kolmapäev, 24. august 2016

Kohviku esimene näitus! Gustav Eduard Vaheri joonistused. Tulge vaatama!Inno ja Irja kohvikul on au avada kohviku esimene näitus. Tegemist on minu vanaisa Gustav Eduard Vaheri (1884-1970) joonistustega, mille joonistamise aega ma kahjuks täpselt ei tea, sest kuupäeva nende juures pole, kuid minu isa mäletas, et need on tehtud eelmise Eesti Vabariigi ajal. Joonistustel on kujutatud eestiaegseid inimesi, minu vanaisa ja vanaema tuttavaid. Inimesi, kes elasid Võrumaal, suure tõenäosusega Sõmerpalu vallas Osulas.

Minu vanaisa oli mitmekülgne mees - lisaks joonistamisele mängis ta praktiliselt kõiki pille (ülemine pilt ongi autoportree, kus vanaisa on kujutanud iseennast viiulit mängimas), parandas kelli, kogus Balti-Saksa kunsti (tal oli Tartu majas suur kogu, mille venelased laiali tassisid ja mida minu isa pärast tulutult taga otsis) ja maju ehitada. Ta ehitas Tartusse kaks maja ja oli abiks ka mu isale, kui ta Rakveresse Tõru tänavale oma esimese maja ehitas.

Siin valik vanaisa joonistustest. Head nautimist!Naisterahvas. Esimene pilt märkmikus. Meenutab natuke mu vanaema Julie
Evelinet, nii et pakun, et tegemist on temaga.Teine naisterahvas. Ilmselt on tegu mõne vanaema sõbrannaga.Noorem naisterahvas.Veel üks noorem naisterahvas.Suplejad. Ei teagi, kas Võhandu jõe või Emajõe kaldal.Üks vanamemm kassiga. Selliseid vanamemmesid on vanaisa joonistanud väga palju.Vanamemm koeraga metsas. Korvis on ilmselt seened, nii et päevakajaline :).Lõpetuseks märkmik, kus joonistused sees. Annan selle kunagi Roosile.

2 kommentaari:

Avatar ütles ...

Armas naivism.

Irja ütles ...

Mulle ka meeldib :). Mõtlesin sama, et naivistlik stiil.