esmaspäev, 10. oktoober 2016

Kodutunne ilma koduta?

Ma olen suur Kodutunde saate fänn ja minu meelest on see igati vajalik saade - tagada peredele, see on siis peamiselt lastele kaasaegsed elamistingimused - soojustatud ruumid ning jooksev vesi ja tualettruum majas sees.

Samas oleme Irjaga arutanud, kuidas küll pered elavad tänapäeva Eestis, Euroopa Liidus, 21. sajandil nii nadides tingimustes, kui tänapäeval on ette nähtud kõikvõimalikud toetused, millest on võimalik lahedalt ära elada. Aga siin ongi asja konks - Kodutunde kliendid on selleks liiga jõukad, et neid toetusi saada. Sest majad, mida remonditakse, on inimeste endi omad. Nad on majaomanikud! Neil on korralikud autod. Ja kui sul on juba maja ja auto, siis eeldatakse, et sul on raha, et maja korda teha.

Ma olen seda probleemi kogenud omal nahal. Kui elasin Nõmmel oma majas, siis kulus kõik minu sissetulek maja peale, midagi ei jäänud järgi. Ja ma teenisin 4-5-kordset keskmist palka! Lihtsalt vana maja taastamine on väga kallis, mitu korda kallim kui uue ehitamine. Maja remont, kaasaegsete tingimuste loomine läks mitu korda kallimaks kui oli maja ostuhind. Puhkuse ajal polnud mahti reisida, vaid tegelesin ainult majaga. Kui panete tähele, siis ka Kodutunde majad on just vanad, mis vajavad tohutult investeeringuid, vähemalt mitukümmend tuhat eurot, et neid korda teha. On selge, et peredel sellist raha pole, eriti, kui maja ostmiseks on võetud laenu. Aga siit küsimus: milleks siis on üldse vaja maja, kui sellest jõud üle ei käi? Miks mitte elada korteris, või üüripinnal?

Ma ise elan praegu üüripinnal. Kahetoalise 40 m2 korteri üür on 50 eurot kuus pluss külmal ajal kommunaalmaksed maksimaalselt 200 eurot kuus, kokku 250 eurot kuus. Aastas kulub eluaseme peale kõige rohkem 2000 eurot, koos nipet-näpet remondiga. Võrdluseks: maja juures kulub vähemalt 2000 eurot aastas juba ainuüksi kõikvõimaliku remondi ja hooldustööde peale. Ma tean omast kogemusest: maja juures on alati midagi parandada või täiendada ja see on enamasti kulukas, eriti kui endal aega või oskusi teha pole ja tööd tuleb sisse tellida - NB! Paljusid töid ei tohigi enam euro-reeglite järgi ise teha. Lisanduvad maja küttekulud, mis mitu korda suuremad kui samasuguse korteri puhul.

Ma saan aru, et majas ja selle ümber on lastel hea ringi joosta, aga kui arvestada, et seda head aega on Eestis heal juhul 3-4 kuud aastas, kas selle nimel on mõtet mingit roguskit ülal pidada?

Ometi ostetakse vanu maju, millest jõud üle ei käi. Miks? Ma ei tea. Ma arvan, et see tuleb asjaolust, et kodu seostatakse mingi hoone, majaga. Et õige, päris kodu ongi maja. Ja asjad selle maja sees. Sama on ka organisatsioonide puhul. Selts tähendab mingit maja. Valitsust või ministeeriume seostatakse läbi hoonete: valitsus on Stenbocki maja, välisministeerium Islandi väljak. Edgar Savisaare kodu on Hundisilma talu.

Maja-keskne lähenemine tuleb ajast, mil maju oli vähe ja majad olid tähtsamad kui inimesed. Pered olid suured ja lapsed ei mahtunud ära, üüripindu oli vähe, uue maja ehitus võis võtta mitu inimpõlve, selle rajamisse ohverdasid oma tervise ja isegi elu isad ja pojad. Inimesed olid selleks, et maju teenindada, mitte vastupidi. Kodu olemus oligi maja, millest hoiti kinni põlvest põlve, kus sünniti ja kus surdi. Sellest ajastust on pärit arusaam, et kui majast ilma jääd, pead minema elama metsa kuuse alla.

