reede, 26. august 2016

Suhtes on ausus kõige olulisem

Tamula rand.

Eestis armastatakse öelda, et aususega kaugele ei jõua. Lähisuhtes eeldatakse, et paaridel on teineteise ees saladusi, või väikseid valesid, nagu neid hellitavalt kutsutakse.

Minu kogemus ütleb samas, et lähisuhtes või ükskõik millises suhtes valega kaugele ei jõua. Vale tuleb alati välja ja tagajärjed on valusad. Suhted purunevad, sest teineteise eest varjatakse olulist infot, teineteisele valetatakse ja vassitakse. Üksteist petetakse. Petmine on nii tavaline, et seda peetakse juba normaalseks. Niisama tavalised on purunenud suhted.

Meie pere on esitanud väljakutse väitele, et aususega kaugele ei jõua. Oleme ausad ja avameelsed. Oleme saanud selle eest piki päid ja jalgu, oleme pidanud kannatama. Aga on vähemalt üks asi - meie suhe, mis aususe all ei kannata. Seegi on juba midagi väärt.

Suhte püsimiseks pole midagi lihtsamat kui teisele kõik kohe algusest peale ausalt ära rääkida - nii imelik, kui see ka pole, on suhe sellisel juhul purunematu. See kehtib nii paari-, kui naabri- ja sõbrasuhete, samuti lapse-vanema suhete puhul. Tegelikult kehtib see ükskõik milliste suhete puhul. Eks see kehtib ka rahva-valitsejate suhte puhul.

14 kommentaari:

Kana Kaks ütles ...

Et siis kui Irja küsib, kas tal on ilusad rinnad, siis sa põrutad talle kohe silmade vahele: "muidugi mitte, üks on nagu vana sokk ja teine põlvik, kive täis mõlemad!".
Kas see Irjale haiget ei tee ja pingeid ei põhjusta? Isegi mina ei ütleks niimoodi.

Anonüümne ütles ...

Sinu suhte purunemisse aitab varsti kindlasti kaasa see, et siin päevast päeva ainult oma eksist jaurad ja teda taga nutad.Just see, et sa teda halvustad näitabki seda, et sa pole temast üle saanud ja irja kiidab kogu aeg aga takka. Paljud asjad, aga mida sa väidad pole tõeks osutunud ja on valed.

Anonüümne ütles ...

Mõistetav - eks on ilus ja iseseisev, oma erialal edukas naine, kasvatas pojad üksi üles, tuleb majanduslikult toime.

Inno ütles ...

Kana Kahele: Mulle Irja rinnad väga meeldivad, eriti arvestades seda, et ta imetab kahte last. Mu vanaemal olid ka sellised rinnad ja mind need absoluutselt ei häirinud. Minu jaoks on need väga erutavad.

8:03 anole: Eksi teemasid käsitlen, sest need pakuvad huvi- näete, olete ise samuti erutatud! Te ilmselt ei tea, aga üks meie lemmik-jututeemasid Irjaga on olnud meie suhte algusest peale minu eelmise suhte analüüsimine: mis oli hästi, mis halvasti, miks kõik läks nagu läks. Irja jälle analüüsib enda suhteid. Osa meie aruteludest jõuavad paratamatult siia blogi veergudele, sest ma arvan, et suhteteemad pakuvad laiemat huvi.

Anonüümne ütles ...

Ilmselt pole te siis mõlemad oma eelmistest suhtest üle saanud. minevikuga tuleb hüvasti jätta, et elus edasi minna. see on ju kogu aeg ühe koha peal tammumine kui kogu aeg meenutad kuidas enne oli.

Kana Kaks ütles ...

Valetad, Inno. Selliste rindadega on võimalik leppida, kui paremaid pole võimalik vaadata/katsuda, aga meeldida ei saa need küll mitte. Irjale endalegi ei meeldi ju. Ja seda on ta olekust kohe aimata, et enesehinnang on väga madal.

Irja ütles ...

Minul ei ole oma rindadega mingit probleemi. Kui oleks, siis ma poleks neist ka pilti pannud.

Anonüümne ütles ...

Ise vassite pidevalt!

Anonüümne ütles ...

See probleem saab alguse juba peast.Sellepärast ei jõuagi rindadeni välja.

Kana Kaks ütles ...

Irja, Innol küll on sinu rindadega probleem. Miks ta muidu pidevalt oma eksist jahub. Ta igatseb oma ilusat ja hoolitsetud eksi, aga peab leppima sinuga, kuna teil on kaks väikest last, kellest üks on puudega.

marge ütles ...

Innot erutasid tema vanaema rinnad..?

Anonüümne ütles ...

Mirjam ütles.
Mina sain ka aru, et Innot erutavad ta vanaema rinnad.

Kana Kaks ütles ...

Inno on öelnud, et ta on Irja vanaisa. Ma arvan, et pole midagi inelikku selles, et teda erutavad oma vanaema (Irja vanavanavanaema siis?) rinnad.

Anonüümne ütles ...

Inno vähem infot palun. Selle, et sind vanaema rinnad erutavad oleks võinud siiski enda teada jätta. Ja ma ei tea, mis maailmas teie elate, aga normaalses suhtes ollaksegi ausad teineteise vastu. Ja ma vägagi kahtlen, et te ainuke selline paar olete.