esmaspäev, 10. oktoober 2016

Enne magamaminekut...Nonii, õhtusöök söödud, vannis käidud... Mis nüüd? Loomulikult Pikku Kakkonen, mis algab Soome YLE2s kell viis. Meie vaatame seda ajamasinast nii umbes kella kaheksa paiku. See on igaõhtune rituaal. Ma ei tea, miks aga just see lastesaade meeldib Roosile kõige rohkem. Võib-olla seepärast, et seal on enamus multikaid vanusele 1-4? Või seepärast, et seal lauldakse palju? Või seepärast, et ta on veerandi võrra soomlane? Kes teab, aga Pikku Kakkost vaatab Roosi nii süvenenult, et isegi ei liiguta vahepeal :).

Pikku Kakkost vaatasime lapsena ka meie Innoga ja nii on olnud lahe Roosi kõrvalt oma lapsepõlve meelde tuletada. Innol on isegi Pikku Kakkose vana postilokero number meeles :). 

Juulike vaatas ka natuke, aga tüdines siis ja hakkas oma mänguasjadega mängima.

Ilusat und!

25 kommentaari:

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Mis sa nühid siin kui kõik nii rõve on?

Anonüümne ütles ...

Peale vanni võiks ometigi tõesti Roosil midagi seljas olla. Inno paljastest voodipiltidest oligi natuke aega vahe sees. :D

Nilpuri-Irja ütles ...

Käi p...e, anonüümne Inno!

Alice Nõmmelt ütles ...

Ma pole Inno

Anonüümne ütles ...

Miks on vaja enne und lapsele telejat? Kodused vanemad võiks selle asemel raamatut lugeda lapsega.

Anonüümne ütles ...

Ühe kohvri saate telekakapi taha panna, on jälle natuke rohkem ruumi.

Anonüümne ütles ...

No täpselt, miks peavad kohvrid keset tuba vedelema. Niigi vähe ruumi teil seal uberikus.

Anonüümne ütles ...

Miks peavad teiesugustel rottidel veel üldse kohvrid olema? Müüge maha, nagunii on teie reisid reisitud.

Inno ütles ...

Kohvrid on sellepärast seal ees, et Juulike armastab telekat alla kiskuda.

Anonüümne ütles ...

Issand kui armas! Kohe midagi muud ei oska teha teleka kaitsmiseks, seina peale kinnitada näiteks?
Eks Juuuuulia selle pärast ja kusun seda, et Roooosie ees seal otsas turnib. Püüab järgi teha, noh.

Anonüümne ütles ...

Kas ülejäänud kannavad peale vanni ülikonda ja kleidikest siin?

Samas on aegade algusest saati teada, et vaba olek häirib enim just kammitsetud inimesi.

A.

Anonüümne ütles ...

Ei kanna kleidikest ja ülikonda, aga a) me pole nii rasvas b) me ei pane endast ja oma lastest neid pilte avalikku netti.
Mõistad vahet?
Kammitsetud või mitte- oma laste avalik mõnitamine veebis peaks olema tabu kõigile. Kui Inno seal üksi hüljesf paneks, poleks asi nii nilbe alatooniga.

Anonüümne ütles ...

Kuule sa A oled ikka päris totu. Ma arvasin jah, et fraki või ballikleidi.Minu lapsed panevad peale vanni selga kas öösärgi või pidzaama või kasvõi hommikumantli peale.Irja ise kirjutab, et talle jääb kohalikust küttest väheks ja peab elektriradikaga juurde kütma.
Asi pole üldse kammitsetud olekus, aga peale pesu on alati pisut jahe isegi kui tuba on soe. iseasi kui saunast tuled.

Irja ütles ...

Meil on väga soe tuba ja see pilt on tehtud vahetult pärast vannist tulekut. Hetk hiljem paningi Roosile pidžaama selga. Aga minu meelest oli see armas hetk - väike ja suur koos lastesaadet vaatamas :).

Anonüümne ütles ...

roosi juuksed ju täitsa kuivad. Kui nii väike vannis käib, siis ikka lähevad juukseotsad märjaks

Marina ütles ...

No kuna Roosi juuksed on kuivad, siis ta käis ilmselt (nagu Juuli käib) paljalt külmas ja tühjas vannis istumas. Omamoodi vanniskäik ju seegi.

Irja ütles ...

Juukseotsad on märjad! :).

Virsik ütles ...

Irja, sulle ei pidanud ju soojus meeldima? Miks siis selline toa topeltkütmine?

Irja ütles ...

Mulle väga meeldib selline üle 20-kraadine soojus. Kui me ei topeltkütaks, oleks toas 17-18 kraadi. See on minu jaoks liiga jahe.

Anonüümne ütles ...

Inno kirjutas eile, et kommunaalmaksed on teil 200 euri kuus. Ja siis kirjutas eraldi, et kommunaalide alla kuuluvad küte ja vesi. Tähendab et elektrit maksate veel eraldi? Sest radiaator, millega lisaks kütate (topeltkütate, tsiteerides Irjat), töötab ju elektriga. Kui suur siis teie elektriarve on - lisaks kommunaalidele, mis Inno jutu järgi koosnevad veest ja küttest? Ja nagu juba eile keegi kirjutas, siis peab ikka vilets (vana, mitte soojapidav) maja olema, kui kütte peale nii palju kulub, kusjuures nüüd tuleb välja, et selle kalli raha eest saate vaid 17-18 kraadi sooja tuppa.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Irja ütles ...

Kuna pensionärid ei taha kütte eest maksta, siis keeratakse soe maha ja radiaatorid on enamasti leiged. Seepärast tulebki radiaatoriga juurde kütta.

Anonüümne ütles ...

Küte maha keeratud (sest pensionärid ei taha maksta) ja ikka teie pugerikus kütte ja vee arve 200 euri kuus? Huvitav, palju siis maksaksite, kui radikad oleks soojad, mitte leiged. Hea valiku olete teinud oma üürikasarmuga.

Anonüümne ütles ...

Mina kütan tervet suurt maja õhksoojuspumbaga ja elektriarved pole kunagi üle 100 euro. Maja ise on ka juba üle 30 aasta vana.Vett läheb juurde 8-10 kanti ja meid on ka 4 inimest. Suvel aia kastmise ajal muidugi pisut rohkem.