Ent nüüdseks on olukord muutunud. Maju on palju ehitatud, aga inimesi jääb üha vähemaks. Kes veidi ringi reisinud, need teavad, et mitte ainult Eestis, vaid terves Euroopas on jäänud linnades kvartalite kaupa maju tühjaks. Majaehitus pole enam midagi keerulist, see ei kesta mitu inimpõlve, maja pannakse tehnoloogia abil püsti mõne kuuga. Asjad on kaotanud samuti tähtsuse - neid toodetakse Hiinas nii palju ja nii odavalt, et ei mahu enam kuhugi ära. Kaasajal räägitakse üha rohkem sellest, et kodu pole mitte maja ega asjad, vaid eelkõige inimesed. Kodumaa, Eesti moodustavad ju samuti inimesed, eestlased, mitte majad või asjad. Muidu oleks Eesti nagu Liivimaa on ilma liivlasteta, lihtsalt tühi kest. Maju ja asju saab alati asendada, inimesi mitte.

Mingi aeg tagasi pärast laste sündi otsustasime Irjaga samuti, et aitab majade ja asjade nimel elamisest ning pühendusime eelkõige elusolenditele - inimestele. Väikeste laste kõrval pole see keeruline, sest lapsed nõuavad pidevalt tähelepanu. Elu on nii palju lihtsam. Tänapäeval on nii, et maja ja asjad pole enam mingi probleem, pigem on oskus nende sisse mitte ära uppuda. Tähtis on keskenduda olulisele - inimestele. Mis võib olla raske, sest ühiskond on jätkuvalt kinni asjades. Aga see on kiiresti muutumas: uued põlvkonnad on loobunud asjade teenimisest ning pühendavad oma aja ja energia endale ning oma lähedastele. Üha rohkem noori peresid müüvad maha oma maise, perekonnale kuulunud vara ja lähevad reisile, sest reisimist peetakse tänapäeval kõige mõistlikumaks investeeringuks üldse. Reisimine on investeering inimestesse - kõige tähtsamasse siin ilmas. Aga selleks tulebki loobuda majadest ja asjadest, sest maju ja asju teenindades ei jätku aega ega energiat reisimise, see on siis inimeste jaoks.

Kodutunne on võimalik ka ilma koduta maja või asjade tähenduses. Ja selle loomiseks pole vaja eraldi saadet.

74 kommentaari:

Marina ütles ...

No eks need viinamarjad on hapud jah.

Mul hakkab ausalt öeldes juba hale teist. Mis elu see pidev eneseõigustamine ja on?

Inno ütles ...

Ma mõtlen ja arutlen ja mulle see meeldib.

Anonüümne ütles ...

Pärnus ei saa 50 € eest keldrit ka üürida. Suvekuudel tahetakse kahetoalise nõuka-aegse mööbliga pugeriku eest saada 1000 €. Ja majas ei maksa ma tühja, st. maksan selle eest, mida kasutan. Korteris olen elanud, kuna majas tekkisid võlglased, siis et maja peal võlga poleks, teiste inimeste käest koguti järjest rohkem "remondifondi" raha. Paljas "remondifond" oli juba 90 eurot kuus, tegelikult aga remondiks ikka raha polnud.

Marina ütles ...

Teil on 10 ruutmeetrit pinda inimese kohta.
Juba aastal 2011 oli (Statistikaameti andmetel) Eestis asustatud tavaeluruumide keskmine pind elaniku kohta 30,5 m2, Võrumaal lausa 32,4 m2. See number on tänaseks veelgi kasvanud.
Kas see ei pane mõtlema ja arutlema?

Anonüümne ütles ...

Ega polegi midagi nagu lisada, nõustun täiesti. Õige jutt Innol. Kodu tähendab eelkõige lähedasi inimesi, mitte mingit ehitist. Ma ka ei mõista eestlaste kinnisvarahullust, mis muudab inimesed sunnismaisteks pangaorjadeks. Uus põlvkond (90ndatel sündinud) ei tähtsusta enam kinnisvara ja eelistavad olla vabad laenudest ning kohustustevabalt mööda maailma ringi rännata.

Anonüümne ütles ...

