha on siis priiskate selle kohe ära ja siis nutulaul, et lapsed tahavad süüa ja üks on puudega. Alles keetsite ju riisi valge veiniga. kui raha napib, siis selle veini ostmise asemel oleksite võinud hoopis midagi muud osta. kogu aeg ainult anna ja aita. ja nii raske Inno peab tervelt 3 päeva kuus ÜKT tegema. minul oleks küll teie asemel piinlik. 2 täisjõus inimest ja tööd teha ei viitsi. kuidas siis see selg jälle haigeks jäi? alles oli ju jutt, et Portugalis sai kõik terveks ja seljavalu kadus nagu pühitud.mul hakkab lihtsalt vastik teie nutulaulu lugeda ja kahju ei ole teist absoluutselt.

Anonüümne ütles ...

Teie jutt on lapsik!!!! Loogiline, et tähtis on leida püsiv töökoht, kuid see ei välista juhutööde tegemist kerjamise asemel. Ja mis energia hoidmine laste jaoks - lapsed ongi ju õnn ja rõõm ning tegelemine nendega üks suur nauding. Te olete lihtsalt mudalaisad mõlemad. Kui inimesel raha ei ole, haarab ta igast võimalusest kinni. Seda ei tee ainult pooletoobilised ja mudalaisad. Kummad teie olete?

Inno ütles ...

Abi palumine ei ole seadusega keelatud. Miks see teid torgib?

Minu arvates ei ole abipalumine häbiasi ja aitab see, kes soovib ja saab. Seega jääb mulle täiesti arusaamatuks, mis see teisse puutub, et me abi palume. Elage oma elu rahulikult edasi ja ärge tulge meie kohvikusse, kui me teid häirime.

Anonüümne ütles ...

Inno, me tahame tsirkust!

Anonüümne ütles ...

Kui te oskaksite seda abi hinnata ja teeksite enda poolt ka midagi, aga te ju laristate. 10 kuud logelesite portugalis, siis tulite nädal aega koju et erinevaid hotelle testida, siis prooviste kuidas on Radissonis magada. kui te ise omalt poolt ka midagi teeksite, aga ainult toetused, almused ja ikka veel ei oska elada. Kohe on talv ja mis siis saab.siis andke raha, sest ei jõua kütte eest maksta.Te olete seal kõik ikka puudega. Roosi on ainuke normaalne veel seal ja juuli pole süüdi, et ta sellisena sündis, aga teie.Lihtsalt ei ole sõnu.ma ei tea tõesti kes teiel küll raha annetab teades, et see läheb jälle esimesel võimalusel kas kohvikusse vüi siis lõunakeskusesse.Ma arvan, et see peaks küll oma raha peale väga vihane olema.

Anonüümne ütles ...

Aga kas te seda reklaamimüüki blogis uurisite? google ads vms?
te ju suht loetavad, saaks pisukese kopika?nelli teatajasse ja tartu ekspressi võiks ka artikleid pakkuda

Anonüümne ütles ...

See toidukogus küll nüüd 30 EUR väärt pole - max 18 - 20, kui osata õige pood leida ja seal riiulite vahel nac kalkuleerida ja valida...

Anonüümne ütles ...

Auroora on ju tegelikult pooleteisene, kui mitte öelda, et kohe kaheaastane. Aastane pole ta kindlasti enam mitte.

samariitlane ütles ...

Maxima prügikastist leiab ka alati head paremat.

Anonüümne ütles ...

Sa Inno kirjuta üks korralik kepiaabits, sellel ikka turgu on.

Sa oled ju suur spetsialist seksi alal


Aga reaalselt, ma ei kujuta küll ette, kuidas on võimalik, et üks mees niimoodi käitub ükskõik millise naise suhtes nagu sina oma laste ema suhtes. Enam jäledamaks minna ei saa, ja kui su poegadel vähegi mõistust peas on, ei tunne nad sind iialgi.

Irja ütles ...

Kui poegadel vähegi mõistust peas, siis nad mõistavad oma ema isavastase vägivalla hukka ning on täiskasvanueas vägivalla vastu.

Anonüümne ütles ...

