neljapäev, 20. oktoober 2016

Uued reeglid Kohvikus maailma asjade arutamisel

Inno ütles, et mina olen Kohviku politsenik, nii et ma siis nüüd olen ja kehtestan edaspidiseks kommenteerimiseks järgmised reeglid:

1. Keelatud on kasutada kommentaarides obstsöönsusi ehk maakeeli roppusi. Lubatud on leebemad vägisõnad nagu näiteks „kurat”, „perse”, „raisk”, „sitt”, „sitasti” jms.

2. Keelatud on teist kohvikulist alandada, jämedalt solvata ja üksüheselt sildistada. See ei tähenda, et kriitilised kommentaarid ei oleks lubatud. On, kuid kritiseerige mõtet või tegevust, mitte inimest (a' la oled loll nagu lauajalg jne) Kui te kellegagi ei nõustu, siis põhjendage ka ära, miks.

3. Rangelt on keelatud lapsi kritiseerivad või neid naeruvääristavad kommentaarid. Te ei pea meiega laste kasvatamise küsimustes nõustuma ning asjalik kriitika on alati teretulnud, kuid ka siin palun hoiduda solvangutest ja sildistamisest.

Nende reeglite vastu eksivad kommentaarid eemaldatakse ehk tõstetakse kohviku ukse taha, kust tuul  nad minema pühib.

Nii. Kui keegi tunneb, et teda on solvatud, siis palun mulle sellest märku anda. Muidu aga head maailma asjade üle arutamist - lahedas, teisi kohvikulisi arvestavas atmosfääris :).

PS. Teravam kriitika ja hinnangud on lubatud avalikku võimu teostavate isikute suhtes, kuid ka siin tuleb hoiduda roppustest.

88 kommentaari:

marge ütles ...

Minu arvamus kohvikupidajate kohta on: Irja on armas, intelligentne ja mõistlik, heasüdamlik naine, Inno aga laisk, labane ja kibestunud selgrootu mats, kuigi ilmselt väga hea isa. Ja nüüd, palun, üks kohv! :)

Anonüümne ütles ...

Irja eemaldas selle kommentaari, sest talle ei meeldind siuke tekst. Mismõttes Inno laisk, labane, selgrootu ja mats?!? Inno on ikkagi Irja mupsik, ja see kohv lakkuge nüüd ise oma riiete pealt ära, plärts!!!

Irja ütles ...

Kohe serveerime :). Aga palun edaspidi siiski sildistamisest hoiduda. PS. Väga hea isa on Inno küll :).

Anonüümne ütles ...

Ainult pooltele oma lastele.
Kohvi pole vaja, see pole siin maitsev.

Irja ütles ...

Loodan, et leiad endale siis sobivama kohviku :).

Anonüümne ütles ...

Absoluutselt kindlasti, see pole ju üldse raske.

Anonüümne ütles ...

Miks selle blogi koondnimi üldse kohvik on? Mis on siin ühist kohvikuga? Sama hästi võiks "poetagune" või "voodipealne" olla (porno- ja uu sarnane ju teie kohvikuperemehe lemmikteema nagunii).

Kas samad reeglid kehtivad ka kohvikupidajatele?

Ok, kui siin ei tohi teile enam otse ja ausalt öelda, siis võin seda ka mujal kirjutada. Näiteks Perekoolis, feissis jne. Kas siis on tuju parem, jaanalinnud-stalinid? (NB! Tgemist pole sildistamisega. Janalind ja Stalin on kaks eraldiseisvat tegelast. Äratundmine on siiski lubatud).

Anonüümne ütles ...

Kuhu te Savisaare saatsite? Ja see oli lausa pealkirjas välja toodud.

Irja ütles ...

Samad reeglid kehtivad ka kohvikupidajatele. Eesmärk ongi olla kohvik, mitte mingi põrandaalune baar, kus aeg-ajalt kellelgi nina üles lüüakse. Selline kohvik, kus tassi kohvi ja saiakese kõrvale maailma asjade üle arutleda. Loomulikult võib kohvikus ka vaielda, aga seda saab teha viisakalt ja vestluskaaslast austavalt. Võib ka ägedaks vaidluseks minna nagu minu isal ja tema sõpradelgi klaasikese konjaki juures teinekord läks, kui nad ei jõudnud ühisele veendumusele poliitikute osas, aga selle käigus ei läinud mu isa ja tema sõbrad kunagi labaseks. Sellise atmosfääriga kohvik mulle meeldib. Võib vaielda nii ägedalt kui tahes, aga roppustest ja jämedatest solvangutest palun hoiduda. Ausus ei tähenda ju roppusi ja solvanguid.