Kummaline suhe küll seal Võrus - 50 euri üüri ja 200 kommunaalmakseid. Maja peab tõesti vana ja vilets olema, kui nii suure summa eest kütet (see ju põhiline kommunaalmaks)kulub 40 m2 korteris. Kas Savisaar, kui ta veel teie sõber oli, korraldas teile selle pugeriku nö üürileandmise sümboolse summa eest vastastikuse abistamise korras, nagu ta käskis mitte küsida raha teie auto ligi aastase hoidmise eest Viru keskuse parklas?

Inno ütles ...

No ma ei tea, mitmel pool pakutakse maja või suisa tervet talukompleksi lausa tasuta, näiteks see:

http://kodu.postimees.ee/v2/3864407/haemmastav-voimalus-louna-eestis-pakutakse-tasuta-tervet-talu

Ma arvan, et see on üha süvenev trend, tasuta anda, kuna inimesi pole ja majad tühjalt lagunevad ning langevad rüüste ohvriks.

Inno ütles ...

Kommunaalide sees on küte ja vesi. Suur m2 arv elaniku kohta tuleb sellest, et pensionärid elavad üksi 3-4-toalistes korterites või 100 m2 majades.

Inno ütles ...

Edgar Savisaar elab ihuüksi ligi 300m2 majas.

Anonüümne ütles ...

Pildi pääl lips ees -kas käisid galal preemia järel?

Anonüümne ütles ...

Meil on jälle see, et omame suht suurt maja. Ja väga paljud sõbrad armastavad meil käia, sest meil on suur maja ja siin on hea peredega koos istuda ja lõbutseda. Lapsed saavad oma mänge mängida ja suured oma mänge. Tänapäeval on nii palju huvitavaid lauamänge. Aga mida teate teie sõprusest, teil neid pole.
Kommunaal kulud on majas väiksemad kui teie väikeses korteris.
Miks teie lased ainult 3-4 kuud aastas õue saavad? Minu lapsed võivad küll aias lipata 12kuud aastas.
Meie pere sissetulekud on vaat et teie sotstoetustest väiksemad, aga see ei takista reisimist, ehitamist jne. Pigem on see planeerimis oskuses kinni.
Kurb oleks 3 maja maha reisida ja elada siis peldikus ja kerjata sotsabi. Samas võlad kasvavad. Teie reisidest ei saanud poisid mingit toetust ega abi. Inno unustab koguaeg, et ta sigitas 4 last, kellest 2 ta hülgas. Vähemalt on neil arukas ema.

Anonüümne ütles ...

öm, ma elan 70 aastat vanas majas ja kindlasti ei kulu meil selliseis summasid. nn kommunaalid on talvel 80-90 eurot elekter(soe vesi ja küte on selle sees), 8 eurot prügi, 30 eurot vesi
lapsed jooksevad ja mängivad väljas 12 kuud aastas, pimedal ajal tõesti vähem tunde aga ikkagi käivad õues

Marina ütles ...

3-4-toalistes elavaid pensionäre on vähemus. Maal tühjalt seisvad majad aga ei läinud selles statistikas arvesse.
Mul on suur sõpruskond ja meie hulgas pole ühtki peret, kes nii kitsastes oludes peaks läbi ajama. Tuletan meelde, et tegelikkuses on teil veel vähem ruumi, kuna üks tuba on kolikamber.

Ja minu lapsed on ikka aasta ringi õues müttamas. Talvel soojalt riidesse ja minek. Te istute kõik toas voodis talvel või?

Anonüümne ütles ...

Inno ütles ...
Kommunaalide sees on küte ja vesi. Suur m2 arv elaniku kohta tuleb sellest, et pensionärid elavad üksi 3-4-toalistes korterites.... Et siis ... kütte ruutmeeter tuleb inimese pealt või??? Normaalses majas on ikka küttearvestus ruutmeetri pealt, elagu 40 rm peal või 10 inimest. Ei köeta inimest vaid pinda. Ainet teile mõtiskluseks

Anonüümne ütles ...