Ja alles see oli, kui Inno ja Irja kirjutasid:
Proovisime siis ära ka Eesti parima hotelli Schlössle, mis on arvatud maailma parimate hotellide nimistusse, näiteks ketti The Leading Hotels of the World. Eestist on Schlössle seal ainus, samas näiteks on seal sellised hotellid nagu Bel Air ja Hay-Adams. Ammende Villa on Conde Nast Johansensi nimistus, Pädaste on Small Luxury Hotels nimekirjas.

Ja see hotell on parim ka meie arvates. Mis siis on selle hinde taga. Kõigepealt soe ja viisakas vastuvõtt (hotell kuulub hispaanlastele ja ilmselt oskavad ainult hispaanlased pakkuda tõelist külalislahkust, või siis õpetada, kuidas seda teha), kus meile pakuti kohe saabudes apelsinimahla, mis oli kahjuks pakimahl, aga väga hea üllatus sellegipoolest. Tekkis tunne, et just sina oled selles kohas oodatud külaline. Samas oli teenindus väga professionaalne. Siis muidugi hubane tuba ja mis kõige tähtsam, VÄGA mugav voodi. Tõesti hea, parim ilmselt, mis Eesti hotellidest võib leida.

Auto parkimisega vaeva ei pea nägema, see pargitakse külalise eest ära. Samuti juhatatakse ilusti tuppa, aidatakse pakke tassida ja näidatakse ära, mis vaja. Toas küll traadita internetti pole, aga see-eest on olemas väga korralik traadiga ühendus. Ja traat oli kohe laua juures olemas, seda ei pidanud kusagilt otsma hakkama.

Siis vannitoas on olemas VANN, samuti duši võimalus. Ning kõik vajalik sinna juurde kuuluv. Toas on olemas nii telekas kui DVD-mängija, ja telekast tulid kõik olulised programmid. Seejuures oli meeldiv, et teleka juures polnud suurt viidet tasulistele porno-kanalitele, mis on peaaegu et reegel kõigis Skandinaavia, kaasa arvatud Eesti hotellides.

Samuti, nagu heale hotellile kohane, käib toateenija mitu korda päevas, näiteks sätib toa korda magamamineku ajaks, tõmbab kardina ette, asetab rätiku ja sussid voodi ette. Paneb padjale šokolaaditahvli. Teeb vannitoa korda.

Kui puudustest rääkida, siis võib norida selle kallal, et saabudes polnud võimalik pakimahla asendada värskelt pressitud mahlaga. Ning õhtul oli hotelli restoran puupüsti täis, nii et külaline pidi fuajeesse kamina ette istuma, mis on samas ka äraütlemata mugav koht. Samuti jättis soovida hommikusöök, mis oli küll hea, aga ei üllatanud millegagi. Ja sai tellida sooja roana ainult muna või pannkooke. Ja mitte midagi muud. Samas nälga muidugi ei jäänud, oli mitut sorti kala, kurk, tomat, siis saiakesi ja arbuusilõigud. Selles osas muidugi ei anna Eestis millegagi võrrelda Pädaste hotelli hommikusööki, mis on võrratu. Peajagu teistest üle.

Paneme siia ka siis uue Inno ja Irja hotellide TOP 10 Eestis:

1. Schlössle- soe teenindus, väga mugav voodi, meenutab kõige rohkem maailma tipphotelle.
2. Ammende Villa- eriti sviidid, meeldiv, soe, personaalne teenindus, tipp-topp restoran
3. Viljandi EVE- korralik klassikaline hotell, nii toad kui sviidid, hea restoran
4. Pädaste- suurepärane hommikusöök
5. Katariina külalistemaja Rakveres- väga meeldiv teenindus, mullivanniga sviidid soodsa hinnaga
6. Olümpia- klassikaline hea hotell, stabiilselt tugev tase, sviidid korralikud, ja deluxe toad
7. Kalvi mõis- väga korralik sviit, soe hubane atmosfäär
8. Victoria Pärnus- hea teenindus
9. Kolm Õde Tallinnas- omapärane interjöör, suur ja pehme voodi ka tavalises toas, hea minibaar
10. Lepanina hotell- super asukoht, vaated merele

Kuidas se salm nüüd oligi: olid ajad, olid majad, auto seisis ukse ees; läksid ajad, läksid majad... nälg nüüd seisab ukse ees. Kes on süüdi ja mis on pildil valesti?

