laupäev, 3. september 2016

Seis sitt: Eesti muudkui kukub ajakirjandusvabaduse indeksis

Väljavõte Reporters Without Borders veebist.

Eestit peetakse vaba ajakirjandusega maaks, aga tegelikkuses asi nii roosiline pole, Eesti on kukkunud ajakirjandusvabaduse indeksis pidevalt alates 2007. aastast. Tänavu oli Eesti kukkumine eriti järsk - nelja koha võrra 14. kohale, 2007. aastal oli Eesti aga auväärsel 3. kohal. Esimene on indeksis juba mitmeid aastaid Soome.

Eestile heidetakse ette 2010. aastal vastu võetud seadust, mis lubab ajakirjanikke vangistada, kui nad ei avalikusta oma allikaid. Seda seadust kutsutakse ka Inno ja Irja seaduseks, sest Inno ja Irja blogi avaldas tundlikku infot, mille allikatele ei saadud jälile isegi Inno ja Irja kodus läbiotsimist korraldades. Järgmine samm hirmutamisel oleks olnud vangistamine.

Siin on näha Eesti allakäigu spiraal ajakirjandusvabanduse indeksis:


14 kommentaari:

Kana Kaks ütles ...

Inno ja Irja seadus? Muhhahhaaaa!!! Te pole juba ammu mingid ajakirjanikud ja ammugi pole teie blogi ajakirjandus.

Inno ütles ...

No mina olen seda kogu aeg korrutanud, et blogi pole ajakirjandus, aga riigi tasandil vaadatakse ikka blogi ajakirjanduse ühe vormina. Tol ajal oli sellest palju juttu, et tegemist on Inno ja Irja seadusega. Mis tehti selleks, et blogi kinni panna, aga selle järele kadus vajadus, kuna me tõmbusime ise aktiivsest blogimisest kõrvale.

Inno ütles ...

Eks me saime aru ka, et meid tahetakse vangi panna selle blogi pärast. Aga päris märtriks ei tahtnud saada, nagu nüüd Kender. Otsustasime, et blogi pärast vangi ei lähe.

Kana Kaks ütles ...

Krdi ennast täis olete ikka! Kahju, et ei tahtnud märtriks saada ja natukeseks vangi minna. Seal oleks ehk mõistus pähe tulnud ja oleks see praegune agoonia ära jäänud :).

Inno ütles ...

Ma arvan, et õieti tehti, et vangi ei pandud, muidu oleks asi väga viraalseks läinud. :) Irja on tüüpiline soomlane: ta saab survestamisest hoogu juurde. Ma meenutan, et sommid alustasid Punaarmee vastu talvesõda, kui eestlased urgu pugesid.

Kana Kaks ütles ...

Aga mis siis oleks juhtunud, kui sind oleks vangi pandud? Kas Irja oleks Soome riigi Eesti vastu sõtta ässitanud? Või Putini hoopis mängu toonud? Irjas on ju ka kõvasti vene verd? Äkki oleks Irja tegutsemine lausa Ukraina päästnud, nad oleks hoopis Eestile kallale tunginud, kuna siin Innosid taga kiusatakse!

Kana Kaks ütles ...

Ja miks see võimas naine Irja praegu, kus teil lapsed hommikuti näljast röögivad, sellest hoogu juurde ei saa ja midagi ette ei võta?

Anonüümne ütles ...

aga äkki on ikka kasud sees kui Inno vangi läheb, siis lähevad ju lapsed asendusperesse ja saavad ka kõhud täis ja ei nuta hommikul "nämm, nämm".Saavad kõhud täis ja jõuluks jälle koju, aga mis aastal, seda veel ei tea.

Inno ütles ...

Lastel on söök ees, tänu Irjale. Portugalist saime koju, tänu Irjale. Kui mind oleks vangi pandud, ma ei välista, et hoopis Eestile oleks kallale tungitud. :) Nüüd said ukrainlased peksa hoopis.

Anonüümne ütles ...

Kas tänu Irjale või? :D Äkki sa oledki sellise elu peal hoopis tänu Irjale.

Kana Kaks ütles ...

Toidupanga toit on ees tänu Irjale? No aga miks lapsed siis hommikuti nämm-nämm karjuvad?
P.S tagasi Eestisse saite ikka tänu annetajatele :). Irja ainult lunis raha ja valetas.

Anonüümne ütles ...

Soomlased alustasid Talvesõda? Inno on vist oma sõbra Dmitri Linteri käest Venemaa ajalooõpikuid saanud...

Üllar, mitmesug. ehit.tööd , üle Eesti ütles ...

Inno ja Irja blogis on ruumi ka alternatiivsetele ajalookäsitlustele.
Mõnes mõttes on see isegi hea, sest kui piirduda Eesti peavoolumeedia tarbimisega, võib jääda mulje, et Sankt Peterburg on kohe-kohe langemas. Aga ei tarvitse tegelikult olla.

Anonüümne ütles ...

Loomulikult alustasid soomlased Talvesõda - panid aga suurtükid üles ja hakkasid heast peast teisel pool piiri olevaid vene külasid tulistama..ja 9. märtsil 1944.a. ei pommitanud mitte Nõukoguse lennukid Tallinnat vaid saksa eriüksused ise lasid tänav tänava haaval vanalinna maju õhku, samal ajal lastes valjuhäälditest lennukite mürinat ja huilgamist, et tekitada muljet pommirünnakust ja kasutada eestlastes tekkinud viha oma rinde hoidmiseks Narva all..
Inno valdab meisterlikult provokatiivset meediamanipulatsiooni, nn. alternatiivse ajaloo väljakäimine on vaid üks moodus inimeste mõtteid suunata endale sobivas suunas, kui tõde hakkab liiga valusalt kanda hõõruma...