Loomulikult võivad need, kellele siin ei meeldi, Perekooli ja feissi minna. Igaühele oma.

Anonüümne ütles ...

Irja ja Inno on üle läinud samasugusele stiilile nagu kõik teised, kes peavad internetis Avalikku Annetuste Koffikut või õllepoe nurgatagust.
Nende blogisse, vabandust koffikusse kirjutatud kommentaarid peavad olema ainult neile mõistvalt kaasa noogutavad ning juba uksel higiste käte tervitused koos kraapsjalgadega. Kui viskad administraatorile juba uksel krõbisevat, on sissepääs 100% garanteeritud. Kui järgmine kord jätad krõbiseva pihku viskamata, saad jalahoobi uksest välja...
Nagu vanal õndsal vene ajal, kus uksehoidjad elasid saadud nutsust uhkelt nagu mõisahärrad ja uksetaguseid jaotati nende silmis rahakoti paksuse järgi.
Mida paksem seda parem.
Ülejäänuid kas ei lasta üldse üle läve või siis nende poolt avaldamata kommentaari vastus pööratakse pahupidi ja karvaseks nagu talupoja särk ning sellega antakse vastulöök neile, kes soovivad liigselt juua tõeseerumit ning pärima tagamaid, kuidas küll õnnestub sellistel koffikupidajatel lausa aastaid ellu jääda, ilma et väikest sõrmegi liigutaks

Irja ütles ...

Sõna "perse" on lubatud, nagu ma ka reeglitesse kirja panin.

Anonüümne ütles ...

No siis ütleks - oh sa perse, teie kohviku menüü on vahest väga kehva. Puder on kõrbenud, vein on lahja ning köögipoolelt paistab mustade nõude hunnik.:)

Irja ütles ...

Üritame ennast parandada :).

KANA1 ütles ...

Minu jaoks ei ole ka perse ühe endast lugupidava naisterahva kõnepruuki sobiv.

Anonüümne ütles ...

Kaagutaja platsis

Anonüümne ütles ...

Ei ole, ei ole. Kuid katsu vahest mõnda asja võtta kerge huumoriga. Veelgi hullem oleks juba varavalgest monotonne ning kõrvu tiniseva panev kanade kaagutamine.

Irja ütles ...

Nõus, "perse" ei ole just viisakas sõna, aga ma arvan, et mõned vägisõnad võiks lubatavaks jääda. Isegi minu muidu väga viisakas, eestiaegse kasvatusega isa kasutas seda vahel, kui närvi läks. Tema ütles siis tavaliselt: "Kuradi perse, raisk!"

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Pange kinni oma kohvik, jumala pärast, pange ometi kinni.

Irja ütles ...

Ei pane :). Ära sina siis siia enam jumala pärast tule, kui sulle ei meeldi.

Anonüümne ütles ...

Olen haridusega naine, aga kui midagi nässu läheb tuleb minugi suust vahest kuradi perse :D Raiska ma lõppu veel ei ütle aga mine varsti tea :)
Seega väike ropendamine võiks olla lubatud jah. Aga olen nõus et labasusi (a la kellegi kepijutud) on vastik ja piinlik lugeda, need peaks kustutama, sest see viib kohviku maine alla.
Miskipärast on ka minul mulje jäänud et need labased a la "alice kas oled juba mehe m.... täna saanud" jutud tulevad Inno sulest...

Irja ütles ...

Täielikult nõus. Inno on ropendanud oma nime all, aga eile ta lubas mulle, et hoidub sellest edaspidi :).

Anonüümne ütles ...

Alles eemaldati siit kommentaar, õigemini tsitaat Innolt 18. oktoobrist, kui ta teatas, et ei näe midagi halba selles, kui isa kirjutab rusika pärakasse toppimisest või tupeseenest. Inno 3 päeva tagust sissekannet pole Irjakese nobedad näpud eemaldanud, küll aga siit selle tsitaadi. Oi nii ausad, nii ausad ja "kõigest võib rääkida ja tulebki rääkida" on meil need "kohvikupidajad"! Huvitav, kui kiiresti "suomentyttõ" SELLE sissekande siit eemaldab?

Anonüümne ütles ...

Ja sa, Irja, usud Innot, kui ta sulle midagi lubab?

Irja ütles ...

See, mis juba öeldud, las olla, seadused ei hakka ka tagasiulatuvalt kehtima.

Anonüümne ütles ...