Inno ütles ...

Nälg ongi hea asi - see paneb pea tööle. Toidupanka poleks ju muidu läinud, kui poleks nälga.

Anonüümne ütles ...

just nälg silme ees ja ikka abistav käsi. Ainult jumala eest palun mitte tööle Mul ju 3 ÜKT päeva kuus teha ja jäin sellest haigeks. Olete ikka tõesi mõistuselt haiged inimesed. isegi haletseda ei oska millise supi sisse inimesed ise ennast elavad ja aina rohkem ja rohkem mülkasse vajuvad. aga jumala pärst ärge tööle minge. Kasvõi surete koos lastega nälga kui enam abi ei saa, aga ainult mitte tööle.

Anonüümne ütles ...

Inno osaühingul ju mingid puhkuserahad veel saada..kuidas see asi ka edeneb...?

Anonüümne ütles ...

Ma ütleks, et ainult Toidupank oligi teie täiuslikust pildist puudu. See puzzle tükk on nüüd ka oma kohale asetunud ja trilla-tralla elu võib kaua jätkuda: kuu alguses lapserahad, mis te lööte laiaks kohvikutes, edasi sotsiaalabi, toidupank ja kerjakirjad. Kuna teil sissetulek hinge kohta on suht väike, siis äkki annab kohalik omavalitsus ka üüritoetust või saate linna poolt elamispinna. Oleneb, kuhu olete sisse kirjutatud ja kas üldse,sest kindlaid elupaiku teil ju enam hinge taha pole.
Kindla peale saate talvel riideabi ka kusagilt lastele ja endale, sest kasutatud riideid antakse palju ära. Väike kampaania konkreetsete soovidega sotsiaalmeedias, ja riided-jalanõud tulevad.

Irja ütles ...

Inno tööasi on töövaidluskomisjonis, see tuleb arutamisele septembri keskel.

Kana Kaks ütles ...

Isegi kooki anti Toidupangast. Võimas!

Anonüümne ütles ...

Okei, andke siis märku, mis otsus tuleb, mind tegelikult huvitab, kuidas Tõõvaidluskomisjon OÜ-tamisse ja sinna kanditud töötasudesse üldiselt suhtub, millegipärast arvan et edu sealt teile ei tule ja kui tulebki, siis keeratakse lisanduv sots- ja tulumaksuvõlg Tööandja kraesse ja teie jääte ikkagi tühjade pihkudega...

Ann ütles ...

Jumal sa näed ja ei mürista.
Selg haige ja ei saa üksi hakkama. Oleks sa lapsele puude vormistanud, oleks saand ju hooldajat või tugiisikut leida? AAAAAAA.... ei saaa..... ta ei mahu teie voodisse teie vahele ära. Oleks lapsel puue määratud, oleks ju ema saanud ka soodustingimustel ravi ja hooldust. Aga te ei saa ju, riik on teie hädades süüdi.
Ja kuhu te seda last koguaeg süles kannate? Toas saab ju maas asju ajada ja õues on ta kärus. Jalutate ümber maja?

Anonüümne ütles ...

Inno?
Mis värk sul selle "Kas te kujutate ette!" väljendiga on. Nagu räägiks mingitest imalugudest koguaeg, igalpool kus sa mingi faktiga (mõnikord tõese, mõnikord vale) lagedale tuled peab lõpus olema "Kas te kujutate ette!"

Triin ütles ...

Alati viime mehega täis toidukorvi Toidupanka, kui näeme neid poes.

Anonüümne ütles ...

Olen ka varem Toidupangale annetanud ja lootnud, et see läheb ikka tõelistele abivajajatele. Edaspidi kaalutlen ilmselt rohkem:(

Anonüümne ütles ...

Kahetsen, et olen varasemalt Toidupaigale annetusi teinud. Mõtlesin, et annetuste arvel toetatakse ikk abivajajaid aga selgub, et toidetakse hoopis laisklevaid kurjategijaid...

Anonüümne ütles ...

Ah las elavad nagu tahavad. Peaasi, et lastele haiget ei tee ja seda nad ei tee. Lastele pole esialgu muud vaja kui vanemate armastust ja elementaarset olmet. Hiljem ehk saavad majanduslikult jalad alla, kui lapsed suuremad.

