reede, 26. august 2016

Väike Roosi enam vankris ei püsi


Väike Roosi emmega jalutamas Võru ligidal Roosisaarel.

Seda ma kartsin juba ammu, et see juhtub, aga nüüd on see käes. Nimelt on meie vahva Roosi avastanud nipi, kuidas jalutuskärust välja ronida. Ja enam ta selle sees ei püsi. Niipalju siis Emmaljunga kärust, mis pidi olema kuni 3-aastastele lastele, 3 kaasa arvatud. Roosi on meil juba 1-aastaselt selline väänik, et kärus ei püsi. Jalutada tahab ise, käest ka kinni hoida ei lase. Meeldetuletuseks, et püsti tõusis ta meil 6-kuuselt, käima hakkas 7-kuuselt ja 10-kuuselt juba jooksis õues ringi. Praegu on tema lemmiktegevus laudade peale ronimine, näiteks tooli pealt köögilaua ning kirjutuslaua peale, mööda raamaturiiulit ronib üles nagu ahv, nii et teda ei saa jätta hetkekski järelvalveta.

23 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

7 kuuselt ei hakka mitte ükski laps ise käima. järjekordne vale.

Inno ütles ...

Roosi hakkas meil 7-kuuselt käima ümber voodi, 8-kuuselt hakkas iseseisvalt käima. 10-kuuselt juba jooksis õues.

Kana Kaks ütles ...

Roosi on teil siis suisa imelaps, Lenin vist oli ka selline, kes viieselt juba luges ja kirjutas.
Aga no Emmaljungasse pange kõvemini kinni rihmadega ja hoidke ikka kuni kolmanda eluaastani. Sest kui on ette nähtud, siis olgugi.

Anonüümne ütles ...

Lugege oma blogi. 14 august 2015 tegi Roosi esimese iseseisva sammu. nädala pärast sai ta 9 kuuseks. see polegi tüdrukute puhul ime. minu tütred hakkasind ka 9 kuuselt käima.Poisid pisut hiljem.

Mari ütles ...

Lausa nii geenius on Roosi, et rihmad teeb ka lahti? Või te olete ühed neist järjekordsetest tarkadest vanematest, kes kärus rihmasid ei kasuta?
Aga jaa, hoidke muidugi last kuni 3-aastaseni kärus kinni, sest tootja on nii laiad piirangud pannud.

Muide, mulle ronib praegu kaissu üks peaaegu kahene, kes hakkas rihmade lahti tegemisel kärust välja ronima 1a2k vanuselt. Seega kui teie Roosi on seetõttu 1a11k geenius, kes siis see armas poisike mul siin on?

Mari ütles ...

Oih, andke andeks, Roosi peaks praegu 1a9k vist ikka olema. Näe, veel rohkem geenius teil.

Inno ütles ...

Kinniste rihmadega ronib välja, ta õppis ise rihmasid järgi andma, pandlaid ta lahti teha ei jaksa. Ajab rihmad ükshaaval üle õlgade ja ronib välja.
Neid käimise pilte panime blogisse hiljem, tegelikult hakkas varem käima. 9-kuuselt ta juba jooksis toas edasi-tagasi.

Anonüümne ütles ...

ma ei vaadanudki pilte vaid lugesin teie kirjutist. see on teie lause, et esimese sammu tegi14 august. sealt pole ju palju aega puudu 9 kuuni.Loe palun oma titeblogi siis ja tuleta meelde.

Irja ütles ...

Roosi hakkas toe najal ümber voodi käima seitsmekuuselt ja iseseisvalt kaheksakuuselt, enne üheksakuuseks saamist. Jooksis kümnekuuselt. Seitsmekuuselt esimeste sammude tegijaid on veelgi - näiteks rääkis mu tööandja tütar, et tema poeg tegi ka oma esimesed sammud seitsmekuuselt.

Anonüümne ütles ...

Lugege siis oma titeblogi ja tuletage meelde ma sealt just selle kuupäeva võtsingi. see on teie enda kirjutatud :D

Anonüümne ütles ...

AUROORA SAAB NOVEMBRIS KAHESEKS! Mis üheaastasest siin juttu! Kui, siis kannateab ka veel pooleiteiseaastane, aga kindlasti mitte aastane.

Inno ütles ...

Kui ta novembris kaheseks saab, on ta ikka aastane veel ju!

Anonüümne ütles ...

