laupäev, 8. oktoober 2016

Isadus hirmutab, aga ei ole raketiteadus

Väljavõte Helsingin Sanomate veebisthttp://www.hs.fi/paakirjoitukset/a1475819280801.

Soome väljaanne Helsingin Sanomat jätkab lapse saamise teemaliste arvamuste sarja. Nüüd kirjutab toimetuse töötaja Jaakko Lähteenmaa sellest, kuidas mehed ei tohiks karta isaks saada.

Lähteenmaa kirjutab omaenda kogemusele tuginedes, et lükkas lapse saamist muudkui edasi, kuna oli algul hirmul, et tal pole lapse saamiseks piisavalt raha ja et laps mõjub halvasti karjäärile. Lõpuks ähvardas naine ta maha jätta, kui ta veel kaua mõtleb. Mees tunnistab, et raha või karjääri taha pole mõtet peitu pugeda, sest raha on alati vähe ja karjääri võid alati teha. Nüüd, 50ndates tunnistab Lähteenmaa, et tal on kõigeks piisavalt aega ning ta ootab, et poeg tuleks oma pruudiga õhtul teed jooma.

Lähteenmaa julgustab mehi lapsi saama, sest vanemlus pole raketiteadus ja mängimine ei vaja suuri teadmisi. Ta viitab muu hulgas arstidele, kes väidavad, et praegu kombeks olev lapse saamise lükkamine liiga hilisele eale võib inimese sootuks lastetuks jätta.
-------

Inno kommentaar: Eestis on hakatud samuti lapse saamist edasi lükkama väitega, et enne peab kõik olemas olema: piisavalt raha ja suur karjäär. Aga oma kogemusele tuginedes ütlen, et raha pole kunagi piisavalt ja suure karjääri tegijana lapsed enam ellu ei mahugi. Minu vanemate ajal saadi lapsi, kui inimesed olid noored ja tänases mõistes purupaljad. Aga sellele vaatamata sünnitati ja kasvatati üles kõige suuremad põlvkonnad Eesti ajaloos, need, kes täna Eesti elu juhivad. Kui ainult rahale ja karjäärile mõelda, siis ei sünni üldse lapsi ning tuleviku Eesti jääb nukralt tühjaks.

15 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Nojah, ise olete ju just näide liiga vanadest vanematest. Ligi viiekümnene, vormist väljas mees saamatu naise ja kahe väikese lapsega (neist üks raske puudega) on ikka väga hale vaatepilt. Selline asu tuleks ära keelata!

Anonüümne ütles ...

Mis selle blogi mõte on? Otsida veebist välja mingeid triviaalseid lugusid ja seejärel teha "statistiline kuvõte", kasutades küsitluskogumina ainult Innot ennast?
Kuhu on kadunud viieteistkümne aasta tagune paljutõotav noor uuriv ajakirjanik? Millal matused olid?
Praegune tase on allapoole eneserahuldamist, sest sihukesest laminast ei lähe isegi kirjutajal kõvaks, lugejast rääkimata.

Inno ütles ...

Aga miks seda saasta siis massiliselt lugemas käiakse, isegi öösel? Ja kui rahul pole, eks tehke siis midagi paremat! :)

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Inno ütles ...

No aga siis on ju kõik hästi, kui me suurt nõudlust rahuldame. :)

Anonüümne ütles ...

Tore, kui inimene oma vaimset mandumist naudib.
Kahju, et kaks kunagi nii lootustandva intellektiga inimest parmustuvad.

Inno ütles ...

Mulle tundub, et oled hoopis kade. :) Või minusse armunud.

Anonüümne ütles ...

No näed, isegi huumorimeel on sul lumpenlik. Sellisest pole huvitatud isegi IHA litsnaised, kellele sa usinasti keelt kõrva ja mujalegi ajada proovid. Mina pole su himirast naljast hoolimata naine. Mulle lihtsalt räägitakse :)

Inno ütles ...

No ära luiska, musike!

Anonüümne ütles ...

Irw. Ei, Priimägi ma ka pole.

Anonüümne ütles ...

Innu, kas see su matuseülikond on alles, või viisid pandimajja?

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Inno, edevad olete ise Irjaga. Milleks muidu kommentaarid vabaks lasite.

Mina käin siin just seepärast, et vaadata ja jälgida kui madalale võib üks elujõus laiskvorstipaar langeda.

Liispett

Anonüümne ütles ...

Millal Soome-minek ?

Anonüümne ütles ...

Isade häbiplekk, elatisraha suurvõlgnik on rääkinud...