neljapäev, 1. veebruar 2018

Puuetega lastelt äravõtmine jätkub. Nüüd ainult üks kreem kuus!Täna käisin siis jälle ITAKis. Oma kuuekümne mähkme järel. Nagu ma siin juba varem kirjutasin, siis minu viimasele erimenetluse taotlusele saada Juulile kuus 120 mähet öeldi ära.

Seega sain täna 60 mähet. Mis teeb kokku kaks mähet päevas. Niiskeid salvrätte enam ei saanud, kuna riigi hinnangul ei ole tegemist „eluks vajaliku asjaga.” Khm. Sellele, kuidas liikumisvõimetul lapsel näiteks autosõidu ajal mähkmeid vahetada, ilmselt keegi ei mõtle. Täna saigi ühe teise emaga arutatud, et ei tea, kust sinna sotsametisse sellised kõlupead tööle on võetud. Kes absoluutselt ei mõtle. Ilmselt nendel puudega last ei ole, jõudsime järeldusele.

Oli veel üks üllatus. Nimelt sai läinud aastal osta soodusega kaks kreemi kuus - mina olen võtnud purgikese Sudocremi (mähkmepiirkonna hooldamiseks) ja tuubi niisutavat kreemi. Täna selgus, et rahasid on koomale tõmmatud ja saab ainult ühe kreemi. Võtsin Sudocrem'i, kuna see oli just otsa saanud.

Nii see elu siin kesksotsialistlikus riigis käib. Ühiskonna kõige nõrgematelt võetakse muudkui asju vähemaks. Varsti peab ilmselt tänulik olema, et üldse elada lastakse :D

Aga jah, nii puuetega inimeste õigusi rikkuvat valitsust ei ole meil varem olnud. Mis on iseenesest naljakas, sest Keskerakond ja sotsid on varem kogu aeg deklareerinud, et just nemad hoolivad ühiskonna kõige nõrgematest kõige rohkem. Ja sotsiaaldemokraatia euroopalikus mõttes on samuti alati tähendanud ühiskonna kõige nõrgemate aitamist ja neile teistega võrdsete tingimuste loomist. Eesti sotsid on aga hoopis puuetega inimeste elu kehvendanud. Kes oleks seda uskuda võinud! Mina poleks küll uskunud. Aga inimene elab, inimene õpib :).

Pildil niisutav kreem ja Sudocrem. Selle aasta algusest saavad puuetega lapsed osta ainult ühe.