"Keila vallas valmis 90-ruutmeetrine plussenergiamaja. Põllkülas asuva eramu lokaalsete taastuvenergia tootmisseadmete abil toodetakse rohkem energiat kui hoones aasta jooksul tarbitakse ning kogu ülejääk müüakse võrku. Esimesed kasutuskuud on näidanud, et hoone energiabilanss jääb aasta lõikes mitmesaja euro ulatuses plussi."

http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/keila-vallas-pusti-pandud-plussenergiamaja-toodab-rohkem-energiat-kui-kulutab?id=75867217

Endal pole küll nii plussenergiamaja aga 150m2, neli aastat vana ja kõik kommunaalid kokku (vesi oma puurkaevust) on aastas 1400 euri.

Varem 100m2 korteris elades tuli 2.5 korda rohkem maksta. Samas ise kuus kuud projektijuhti mängides sai korteri müügi raha eest täpselt maja ehitatud.

Vaikselt on ka remondifondi kogutud ja kui tahta on elu sama probleemivaba, kui korteris.
Virsik ütles ...

Jõhker kommunaalide arve teil. Meil on 65 m2 korter ja kommunaalid talvel koos küttega suht sama (ca 220euri max). Korter asub 70. aastal ehitatud majas, nii et ei ole ka miski uus ega ökomaja. Lihtsalt imestan, kuidas teil nii suur kommunaaliarve on.

Anonüümne ütles ...

Inno arvates on kinnisvara võimalik vaid laenuga soetada. Nujah. Tege'lt me ka kunagi soetasime, aga see on ammuilma makstud. Ostsime lausa metsa ja maad ja tüki jõestki omale. Küte endal (vaid tegemise vaev), suur osa ökotoidust (taimne) samuti, ruumi, avarust, õhku ja vabadust on palju. Maja ei seo meid, vaid just liidab - logistiliselt heas kohas (Kesk-Eesti) on paljudel tuttavatel, sõpradel, pereliikmetel mõnus peatuda.
Kui kord tõesti peaks saabuma hetk, et ei soovi siin enam olla, siis pole ju probleem - maja on siiski maja ja mälestuste pärast hambad tangis majast kinni hoidmine mõttetu. Meie meelest. Müüa/ ära kolida saab alati ja pärandada on seda ka üsna mitmele (tuleb teha valik).
Seega Innu - sinu kiidulaul üüripinnale on pehmelt öeldes jabur. Aga no kuidagi pead ju sina ka enda vaest eksistentsi õigustama.

Anonüümne ütles ...

Olen Inno arvamusega 100% nõus!

Inno ütles ...

15:46 anole: Mina olen selle etapi läbi käinud elus. Suur maja, kuhu mahub palju sõpru on küll tore asi, aga näete, suhtele mõjus see laastavalt. Sõbrad-külalised tulid 99% juhtudel koos alkoholiga ja kokkusaamised kujunesid joominguks, lihtsalt viisakas vormis. Lastele keegi tähelepanu ei pööranud, nende nn mäng oli enamasti lihtsalt 4-5 tundi teleka ees passimist, sel ajal kui vanemad klatšisid oma nn mänge mängides taga kõiki neid, keda parasjagu laua taga ei olnud. Lõpuks jagunes seltskond kolmeks: lapsed, naised ja mehed, sest viimastel hakkas igav ja tahtsid väljas suitsu teha või siis veidi teravamat võtta. Lõpuks oli kolm teineteisest lahus tegusevat gruppi, kus lapsed muutusid virilaks ja nutsid, naised käisid mehi hurjutamas ja viimased irvitasid lolli näoga ning rääkisid roppe anekdoote. Mõne aja pärast jagunesid ka naised kaheks: ühed jäid laua taha, teised tulid meestega välja suitsu tegema. Siis poole öö paiku lohistati mehed autode peale, naiste tänitamise ja laste nutu saatel. Kui külalised läinud, läks suuremaks nägelemiseks, kes peseb nõud ja kes paneb lapsed magama. Naine peitis alkoholipudelid ära ja tihti lõppes asi sellega, et vihastasin ja läksin üldse kodust minema, koos mõne sõbraga, kel samuti hammas verel.

Anonüümne ütles ...