Ega see kõik varem öeldu olematuks ei muutu. Teid Innoga saadab õelate sõnade taak elu lõpuni kahjuks.

Anonüümne ütles ...

Ma ei ole teie fänn ega ka pidev külastaja, nii et selle blogi sisu kohta ei ütle ma midagi, kuna ma ei tea mida on siia varem kirjutatud.
Kuid mis puudutab teie blogi, siis see on esmapilgul vaadates visuaalselt päris kenasti kujundatud ja ka taust on soojades värvides. Mitte mingi porikarva plätserdis.
Mõni on oma blogi teinud kirjuks nagu pühademuna, kus pööratakse tähelepanu rohkem sillerdavalt kaunistatud esilehele, kuid sisu ennast pole ollagi. Igasugune sigri-migriks tehtud blogi näitab tegelikult tegija sisemust, mis on samamoodi sigri-migri ja segadust täis.
Blogi kujundus ja selle sisu on tegelikult blogipidaja enda visiitkaart, millest saab autori kohta nii mõndagi välja lugeda. Eraldi märgiksin ära, et blogides paremale poole asetatud info või arhiiv on lugejale alati rohkem vastuvõetav kui vasakule pandud. Külakeeles nimetatakse et vaid saatan istub vasakul õlal...

Irja ütles ...

Aitäh huvitavate tähelepanekute eest!

Eelviimasele - muidugi ei muuda. Mitte miski, mis on olnud, ei muutu olematuks. Küll on võimalik sellest õppida ja alustada uuesti ning paremana.

Anonüümne ütles ...

Kas poleks aeg räigelt mõnitatute ees vabandada ja need ammused blogipostitused kustutada? Enne ei saa ju mingist uuesti alustamisest juttugi olla?

Anonüümne ütles ...

Palun alustage vabandamis Irja ja Inno ees! Tähelepanu, valmis olla- Start!

Irja ütles ...

Millised räiged postitused? Igaüks hindab räigust erinevalt. Lisaks leian, et poliitikute ja teiste avalikku võimu teostavate isikute karmim kritiseerimine on õigustatud. Kui keegi leiab, et teda on mõnitatud, siis palun andke mulle sellest teada ja ma kustutan selle postituse (kui tegu ei ole poliitikutega).

Anonüümne ütles ...

Näiteks Epp Petrone.

Irja ütles ...

Okei, vaatan täna Eppu puudutavad postitused üle :). Kui on veel kedagi, siis andke julgelt teada. Ei peagi ise ühendust võtma, lisage siia kommentaariumi selle isiku nimi, kelle kohta kirjutatud postitused võiks üle vaadata.

Anonüümne ütles ...

Ingrid Tähismaa (Veidenberg).

Anonüümne ütles ...

Peep Vain.

Anonüümne ütles ...

Kris Taska.

Anonüümne ütles ...

Kristiina Raudsepp.

Anonüümne ütles ...

Indrek ja Kadi Tarand, Kristiina Ojuland, Marina Kaljurand, kõik presidendikandidaadid, kellest te idiootseid IITV videosid väntasite, Irja ema ja vennad.

KANA1 ütles ...

Anonüümne Anonüümne ütles ...
Kaagutaja platsis

20. oktoober 2016 19:41

Milleks halvustada?
Nimi ei peaks ju kedagi rikkuma.

Kas halvustamine on lubatud?

Anonüümne ütles ...

Kaagutaja jälle platsis

Anonüümne ütles ...

Irja, kustuta selle anonüümse pugeja kommentaarid, kui vähegi mees oled! Muidugi kui need "toetusavaldused" sul südame soojaks teevad, siis sa seda ei tee kardetavasti.

Võrukas ütles ...

Mina kutsun üles seda anonüümset pugejat boikoteerima. Las ta siis räägib iseendaga ja ärme teeme temast välja. Nüüdsest olgu ta tühi koht. Kaua ta ikka iseendaga räägib? Äkki tal on mingi diagnoos pandud ja ta ei saagi muud moodi. Haige inimese üle pole ilus naerda ka.

Anonüümne ütles ...

Uksehoidja Võrukas pani OMA blogis asjad paikka :D

Anonüümne ütles ...

Tundub et paljudele võrukatele on arstide poolt päris palju diagnoose pandud. Mõnele lausa kuhjaga.:D

Anonüümne ütles ...

"Miks selle blogi koondnimi üldse kohvik on? Mis on siin ühist kohvikuga?"

Kunagistest blogi sissekannetest on meelde jäänud, et Irja-Inno plaanisid päranduseks saadud Tartu majas kohvikut pidama hakata. Kahjuks läks maja sama teed mis mullune lumi ja toimib ainult kohviku virtuaalne variant.

