esmaspäev, 17. oktoober 2016

Ha-hah: Soome vaene teenib kuus alla 1190 euro

Helsingin Sanomat on käivitanud artiklisarja Soome vaestest, kus inimesed saavad saata lehele oma arvamusi. Selgub, et Soomes on vaene see, kelle sissetulek jääb alla 1190 euro ühes kuus.

No vot. Eestis on see vist lausa keskmine sissetulek. Mis tähendab, et Soome skaala järgi on enamik inimesi Eestis puruvaesed. Kuigi kaubad ja teenused on samas hinnaklassis mis Soomes.

Ja siis imestatakse, miks inimesed lähevad Soome.

31 kommentaari:

Marina ütles ...

Minge teie ka, mis passite veel?

Irja ütles ...

Miks? Meile meeldib Eestis :).

Marina ütles ...

Ei meeldi ju? Pea igast te kirjutisest kumab läbi viha Eesti ja eestlaste vastu. Varsti tuleb veel sõdavja robotid ka, no viimane aeg minna sinna, kus pudrumäed ja piimajõed teid ootavad.

Irja ütles ...

Ei oota sealgi pudrumäed ega piimajõed :). Ma arvan, et sealsed eestlased on üsna õnnetud. Kritiseerimine ei tähenda veel vihkamist.

Anonüümne ütles ...

Äkki segitate, miks noor ja kahtlemata andekas pere just Võrru jäi?
Eestis ju teisigi ilusaid kohti.

Anonüümne ütles ...

Kõrgema palgatasemega kaasnevad ka kõrgemad hinnad - ohite siin Soome vaesuspiiri üle, aga kõrvale oleks hea tuua ka, mis on keskmine korteriüür, mis maksud, palju toit ja riided maksavad jne..automaks jms...ei valda Soome teemat aga siin perutavaid sugulashõimlasi vaadates tundub küll, et võiks kehtestada ka reisimismaksu,

Marina ütles ...

Mida tähendab kahtlemata andekas Inno ja Irja puhul?

Ja Irja- vihkate ikka küll. Teile ei meeldi Eesti riik, president, rahvas, koolisüsteem, sotsiaalsüsteem. Mitte miski siin ei meeldi.

Inno ütles ...

Marina ise vihkab kõike ja kõiki, pole mõtet seda teiste kaela ajada.
Miks Võrru - sest Võru on nii inimeste kui kliima poolest kõige parem koht Eestis elamiseks. Nagu sanatoorium.

Anonüümne ütles ...

Mis teie perel sisi viga on, et permanentselt sanatooriumis peab elama?

Marina - nad ei saa ju minna - pole sõiduraha.

Marina ütles ...

Tita. "Ise oled äää" on kõik mida suudad öelda.

Laiskus ja lollus on mulle vastukarva tõesti.

Anonüümne ütles ...

Aga Eestile ei saa oma imelisuses keegi lähedale: alampalk 400 miinus maksud, korteri üür (Tallinnas) 400 + kommunaalid! Ja jutt vaid väikesest korterist.

a.

Anonüümne ütles ...

Kas keegi käsib just miinimumpalka saada ja üürikas elada? Kaks kõrgharidusega inimest suudavad ju ometi rohkem?

Anonüümne ütles ...

Inno lollike arvab, et soomes saab tasuta süüa ja elada. Antakse raha ja muudkui ela :D

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Need vaesed soomlased on millegipärast nõus siia vaesesse Eestisse tööle tulema, sest korteriüür on siin odavam, lasteaia maksab osaliselt meie linn kinni ja teise osa Soome riik. Lastetoetused samuti sealt Soomest. Mingid muud soodustused veel peale kauba ning meie riik teeb neile 2 päevaga ka ID-kaardi valmis. Töö juures ei tohi neid korrale kutsuda, sest soomlaste töökultuuris on see ahistamine. Nii et vaestel soomlastel on meie juures meri põlvini. Varsti kõik kolkakülad ja pimedad uulitsad neid täis.