Ee... miks teil siis olid sellised sõbrad?
Aga muidu nagu ei kujuta ette, et kõikidel pole selliseid külalisi? Kas oma kodu omamine tähendab automaatselt joodikutest sõpru? Kas Ingrid kallas sulle vägisi alkoholi kurku, et sina vähemalt seal hullumajas ei võinud kaineks jääda? Ingrid õpetas su suitsetama ka? Miks sa oma viiekordsest keskmisest palgast nõudepesumasinat ei saanud soetada?
On üldse teemasid, mille kohta sul puuduvad vabandused ja eneseõigustused?

Inno ütles ...

Vanasti öeldi selliste miks-ide peale vastuseks: sest koera nimi on Reks! :)

Ann ütles ...

Ega neid olenguid poleks teil olnud kui sa poleks nõus olnud. Aga sinu kõrval on kõigil raske kaineks jääda :D

Anonüümne ütles ...

"Kohvikupidajate" jutu järgi pole olemas keelatud teemasid, kõigest võib ja peabki rääkima ja ausus käib üle kõige. Aga miks-küsimuste peale saame ikka koera nime teada.

Anonüümne ütles ...

Inno, sa oled täitsa titeks muutunud seal oma Pikku Kakkose ja Muumi multikatega. Sest koera nimi oli Reks... Lasteaed!

Inno ütles ...

Kuule Ann, ma pole mingi lapsehoidja teistele täiskasvanud inimestele. Ma pole juba 10 aastat enda kõrval purjus inimesi näinud. :)

Ann ütles ...

Sul pole sõpru ka.

Inno ütles ...

On ikka, Irja ja lapsed. Mulle piisab sellest täiesti. :)

Alice Nõmmelt ütles ...

Ma olen kogu aeg auru all

Inno ütles ...

Ma vaatan jah, et kommentaatorid auru all pidevalt. :)

Anonüümne ütles ...

Päris piinlik siis küll kui naine ja lapsed (üks puudega) on mehe ainsad sõbrad. Sellepärast sa nii mutistunud ja titestunud oledki.

Räme Paks ütles ...

Pohmas oled sa ise kogu aeg (nägu loppis ja silmad paistes). Näljas ja paljas ja.

Alice Nõmmelt ütles ...

Kas kase- või lepapuudega?

Inno ütles ...

Palju neid sõpru siis olema peab? Minu jaoks on sõber see, kellele võin usaldada oma saladusi ja kelle eest olen valmis surma minema, minu jaoks on see inimene minu naine, ja meie ühised lapsed.

Anonüümne ütles ...

Kuusega. 6 kuusega.

Anonüümne ütles ...

Issand, kui hale. Siukse pasa sisse oled kukkunud. Pead lastele saladusi usaldama lausa.

Alice Nõmmelt ütles ...

Inno, hea vastus, I love you :)

teibi anonüümne ütles ...

Inno mis saladusi sul on? Räägi meile ka.Kas see uus Võru tibi ei ole enam tasemel?

Räme Paks ütles ...

Nende laste eest oled nõus surma minema, aga ekslapsed jätsid päevapealt maha kuna kartsid oma elu pärast? Oota, selgita uuesti?

Anonüümne ütles ...

Teibi anonüümne, sul läks sassi :), sa pead Inno poolt olema.

Inno ütles ...

Räme, ma kartsin laste elu pärast, et meil naisega läheb asi nugade peale ja laps jääb vahele. Selliseid asju on juhtunud küll ja küll, parem karta kui kahetseda.

Räme Paks ütles ...

Issand kui loll jutt!
Kas siis kui Irjaga asi nugade peale läheb, jätad ka need uued lapsed maha?

teibi anonüümne ütles ...

Innukene ma oleksin sulle appi tulnud kui sa ainult kutsunud oleksid.

Ann ütles ...

Ära vabanda, poisid olid sul sel hetkel lihtsalt jalus. Miks muidu eirasid ladtekaitset ja kohtus vaatasid porri.

Kana Kaks ütles ...

Asi on lihtne: Irjale ei meeldinud sel ajal lapsed (võõrad lapsed ei meeldi praegugi) ja seetõttu pidi Inno lapsed oma elust kustutama.
Mees nagu priske härg, tema kardab naist :)

Inno ütles ...

Hiljaks jäid, teibi! :) Ja sina Ann polnud juures ju! Oleksid täpselt samuti talitanud. Ma olin isegi kannatlik ja leebe, tulin tulema, kui midagi muud teha enam ei andnud.

