kolmapäev, 7. september 2016

Väike kohvikupausSee siin on meie Juulike. Maiustamas Katariina kohviku kohupiimakorvikesega. Käisime nimelt eile jälle jalutamas (oli fantastiline ilm!) ja tegime pärast seda peatuse oma armsas Katariinas. Meie Innoga võtsime kannu teed ja kumbki laps sai väikese kohupiimamaiuse.

Juulike mäkerdas ennast kohupiimaga korralikult kokku, aga sellest polnud häda midagi. Issi pani pärast särgi ja püksid pessu ning mis lapsepõlv see on, kui ennast isegi kohupiimakoogiga kokku mäkerdada ei tohi :). Väikesele Roosile maitses rohkem tee, mida ta jõi või õigemini sõi elegantselt lusikaga:

17 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Gluteenivaba dieet...?
Lapsed on toredad, aga vanemad võiksid vähemalt jutus järjekindlad olla - alles oli jutt, et Juuli dieet peab olema gluteenivaba.

Irja ütles ...

Aitäh muretsemast :). Andsime tõesti Juulile enne vaid gluteenivabu asju, hirmust krampide ees, aga nüüd oleme katsetanud ka gluteeniga toodetega ja Juuli enesetunnet need halvendanud pole.

Anonüümne ütles ...

Et siis see 100,- ikkagi kanti arvele nagu keegi lubas?!

See Juulia gluteenitalumatus oli ju üks põhjus, mis teda lasteaeda panna ei saavat.

Ja siis öeldakse, et haugil on lühike mälu....

mahlapress ütles ...

Irw, miks Irja mu küsimuse ära kustutas, kus uurisin kas ta ka vahel pesu peseb või peseb Inno kogu pere asjad? https://toptop.ee/2016/06/22/irja-uus-kleit-lopuks-ometi/ Irja kirjutab, et lõpuks ometi saab Inno tema musta kleidi pessu panna. Et nagu mida?

Marina Kangro ütles ...

Miks on Juuli kogu aeg paljajalu? Väljas juba külm ju :)

Anonüümne ütles ...

Minul küll kahju pole, et pere kohvikus käis :)
Pidage piiri, õelad. Aeg ja saatus tabab meid kõiki.


PS Krampidel on vaimne põhjus - vanemate stress.

a.

Ann ütles ...

Lasteaeda ei saa, sest seal võib Juuli suhu sattuda gluteen, aga iga kohvikupildil on tal sai peos. Jubedad valetajad olete. Istuval lapsel võiks juba sokid jalas olla, tuul on jahe.
Aga arvata on, et pensipäev oli ja kohe tuleb kohvikusse minna.

Irja ütles ...

Mis mõttes mida? Kas naine peab pesu pesema või? Innole näiteks ei meeldi tube koristada ja ta ei korista kunagi tuba. Kuidas me selle küsimuse lahendame? Vägisi tolmuimeja kätte? :)

Juulike kisub endal ise sokke ja kingi jalast. Praegu ei ole veel nii külm, et ei võiks tal lasta vahel paljajalu olla. Täna küll on, aga eile ei olnud veel.

Irja ütles ...

A - Juulil praegu krampe pole. Angelmani sündroomiga käivad krambid kaasas, see on sündoomi omapära. Juulil tekivad nad siis, kui tal on üle 38 palavik.

Ann ütles ...

Irja kirjutas: Gluteen ehk nisusai, rukkileib ja lehmapiim mõjuvad tundlikule organismile kui mürgid, mistõttu on loomulik, et tekivad krambid ehk epilepsia. Gluteenil on omadus hävitada soole limaskesta, mistõttu tekivad probleemid toitainete imendumisel.

gluteiin ja piim ühes saias mida te nii väga vältida püüate.

Kats ütles ...

Eelnevalt lugedes on kogu aeg juttu, et raha ei ole ja muud palju taolist juttu. Kui inimestel ei ole raha, siis nad ei käi niisama kohvikus head ja paremat söömas. Kui on kuu algus ja seda saab ''lubada'', siis iga normaalne inimene teab, et seda raha peab korralikult säästma, mitte laristama esimesel võimalusel kuskil kohvikus käies ära.
Järgnevatel teemadel paluks enam mitte rääkida teemadel, et raha pole jne, sest ilmselgelt te ei oska seda ise hoida ning materiaalselt sellega toimetada.

Ann ütles ...

Irja 28.08.16 Näiteks angelmani sündroomi puhul tuleb rangelt järgida madala glükeemise indeksiga dieeti, ehk siis välistada süsivesikud, see on suhkur, teraviljad, kartul jms. Lubatud on teatud koguses muud juur- ja puuviljad, aga põhiliselt tuleb söögiks tarvitada liha, kala ja juustu. Kuidas seda lasteaias järgida? Kuidas näiteks tagada, et kommid, küpsised ja muu, mis lastel on sageli kodust kaasa võetud või mida vanemad toovad, ei satuks teiste laste kätte.

ann ütles ...

Ah, need dieedid. Ms puutub Juulisse, siis ilmselt võib vedada sellise seose, et 1 Angelmani sündroomiga kaasnev häire on epilepsiahood, epileptikutel on aga leitud suurem tsöliaakia esinemissagedus. Mis aga jällegi ei tähenda, et iga epileptik oleks kindasti gluteenitalumatu ja sel juhul muidugi gluteeni söömine-mittesöömine epliepsiahoogude esinemist ei muuda. Madala glükeemilise indeksi (GI) järgimine peaks jällegi mõnevõrra leevendama teist A. sündroomiga kaasnevat häiret - hüperaktiivsust - aga kui suur see mõju oleks - noh, hüpikutega kogemusi omavad ehk oskaksid midagi öelda, absoluutne (häiret täiesti kaotav) kindlasti mitte.

Dieeditamine nõuab just järjekindlust, distsipliini.

Spontaansetel inimestel kipub dieeditamine naljakalt välja kukkuma, nii et - kui just karmi meditsiinilist näidustust (tsöliaakiadiagnoos) pole, siis milleks üldse nende dieetidega janditada? Tühi vaev ja vaimu närimine. Sama hästi võib siis üldse mitte dieeditada, on lihtsam.

Anonüümne ütles ...

Millest nad stressis on? Nad on ju puruvaesed - järelikult jube õnnelikud! Ja kogu aeg ninapidi koos - topeltrõõm!

Kuulen esimest korda, et kolmandate isikute stress tekitab kelleski krampe��

Anonüümne ütles ...

No ma ei tea, aga meie lasteaias ei lubata mitte mingit maiustust kaasa anda. Ja see reegel on VÄGA paljudes lasteaedades.
Kust niisugune loll arvamus, et reegleid ei saa järgida?

Anonüümne ütles ...

No aga Inno pesebki pesu, teeb süüa ja ka ÜKT- d. Te võiksite mõnikord kirjutada, kuidas möödub Irja päev.

Anonüümne ütles ...

Mahlapress appi mille pärast sina küll muretsed, kas nad pesu ka pesevad ? :D