pühapäev, 28. august 2016

Kohviku köök. Inno pasta bologneseTegime täna jälle linna peal pika jalutuskäigu. Roosike magas kärus oma lõunaund ja meie muudkui jalutasime. Pärast põikasime poodi, sedapuhku Selverisse, et Juulile mähkmeid ja endale süüa osta. Selveris on nimelt praegu nr 7 Liberto püksmähkmed soodushinnaga ja Juulile sobivad need kõige paremini. Neid on talle hea-lihtne jalga tõmmata, kui ta voodi najal püsti seisab, ja on parajad ka.

Söögi osas valisime välja ühe täisterajahust ja teise gluteenivaba, maisijahust pasta (minule) ning tahtsime nende juurde ka Panzani pastakastme osta, aga siis ütles Inno, et ta võib ise pastakastet teha. Õigemini pasta bologneset, mis tal alati superhästi välja tuleb. Olin loomulikult nõus, sest Inno tehtud pasta bolognese on tõesti imemaitsev. Kuna Selver on küllaltki kallis pood, siis läksime edasi Maximasse, kust ostsime veel tomatipastat, oreganot, hakkliha, peekonit, küüslauku ja oliive - neid kõiki oli Inno sõnul vaja pasta jaoks.

Koju jõudes hakkas Inno kohe entusiastlikult süüa tegema. Üks tema töötuks jäämise positiivseid aspekte on veel see, et ta teeb jälle reipalt, hea tujuga süüa. Mul on selle üle väga hea meel, sest kui ta tööl käis, siis oli ta õhtul sageli nii väsinud, et ei jaksanud varvastki liigutada. Siis oli söögitegemine minu peal, aga mina ju ei naudi seda va kokkamist üldse. Tegin, mida oskasin - erinevaid putrusid, keedetud või praetud kartuleid, mune ja makarone. Juulike sai söödetud ja oli väga õnnelik, aga mingi kokakunsti meistriklass see muidugi polnud.

Täna õhtul auras aga panni peal taas Inno firmaroog, imemaitsev pasta bolognese.Parem kui mistahes restorani oma. Võtsin kohe kolm taldrikutäit. Roosile maitses ka. Juulike eelistas kanapihve. Selline nägi Inno valmistatud roog välja taldriku peal:Njämm! Mõtlesin, et panen siia teie jaoks retsepti ka üles ja läksin Inno käest küsima, aga tema norises juba. Nojah, kell on juba üle südaöö. Võib-olla paneb homme ise selle retsepti siia. Lapsed on ka unedemaal, nii et soovin minagi teile häid unenägusid ja homseni!

Kommentaare ei ole: