Väljavõte Äripäeva veebist.
Kui Ekspress torkab silma selle poolest, et oskab ka igava teema kirjutada huvitavaks, ehk nö sitast saia teha, ajakirjanduslikult, siis Äripäev torkab silma vastupidise asjaga: ka kõige põnevam teema osatakse kirjutada nii ebahuvitavaks ja segaseks, et mitte millestki ei saa lõpuks aru.
Ja viimasel ajal on see trend lausa süvenev. Millest on kahju, sest on näha, et Äripäeva ajakirjanikel on käes hea info, ja nad on veel roppu moodi tööd teinud, aga tulemus on selline, et kõik kehitavad õlgu. Ja pole siis ime, nagu Aivar Hundimägi ahastas ühes oma blogi-sissekandes, et kõik teised ignoreerivad Äripäeva. Just sellepärast ignoreerivadki, et keegi ei saa aru, mis värk on. Majandusteemad on niigi keerulised, ja kui nad veel keerulisemaks kirjutada, siis siga ka ei näksi enam.
Äripäev kirjutas väga segaseks Reformi liikmete rahastamis-asja, ja nüüd, tänases lehes on kirjutatud veel segasemaks ärimees Toomas Tooli aktsiaostu lugu. Kus, nagu võib aru saada, ostis Tool enda firmade kaudu, ja omades SEB pangast siseinfot Arco Vara aktsiaid vahetult enne oluliste börsiteadete saabumist. Teenides niimoodi vahelt miljoneid kroone.
Ma lugesin täna, tunnistan ausalt, kõik Äripäeva vastava teema lood läbi ja kogu aeg oli selline tunne, et kuskil peab olema veel see põhilugu, mis siis lahti seletab, mis värk oli. Ent lappasin lehte mitu korda nii- ja naapidi, ja seda lugu ei olnud. Kus oleks olnud juttu ASJAST. Äripäevas avaldatud lood käisid justkui kassid ümber palava pudru, aga asjast endast polnud juttu.
Mis asi on YHI, mis kohe artikli algul oli välja toodud? Ja mis on ARC? Kuidas need nimed on seotud Toomas Tooli aktsiaostu looga? Mitte midagi ei saanud aru.
Jälle selline artikkel, mis pani õlgu kehitama. Ja veel iidamast-aadamast, 2008. aastast. Mida rohkem ma neid lugusid lugesin, seda segasemaks kogu asi muutus.
Ajalehe eesmärk ei ole asja segaseks ajada, et seda peaks mitu korda üle lugema. Ajalehe eesmärk on info võimalikult kiiresti edasi anda. Et aega säästa ja inimene ei peaks ise hakkama kõike uurima. Äripäev aga pakub oma lugudes justkui ühte tükki puzzle-st, millele siis lugejad peavad hakkama ise lisa otsima. Õudne peavalu!
Ma ei usu, et Äripäevas pole ühtegi inimest, kes oskaks arusaadavalt kirjutada. Võtke see inimene ja laske tal vähemalt olulised lood ringi kirjutada.
6 kommentaari:
Sama siin. Mis asja see Tool tabas? Mille poolest see tabamus üllatav oli? Jah, ostis ja siis jälle müüs Arco Vara aktsiaid. Mitu korda. Aga tabamus??
Mingi kargu ajab teemale alla LHV foorum, aga no ma ei tea... esikaane "pommuudis" võiks äkki tõesti olla enam-vähem kaine peaga kirjutatud?
Kas siseinfo kasutamise eest tänapäeval vangi ei pandagi või?
Siseinfo kasutamine meil on lihtsalt täiesti igapäevane.
1.Olen nõus Innoga,tänases Äripäevas on artikkel as Koneskost.Leht ei maini,et as Konesko tegeleb lisaks mootorite tootmisele ka tuulegenraatorite tootmisega.
Inno,kas sa võiksid kirjutada kustmaalt jookseb see piir kasuliku info ja reklaami vahel?
Kirjutatakse ju reklaamartikleid ja mitte reklaam artikleid,no kas on mingi kokkulepe või midagi sellist kuidas on see paigas,et millist informatsiooni levitada ja millist mitte.
No,mind ikka huvitab miks selle as Konesko puhul ei mainitud,et ta tegeleb tuulegeneraatorite tootmisega.Nende koduleheküljel on kirjas as Konesko tegeleb tuulegeneraatorite tootmisega aga
Äripäev seda ei maininud.Miks?
2.Tore oleks muidugi kui mõni ajakirjanik külastaks Volta tehast ja tutvustaks nende tuulegeneraatorite tootmist ja turustust.Volta koduleheküljelt
ei loe välja kui palju nende tuulegenekad maksvad.Sama lugu
as koneskoga.Konesko kodulehekülg on juba mitmendat kuud sama nullseisuses s.o. ei loe sealt välja midagi.
3.Oleks ju väga vinge kui saaks munitsipaal tuulikuid:)))Kortereid ju antakse.Kas Reformierakond hakkab jagama tuulegeneraatoreid? Nad ju lubasid välja vahetada küttesüsteemid.Kus on nende küttesüsteemid? Millised need uued küttesüsteemid on ka?
4.Äripäeva veeb on ikka väga aeglane.Mul kannatus katkeb sest iga lehekülje avanemine võtab aega peaaegu terve minuti...
Ja kommenteerimise aknakest pole tihtilugu,pole kuhugi kirjutada kommentaari.
5.Miks Äripäev ei kirjuta elektriautodest ja elektrirekkatest?
6.Seal Äripäevas pidavat olema sisekliima intriigid mis tegevat põrguks mõne ajakirjaniku enesetunde.Keegi siin teadis rääkida.Ta olevat seal lehes olnud tööl.No,küllap teate teda.
7.Äripäev kirjutab riigi hangetest.Tore on... aga mille põhjal riik otsustab mida ehitada?
Milline on see poliitika?
Kus on see kirjas? Meil ju liberalism.Kelle liberalismi järgi siis otsustatkse need riigihanked?
Kas riik on Sandor Liive?
Või Juhan Parts?
Kui on liberalism,no siis mille alusel otsustatakse?
Kus on kirjas see baaspoliitika,et milline liberalism nüüd korda läheb meie riigile?
Et,mis ma tahan öelda?
Normaalses riigis nagu on seda Jaapan või Hiina on valitsevaks jaapani majandussüsteem ja tootmispõhine teadus,ning regionaalpoliitika-on kindel selgus asjadest.
elektritsaabtasuta.blogspot.com
Oh seda lihtsameelset Innot jälle... massimeedia pole ju tõe avaldamiseks vaid inimeste ajude keppimiseks omaniku suva järgi, vastavalt mingitele kokkulepetele, nagu Zeitgeist õigesti märgib.
tra sel innol on aju asemel irja päevinäind kulund puts
Postita kommentaar