Ikka peaaegu kaheaastane on. Ja täiesti normaalne, et selles vanuses laps jookseb pargis ise ringi. Kärusse tõstetakse nii suur laps ikkagi siis, kui ta ära väsib (nt tahab emme 5 kilomeetrit jalutada) või tuleb tal uneaeg või on kuskile aja peale minek. Niisuguses vanuses lapsega ei minda õue paariks tunniks kärutama, kui ta on üleval. Laps peabki iga päev paar tundi saama õues mängida.
Seetõttu ei saa aru imestusest, et Roosi ei tahagi kärus istuda.

Anonüümne ütles ...

Üheaastane, aga teine eluaasta.

Maris ütles ...

Teemaväline küsimus. Mis suurus kleite, riideid, jalatseid Irja kannab? Mul on korralikke ilusaid peaaegu et kandmata... tegelikult mõned ongi kordagi kandmata, riideid, jalatseid, mida ei raatsi ära visata või mõnda kaltsukasse viia, kus neile lihtsalt hinnalipik külge pannakse ning maha müüakse. Viletsamal ajal peab ka nai e end erilisena tundma ning tean omast käest, kuidas kellegi ebavajalik on enda jaoks imekaunis ja võib tuju heaks teha. Kas Irja oleks nõus?

Kana Kaks ütles ...

Pärast võiks teha teema "Irja kleidikesed". Iga päev uus pilt Irjast uue, tasuta saadud, kleidiga ja taustal voldiline Inno mustades trussades voodis püherdamas.

Anonüümne ütles ...

No päris valeks seda lugeda ei saa. Mu enda poeg tõusis 6k toe najal püsti, 7k kõndis toe najal, 8k iseseisvalt ja 9k jooksis ringi, roomamise jättis üldse vahele. Ise ka varem ei uskunud, et nii on võimalik. Samas 2 järgmist last hakkasid üldse 1a1k kõndima. :)

Anonüümne ütles ...

MARIS, Irja müüb nood äkki maha ja jääb ikka oma vanale kleidile truuks..

Anonüümne ütles ...

Mul vanem poeg läks vene ajal 1,5 a söime ja seda tean täpselt, et marlimähkusid enam ei kasutanud ja söi ka iseseisvalt. 5. korrusele ka ikka ise ise, kuigi mäletan, et kiiremini saaks siis sai ikka kaenlasse veditud.
Nujah, ajad olid sellised ja lapsed iseseisvusid väga varakult. Ahjaa 3.a mängis vanaisaga malet ja 5-selt luges kirjatähtedega raamatuid. Aga arendamise poole pealt tegelesid ikka rohkem vanavanemad...;-)

Triin ütles ...

Mida te hädaldate jälle?

7 kuu vanuses on jumala normaalne toe najal kõndima hakata.

Roosi ei ole ju 2, on 1. Milles probleem? Täpsemalt 1 aasta ja 9 kuud. Minu laps on 1 aasta ja 7 kuud, ikka 1 aastane ju, no võin ju öelda pooleteisene, aga 2 veel ei ole.

Anonüümne ütles ...

Loomulikult on normaalne, et 7 kuune tõuseb toe najal püsti ja liigub ka toe najal, aga siin on kirjutatud, et kõndima hakkas 7 kuuselt, aga titeblogis on hoopis teised andmed sellest ajast kui Roosi 7 kuune oli.

ann ütles ...

Sellest ajast peale, kui laps juba käib, pole mina saanud käruga pikki jalutuskäike kärutada - laps lihtsalt tüdines.

Küll aga oli jalutuskäru õues lõunaune magamise "voodiks" päris pikalt. Nii et vastab tõele tootja lubadus, et suur jalutuskäru, kuhu mahub ka 3a, päris võib kaua abiks olla :) Mina ise sain sellel ajal väljas midagi teha ja laps oli seisvas kärus ja magas 1,5 -2 tundi. Väga mugav! Pärast läksime koos tuppa. Väljas kärus magas kuni 2a 9k. Kuni sellel kevadel äkki ei tahtnud enam kärus uinuda, nägi näiteks lindu või mesilast ja siis rääkis etteheitva hääletooniga, et lind lendab ja mesilane lendab - nagu need segaks teda uinumast. Väljas magama jäämine ei meeldinud millegipärast enam. Kolisime lõunaune magamise ümber tuppa voodisse, kus segavaid linde ja mesilasi pole.

Irja ütles ...

Maris - muidugi olen nõus :). Minu suurus on M. Võid mulle kirjutada meiliaadressil irja. tahismaa ät gmail. com.

Ann - meie kasutame ka käru Roosi lõunaune jaoks. Sätime jalutamamineku sellele ajale, kui Roosil lõunauni. Jalutame seni, kuni Roosi magab (täna põõnas näiteks poolteist tundi ja saime teha Roosisaare ringi), siis võtame ta kärust välja ja jalutame kodu poole.