neljapäev, 3. november 2016

Algab uus rahakogumiskampaania: vanale Audile talverehvid alla!

Nonii, söögiraha ja muu esmavajalikuga meil enam muret ei ole, aga on tekkinud teine mure - nimelt keeldub meie endine tööandja, Võrumaa Teataja peatoimetaja Kalev Annom tagastama meile meie Audi talverehve, mis tema garaažis hoiul.

Kuna meil uute rehvide ostmiseks praegu raha ei ole, siis oleme sunnitud sõitma suverehvidega, mis ei ole praguseid teeolusid arvesse võttes kuigi turvaline. Järgmisel nädalal on aga päris palju sõitmist - hakkame Juuliga rehabilitatsioonis käima. Oleks hea, kui rehvid saaks alla nii ruttu kui võimalik.

Kuna meil oli eelmise rahakogumiskampaaniaga väga positiive kogemus ja saime kojusõiduraha kähku kokku, siis mõtlesime, et pöördume ka seekord heade kohvikuliste poole. Kuulutame välja rahakogumiskampaania, mille eesmärgiks on saada meie kahekümne aasta vanusele Audile alla talverehvid. Vaja oleks (naast-) talverehve mõõdus 175/70 R14. Võib ka olla laiusega 165. Need rehvid maksavad 40 eurot tükk, koguda on seega vaja 160 eurot. 

NB! Aidaku ikka ainult need, kes soovivad ja kel see võimalik on ning just sellise summaga, mida endale lubada saate. Minu (Irja Tähismaa) arveldusarve Swedbankis on: IBAN: EE112200001100329486. BIC kood: HABAEE2XSelgituseks märkige palun: auto rehvide jaoks. Lubame, et kajastame üksikasjalikult ka seda, kuidas vana Audi endale uued talverehvid alla saab. Ja otse loomulikult anname jooksvalt teada, kui palju raha uute rehvide ostmiseks juba koos on ja mitu eurot meid uute rehvide ostmisest lahutab.

Suured tänud juba ette :).

Inno täiendus:
võibolla kellelgi vedelevad sellised rehvid kusagil garaažinurgas, sest see on üsna vana rehvimõõt, ma oleks ka nende üle hiilgama õnnelik.

25 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mis põhjuseks, et neid olemasolevaid rehve kätte ei saa? Ma ei usu, et niisama lambist ei anna ja kõik.

Irja ütles ...

Meile ta igatahes oma keeldumist ei põhjendanud.

Anonüümne ütles ...

Osta pruugitud rehvid, saad komplekti 60 juuroga kätte ja rahu majas.
Vaevalt te selle museaaliga väga kaugeid reise teete, linnas mõõdukaks kärutamiseks pruugitud pasteldest küll.

Anonüümne ütles ...

Väga imelik inimene,et nii kiuslikult käitub.Väljas lumi ja jää.Kas tal endal ka lapsi on?

Anonüümne ütles ...

Kas Alice on oma panuse juba teinud? :)

Anonüümne ütles ...

kui need on tõesti teie rehvid, siis kutsuge politsei ja minge koos politseiga neile järele.

Inno ütles ...

Kust neid pruugituid saaks?

Anonüümne ütles ...

Igas rehvivahetuspunktis müügil uued ja pruugitud rehvid. Minu autol kogu aeg pruugitud/taastatud rehvid. Kui rehvivahetuses müüakse, siis need ka korralikud.

Anonüümne ütles ...

Võru väljasõidul, Mutrist&poldist linavabrikust

Anonüümne ütles ...

Carstop-ist oleme saanud odavalt kasutatud rehve. Võrus ei ole esindust, Tartus on 2 teenindust, Võrus 1. Sealt võib uurida.

Anonüümne ütles ...

Ühel tädil on kuuris 2 komplekti sellises suuruses pruugitud talverehve. Ta oleks ilmselt üsna õnnelik kui ruumi juurde saab, sõidab ise teise autoga. Helistage talle 5019320 Ta elab muidugi Tallinnas. Öelge, et Andri Mägilt kuulsite.

Inno ütles ...

Mulle nüüd meenub, et ma kunagi ostsin soovituse peale juba tegelt need odavad talverehvid, aga need pidasid paar kuud vastu, mingid punnid tekkisid külje peale. Ja muidu ka, pooled naelad olid väljas ja pidamine olematu. Kasutatud rehvid on sageli pikka aega seisnud, neil on enamasti kumm juba kõvenenud ja nende kasutegur libedal teel on väga väike. Ehk siis: talvel kasutatud rehvi ei tohiks kasutada. Mina ei soovitaks. Pigem siis juba korralik suverehv ka talvel. Suvel võib kasutatud rehvi kasutada, talvel mitte. Minu kogemus ütleb, et talverehv peab olema väga hea, ehk siis uus rehv, ükskõik kas teha pikki või lühikesi sõite.
Mul on suht head suverehvid ja ma nüüd lörtsi ja lumega sõitsin, väga head on. Pidamine oli super. Mingid testid ilmusid ka just nüüd, talve- ja suverehvi pidurdusmaa vahe libedal teel oli ainult paar meetrit. Vanasti sõideti ainult tavaliste rehvidega ja kõik sõidud said tehtud, lihtsalt peab olema ettevaatlikum ja kiirust jälgima. Hooletu sõidustiili puhul pole ka parimast talverehvist mingit abi.

