neljapäev, 15. september 2016

Veidi anonüümsete tigedate kommentaatorite mõttemaailma, äädikakärbeste näitel

Ma mõni aeg tagasi kirjutasin, et anonüümsed tigedad kommentaatorid on järgmises elus äädikakärbsed.

Nüüd ma veidi uurisin nende mõttemaailma. Ma teadsin, et neile meeldib õlu. Ilmselt nad teavad seda ise ka. :) Ostsin eile ühe kõige odavama pudeli õlut, Võru Grossi poest A Le Coqi Extra, 68 senti pudel. Kallasin seda umbes kolmandiku jagu ühe pooleliitrise klaaspurgi põhja. Vahtu tuli kenasti ka kaasa, mis oleks pidanud olema äärmiselt hõrgutav.

Eile seisis purk köögilaua peal ja sinna ei tulnud 4-5 tunni jooksul ühtegi kärbest.

Täna hommikul vaatasin uuesti, seal polnud endiselt mitte ühtegi kärbest.

Käisin korra väljas ja tagasi tulles ei uskunud oma silmi - purgis oli kümneid uppunud kärbseid ja sadu kärbseid tiirutas purgisuu ümber.

Mis järeldused võib sellest teha? Kui purgis ega selle ümber pole ühtegi teist kärbest, ei tunne äädikakärbsed selle vastu huvi. Aga kui sinna upub juba kasvõi üks kärbes, siis lendavad teised sinna tormi.

Täpselt nagu anonüümsed tigedad kommentaatorid, onju!

1 kommentaar:

LPR ütles ...

Mina olen porikärbes, kuigi need vist nii kaua ei ela. Lendasin siia hea haisu peale kohe esimesel päeval kui kogu see jama Ingridiga lehtedesse jõudis oma kümmekond aastat tagasi. Nigu persest tõmmatud rusika haisu tundsin olin põrinal kohal ja olen sest saati siin vahelduva eduga sitta nuusutamas käinud. Ärge muutuge! Laiba sisse saan kunagi muneda veel. Igatahes sinnapoole liigub täie hooga.