Anonüümne ütles ...

Kuule Võrukas, aga nii on ju igav, et ainult sina ja muud kommenteerijad saate ilkuda postituste ja blogiomanike kallal. Las mõnele jääb ikka rõõm ka Teie kallal võtta ;)

Anonüümne ütles ...

Võrukal kukkus ilmselt oma kohviku pidamine läbi. Kliendid ei andnud tippi.:D

Võrukas ütles ...

Üks anonüümne mitmes isikus ei loe midagi. :D

kana3 ütles ...

Siin on ammu selge, et üks pugeja kirjutab mitmes isikus. Ju siis ta hing on nii suur, et ei mahu ühte kehasse ära.

Anonüümne ütles ...

Mina isiklikult kirjutasin kommentaari 13.24 teistest ei tea midagi ;) Aga tore, et on veel kommenteerijaid, kellele Võrukas "meeldib"

Anonüümne ütles ...

On söögiaeg...viskasin terad õue, kobi välja sa armetu kana :D

Anonüümne ütles ...

Ära ole kade, Võrukas, et sul oma kohvikuga ei õnnestu ei kliente ega ka tippi saada. Praegu ollakse Tähismaade kohvikus.
Aga kui sa näed kohvikukülastajaid topelt, siis peaksid minema vastava arsti juurde, et ta täpsustaks sinu diagnoosi.;)

KANA1 ütles ...

Tervitused, kana3:)

Anonüümne ütles ...

Bahahaaaa...:D

Anonüümne ütles ...

"kobi välja sa armetu kana :D" on nii armas solvang:D

Anonüümne ütles ...

Kana1 ei saa teri, liiga rammus oled ;)

Anonüümne ütles ...

Näe tuligi elu jälle sisse. Pugeja ka kadunud. Mõjus kenasti.

Anonüümne ütles ...

"Kenasti küpsetatud kala", "kenasti raseeritud karvad" jne :D

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Kus see Irja Halonen oma tuumanupuga on nüüd??? Siin ropendatakse, vaja kustutada!

Anonüümne ütles ...

Alicel jälle Ano müts peas :D

Irja ütles ...

Ingrid Veidenberg alles natuke aega tagasi nõudis Innot vangi. Muide, kohtus ütles Ingrid, et kui Inno tema kohta käivad postitused ära kustutab, siis ta ei nõua Innot vangi. Inno pani siis blogi kinni, mõned päevad oli Kohvik kinni. Ja kui läks karistuse küsimiseks, siis küsis Ingrid ikka Innot vangi. Miks peaks tema kohta käivad postitused kustutama, kui ta nõnda käitub?

Poliitikute kohta ma juba kirjutasin - avalikku võimu teostavaid isikuid võib Kohviku reeglite järgi karmimalt kritiseerida ja nende arvel võib ka nalja visata.

Kui ma kirjutan oma emast ja vendadest, siis see on minu elu, mida ma kirjeldan, ehk mul on õigus panna kirja oma mälestusi. Nagu Innol on õigus panna kirja oma mälestusi oma abielust Ingridiga.

Irja ütles ...

Kana kaagutajaks nimetada pole otseselt halvustamine. Kuna kanad ju kaagutavad. Ja kanad on ise ka siin aeg-ajalt nalja visanud, et munevad mulle mõne muna, kui ma tahan. Nii et ma ei leia, et oleks halvustamine.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Ma ei näe siin ühtegi pugejat. Äkki mõni hoopis ei armasta neutraalseid kommentaare? Võrukad pidid selles suhtes olema väga tundlikud. Nende jaoks eksisteerib vaid kaks varianti - kas nende poolt või nende vastu.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Irja ütles ...

Viimastele kommentaatoritele, kelle kommentaarid eemaldati - ärge sildistage. Teie kommentaarid läksid eemaldamisele, kuna nimetasite teist inimest"monstrumiks" ja "kaabakaks". Kritiseerida võib, aga solvata mitte.

Anonüümne ütles ...