Anonüümne ütles ...

Appikene, kas tädidel tõesti pole muud teha, kui võõras blogis tänitada :) Tehke tass head kohvi ja vaadake telest mõnd seepi, selle asemel, et ennast teiste elu igasse peatükki sisse kirjutada!

Anonüümne ütles ...

Inno, miks need vihjed Soome lastekaitsjate kohta nii hirmsasti närvidele käivad, teil ju ometigi probleeme ei tohiks olla..?

Anonüümne ütles ...

to 19:42

Kas sina oledki see, kes igal pool kiljub "appikene" ja muid veidraid murdeea hüüatusi.
Mine hoolda oma kunstküüni või säti oma juuksed sellisesse soengusse, mida Inno nimetab siin "läbi k*****d"

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Kuidas saaks minna Soome elama kaks mittetöötavat keskealist inimest koos kahe lapsega (neist üks raske puudega), kui seal ei üüri neile mitte keegi korterit 50 euriga kuus. Jah, ja 200 euri eest ei saa ka kommunaalmakse makstud. Muide, väidevalt on ka tasuta toidu saba seal pikem kui Võrus - ja mõtle siis, kui Tähismaade pühapere läheks seal (Soomes siis) sappa ja on palav suvepäev ja "suomentyttö" Irja kipub ära minestama ja Innol pole vett mida talle pähe valada. Eluohtlik värk lühidalt öeldes.

Irja ütles ...

:D

Anonüümne ütles ...

Mida Irja ja Inno nimetavad vaesuseks, et oma jutukohviku pidamiseks peab lausa annetusi koguma? Viimasel ajal olen sattunud selliste "vaeste" blogisid lugema ja hämmastas nende juures üks tõsiasi: nad käivad Toiduabis järjekorras (saab ju ilma rahata!), kuid omal on käes viimase peal nutikad, omavad kodust tehnikat, reisivad ringi, tihti kurdavad et nad ei valda keeli, kuid surfavad samal ajal imetlusväärse oskusega välismaa saitidel. Kurdavad et neil ei ole sõpru, kuid samas on neil lausa isiklik autojuht, kes neid sinna-tänna veab, isiklik IT poiss, kes nende arvuteid korras hoiab, isiklik raamatupidaja, kes tegeleb nende rahaasjadega. Lisaks ka hulgaliselt fännajaid. Nii et jooksupoisse ja kannupoisse neil jätkub, tuleb ainult osav olla.

Marina ütles ...

Tähismaad on küll täitsa üksi. Peale paari kaitsva kommentaatori (kes on ilmselt nad ise) pole neil toetajaid, raamatupidajast-autojuhist rääkimata.

Anonüümne ütles ...

Irja eemaldas selle kommentaari...

Anonüümne ütles ...

Kus nad siis üksi, kui suisa neljakesi ...

Marina ütles ...

Õige jah. Tähismaad versus paha maailm.

Anonüümne ütles ...

Irja on jaanalind, Inno on Stalin. Üks peidab pea liiva alla, et siis ei nähta ka ta kehs (loe: kustutab ebameeldiva kommi, siis pole midagi tabavat öeldud (aga kiiremad on lugenud ja mäletavad)) ja Inno kasutab põhimõtet - pole inimest (kommentaari), pole probleemi.
Argpüksilikud on mõlemad käitumised.

Anonüümne ütles ...

Käed eemale vendadest Tühismaadest !

Anonüümne ütles ...

Marina, mina olen üks, kes vahel on kommenteerinud, et mis neist ikka kiruda. Pole neid kaht ihusilmaga näinud, ja läheb hästi, siis ei näe ka. Aga kogu see värk siin kisub selliseks 19.sajandi värdjatsirkuseks, kus habemega naise pistis pea läbi papist augus ja siis sai publikum teist tomatitega loopida. Võib olla ei olnud siis habemega naisel valikut, praegu on kindlasti. Aga nii toona kui nüüd on tomatiloopijatel valik, kas visata või jätta viskamata.