Anonüümne ütles ...

Tore. Panin 50€ teie poole teele :)

Anonüümne ütles ...

Talve- ja suverehvi pidurdusmaad olid selles testis kiiruselt 50 km/h - 0 km/h 23 m ja 60 m, ei ole ju paar meetrit?
Kas sel sügisel ostetud talverehve järgmisel sügisel enam autole alla panna ei tohi, kuna need on siis kasutatud?
Kui suverehvid on paremad kui kasutatud talverehvid, siis milleks see kampaania talverehvide ostuks?

Inno ütles ...

Ma vaatasin ühte teist testi, kus pidurdusmaad olid 18 ja 20 m. Ja minu kogemus ütleb sama: ega suurt vahet pole, eriti lobjaka puhul, mil rehvimuster pressitakse lund tihedalt täis ja rattad on pealt nagu lumepallid, mis isetahtsi liiguvad olenemata sellest, mis mustri või koostisega on kumm ning kui palju sinna naelu on sisse pekstud. Aga kõige otsustavamad liikluses ongi need keerulised lumeolud.
Kuival asfaldil, mille päike isegi külmakraadidega soojaks kütab ja mis on talvel levinuim teekate Eestis, on muide naastrehvi pidurdusmaa pikem kui tavalisel suverehvil. Jällegi: minu enda kogemus. Kusjuures, mis huvitav, naastrehvi libisemist asfaldil ei aita korvata isegi ABS. Auto lihtsalt muutub järsul pidurdamisel juhitamatuks.

Inno ütles ...

Mina ausalt öeldes aru ei saa, miks on talvel muudetud nn talverehvid kohustuslikuks. Aga kui nad juba on, siis eelistan korraliku mustriga naastrehve, sest need on asendamatud kiilasjääl ja nn mustal jääl sõitmise puhul - seal on suverehvid ja isegi ilma naastudeta talverehvid täiesti kasutud. Enamik teelt väljasõitmisi talvel ongi seotud kas lörtsise tee (ei aita ükski rehv) või jäitega (aitab ainult naastrehv).

Irja ütles ...

Kalevil on tütar ja poeg ning isegi lapselaps, nii et peaks ju küll teadma, et väikelastega on praegu päris kõhe talverehvideta liiklusse minna. Aga ju ta siis lihtsalt ei hooli. Alice/Reet on aga täitsa ära kadunud, isegi anonüümselt ei ürita enam kommenteerida minu arust :).

Anonüümne ütles ...

Tehke kommenteerimine siis vabaks, küll ujub välja siis ;)

Irja ütles ...

Päris vabaks ei saa lasta, sest mõni nagu Alice kasutab seda võimalust kurjasti, luues mitu aliast ning hakkab siis enda kirjutatud kommentaaridele takka kiitma. Sellega loob ta kommentaariumis väära pildi, paljunades sisuliselt omaenda arvamust. Selliste tegelaste ohjes hoidmiseks on modereerimine vajalik. Ma ei tulnud enne seda ausalt öeldes selle pealegi, et keegi võiks nii mitu erinevat aliast luua ja siis igaühe alt kommenteerida, aga näe :).

Anonüümne ütles ...

Bussidel ja trollidel nt pole talverehvid kohustuslikud.

Anonüümne ütles ...

Ahhaa. Juulil Rehab keskus olemas? Kena. Lugesin just Delfist ka 5a angelmani sündroomiga Markusest, kes ka lasteaias ei saa käia ja kel terapeut hakkab kodus käima ja kaardisüsteemiga kõnet õpetama. Teil ei ole huvi pöörduda Lastefondi poole? Juuli saaks hipoteraapiat või tegevusteraapiat või muud?

Irja ütles ...

See on täitsa hea mõte. Ma arvan, et hipoteraapia talle täitsa meeldiks. Järgmisest nädalast alustame võimlemise ja logopeediga, eks siis vaatab edasi. Markuse ema ma tean ja olen tema käekäiguga hästi kursis :).

Anonüümne ütles ...

No ma ei tea, ise küll 160 euri rehvidele ei raiskaks. Te vaadake parem soovist või osta.ee-st ja saate poole odavamalt täiesti sõidetavad talverehvid. Või küsige töökodadest. Ma pole juba aastaid maksnud rehvi eest rohkem kui 25 eurot ja saab sõita vähemalt 2 hooaega. Läbisõit on ka muidugi suhteliselt väike, ca 10 000 km.

Anonüümne ütles ...

Kuidas areneb - kas politsei sai juba avalduse?

a.

Irja ütles ...

Ootame uue nädala alguse ära, vaatame, palju raha arvel on - ehk saame endale uued rehvid osta.