Neist, kelle ees te peaksite vabandama, on muu hulgas nimetamata Kentmanni t kohtumaja töötajad alates valvurist ja lõpetades kohtunike ja advokaatidega (keda te mõnitasite oma videotes NAK läheb Tallinna); siis Juhan Saul Grossi lapse ema ja tolle ema pluss lastekaitsjad; siis pätt Liis Haaveli ema-isa, keda te siin pedofiilideks kuulutasite; pool Ajakirjade Kirjastuse töötajaskonda, kelle ainus süü oli see, et nad töötasid Ingridiga ühes majas; Andrus Ansis, kelle isa oli teie väitel küüditaja (põhjenduseks see, et te ei teadnud Ansipi isast midagi). Momendil pole rohkem aega veel paari ekraanitäit nimesid kirja panna, keda te solgi ja sitaga (oih, kas sitt ikka tohtis öelda!) üle valasite, ehk mõni teine, kellel mälu rohkem kui haugil,jätkab.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Jõudsin 16.51 kommi läbi lugeda ja teistele ka ette. Nagunii läheb kohe tsensori kääride kätte. Eelkirjutajaga nõus!

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Irja ütles ...

Keegi nimetatutest ei ole meie poole pöördunud peale Juhan Saul Grossi lapse ema ema, tema kohta käivad tekstid said ka kustutatud. Andrus Ansip oli tol hetkel peaminister ja peaministri kritiseerimine on igas demokraatlikus riigis lubatud. Liis Haavel süüdistas oma vanemaid ise pedofiilias, seda ei mõelnud välja meie.

Veel kord - kui keegi tunneb end solvatuna, siis võtke meiega ühendust. Või pöörduge Andmekaitseinspektsiooni poole. Näiteks Sirle Karu, Ingridi sõbranna pöördus, ja saavutas selle, et üks tema kohta käiv tekst läks eemaldamisele - vist oli midagi seoses kutsikatega. Osade tekstide eemaldamist ei pidanud jälle AKI vajalikuks. Näiteks seda, kus oli juttu sellest, et Sirle Karu abikaasa Ants Karu rääkis oma klienti Edgar Savisaart taga. Andmekaitse leidis, et avalikkusel on õigus teada, kui advokaat räägib oma klienti taga. Ehk kõik advokaatide kohta avaldatu ei ole sugugi "solk" ja "sitt". Isegi andmekaitseinspekstiooni arvates.

Anonüümne ütles ...

Kas see äärmiselt labane ja nõme pilt, kus ansipi nägu oli alasti onaneeriva mehe väljalõigatud näo asemele monteeritud oli peaministri kritiseerimine??
Ee, vabandage väga, mida seal kritiseeriti ja miks?

Anonüümne ütles ...

Kas te, Tähismaad, ISE ARU EI SAA, mis on viisakas mis mitte? Isegi laps saab aru, aga teile peab korduvalt näpuga ette näitama ja ikka ei mõika.

Irja ütles ...

See oli selline äärmuslik nali, aga okei, olen nõus - läks veidi üle piiri. Selle eemaldamise vastu ei ole mul midagi.

Anonüümne ütles ...

Miks te nii konservatiivsed kõik olete? Kui poleks neid teravaid ja huvitavad postitusi-kommentaare siis ma ei käiks siin. Elusees ei viitsi lugeda roosamanna postitusi, neid blogisid on niigi küllaga

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Sa ajad vist midagi sassi:) Inetu ja labane sisu pole never huvitav ja terav sisu. Oma junne potis uurida või karvast ahtrit peeglist imetleda võid üksi kodus ka, selleks ei pea kohvikusse minema. Kõik mis ei ole roosamanna ei pea olema rumal, nõme, ilkuv ja inetu. Saada aru?

Irja ütles ...

Pole midagi teha, me oleme lapsevanemad nüüd :).

Anonüümne ütles ...

18.05 on küll eriline totu, kui arvab, et koputas Tähismaade südametunnistusrle. Irja, Inno on juba 20 aastat lapsevanem, Sina alles 5 aastat ;)

Anonüümne ütles ...

Ometigi sa oled ju siin ;) Saad aru;)

Anonüümne ütles ...

Koputasin õnneks küll olematut südametunnistust,
sest kohe kustutati ju:), tõde ilmselgelt valus kuulata, haha.

Anonüümne ütles ...

nuneh, ma olen ju ka maailmaparandaja, saad aru, nagu sina ja nemad;)

Irja ütles ...

Kommentaar läks eemaldamisele, sest eksis reegli nr 2 vastu: üksühene sildistamine.

Anonüümne ütles ...

nonäete! ongi NULL südametunnistust. MOTT.

Aliceroos727 ütles ...

Anonüümne 15. 34. Kus sa küll mind mütsiga nägid? Räägi mulle ka. Ma käisin täna täiesti ilma mütsita, sest päike paistis nii soojalt.

Alice Nõmmelt ütles ...

Jalutasin Nõmme metsas, tegin junni ja tõin Tähismaade postkasti