Kana Kaks ütles ...

Suurematel lastel on juba suuremad vajadused. Kui nad praegugi hakkama ei saa, siis kuidas nad hiljem meed jalad alla saavad...

Toidupanka olen ise ka alati toetanud, aga ma tõeliste abivajajate asemel mingeid laiskloomi küll toita ei tahaks.

K ütles ...

Toidupangale tegite nüüd küll ühe korraliku jama, usun, et mitmed ei soovi sinna enam annetada kui teiesugused sealt toetust saavad.

Ave ütles ...

Nomaivõi, minge tööle!

Anonüümne ütles ...

Miks ei võiks Inno ja Irja lastega toidupangast abi saada?? Uskumatu! Et enne viisite rõõmuga oma täis korvid toidupanka, teadmata kellele see läheb (ka alkohoolikud ja narkomaanid käivad sealt endale toitu võtmas) ja nüüd kui toit võib sattuda I ja I toidulauale, siis enam ei sobi?

Anonüümne ütles ...

Arvan, et Toidupangale annetajate seas on palju ka neid inimesi, keda need kaks tola on siin blogis rämedalt sõimanud ja halvustanud.

Anonüümne ütles ...

No miks ei võiks Inno või Irja tööle minna? Miks nad nüüd rõõmuga tarbivad seda kraami, mida nende poolt sõimatud edukad tööinimesed (rahuldamata, vereimejad, oma laste hooletussejätjad, armukesepidajad ja kurjad üksikemad jne) Toidupanga korvidesse poetavad?

Inno võiks kasvõi sealsamas Toidupangas pakkuda ennast kaste tõstma ja Irja kaupa sorteerima. Tasuta, et natuke tänulikkust üles näidata (ja ennetades I ja I kiunu: te ei pea seal koos olema, käige ükshaaval ja Inno siis nendel päevadel, mil tal ÜKT-d ei ole).

Inno ütles ...

Aga kas lastele võib toidupangast toitu võtta?

Anonüümne ütles ...

No lastele vast võib, aga sa töölevei raha minna ja neile OSTA süüa?
Isegi seal Katariina kohvikus saaks ilmselt natukese nõudepesemise eest näiteks paar kilusuppi, no ja konti see töö ju ei murraks ega ÜKTd segaks.

Irja ütles ...

Kanade kaagutamisest ei ole suuremat tolku. Toidupangas on õigus käia kõikidel puudustkannatavatel peredel, sõltumata sellest, kas nad töötavad või mitte. Peatselt taotleme ka toimetulekutoetust ja sellega käib kaasas ka vajaduspõhine peretoetus, samuti regulaarne toiduabi. Peaks ja võiks on toredad poisid, aga lõppkokkuvõttes nad peaksiks ja võiksiks jäävadki.

Küll me endale ühel päeval ka tööd leiame, seni kavatseme aga kasutada kõiki võimalusi, milleks meil on õigus. Ja kui vaja, siis ka abi paluda. Teie kaagutamine ei muuda midagi, aga kui soovite, eks siis lõbustage end pealegi.

Anonüümne ütles ...

OKOUUUUUUUUUUU... te ei saa toimetuleku toetust taotlema minna, see võib kaasa tuua selle, et teil palutakse aktiivsemalt tööd otsima hakata ja ka lihttöö tuleb siis vastu võtta. Toimetulekuga kaasneb veel see, et lastele hakatakse hoiukohti otsima, et ka ema saaks oma panuse anda. Aga ema ei plaani ju anda. Töötukassa ka kaua ei hoia teid seal arvel. Eriti kui taotled toimetulekut ja siis keeldud kraavikaevamisest või puude lõhkumisest miinimumpalga alusel.

Inno ütles ...

Mõni anonüümik on siin öelnud, et meid keegi kuhugi tööle ei võta. Mismoodi on siis võimalik tööle minna?

Kana Kaks ütles ...

Proovige nimevahetust.

Inno ütles ...

Et nagu Murutar ja Jänes või?

Anonüümne ütles ...

Inno Murutar ja Irja Jänes kõlavad ju väga luuleliselt, miks mitte? Võite ka ühe nime võtta kahepeale: Innoirja Murutar-Jänes.