Ann ütles ...

Püksid alati naiste jalas. Mees ainult alistub. Muidu ei oleks neidki sõpru ta elus.

Inno ütles ...

Kana, algul mu eks andiski lapsi meile, aga kui aru sai, et Irjale lapsed meeldivad, siis enam ei andnud. Irja ei tahtnud ise lapsi, kuna kartis, et ei suuda olla piisavalt hea ema. Aga tegelikult oli see vale kartus, ta on superema!

Alice Nõmmelt ütles ...

Inno, koli mu Nõmme villasse palun :) Olen sinusse meeletult armunud :)

Inno ütles ...

Ann, et kui mees pole vägivaldne, siis on püksid automaatselt naise jalas või? Väga huvitav suhtumine sul!

Inno ütles ...

Ma mõistan, Alice, et oled armunud, aga ma juba ütlesin, et hiljaks jäid! :)

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Kana Kaks ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Võru Alice ütles ...

Kahju, et Alice ise ei näe seda mida ta siin praegu kirjutab, aga kui reisilt tagasi jõuab saab kõhutäie naerda.

Alice Nõmmelt ütles ...

Jagame Sind Irjaga :) Koli kogu perega :)

Anonüümne ütles ...

Inno, sa oled lihtsalt nii emane! Vägivald ei puutu üldse asjasse.

Ann ütles ...

Milline isa eirab lastekaitset kui ema peksab ja vehib noaga? Ja mis mees jätab ladtele elatise maksmata, kas need lapsed ei väärigi midagi isalt? Isegi mitte telefonikõne sünnipäeval

Anonüümne ütles ...

Teisalt vaadates, pole neil ju muust pilte teha, kui Inno paljast seljast ja telerist. Mis seal siis ikka. Niisugune see nende elu on ja kui nad on otsustanud sellest blogi teha, ei saa ülejäänud kisada, et tehke blogi mingil muul teemal, või kirjutage kuidagi teistmoodi, või mõelge teistmoodi. Nende blogi ja nende valikud.

Inno ütles ...

Ann, lastekaitse tulekut tahtsin ma ise, kuna taotlesin lapsi enda juurde. Miks ma pidin siis neid mitte sisse laskma, kui ma ise nad välja kutsusin? Ma käisin pärast ise lastekaitses kohal, et aru pärida, aga nende jutt oli selline, et lastekaitse ei peagi minu juures käima, kuna kõik on niigi selge - minu juurde ei saa lapsi tuua, kuna see rebiks nad välja nende harjunud elukeskkonnast, vanem poiss peaks kooli vahetama jms. Ja et Tartu nende jaoks ei kõlba, kuna on igav. Ja kust sa tead, et ma lastele sünnipäeval ei helistanud?

Inno ütles ...

Ann on nagu preili Sokk Karlssoni lugudest, kes millegagi rahul polnud, kuni lõpuks meest sai. :)

Anonüümne ütles ...

Ann on sinusse armunud vist :)

Anonüümne ütles ...

Tohoh, kus siin loogika on? Irja oli kõige labasem ja õelam siin blogis just teie suhte alguses, siis kui sai "meest" hommikust õhtuni? Kus siin loogika on? Ja õelalt kirjutab ta siiani. Kas sa pole äkki voodis piisavalt mees, Inno?

Anonüümne ütles ...

Inno, kas mured on nii suured, et magada ei saa? Miks sa kell neli oma kalli Irja kaisus ei maga vaid siin kribad?

Võrukas ütles ...

Titeblogis tunnistasid Inno ise, et ei lasknud Lastekaitset sisse, sest tuli sulle ebasobival ajal. Seal oli ka juttu sellest, et lastekaitse ei tule kunagi etteteatamata. Miks sa nüüd teist juttu ajad?

Ann ütles ...

Pigem jätta lased noakangelase juurde ja lasta neid peksta. Aga kooli ei vaheta. Kah hea arusaam. Ja kohtulahendis on ju kirjas, et sa ei teinud lastekaitsega mingit koostööd. Kokkulepitud ajal sind polnud kodus. Isa, kes seisab enda eest, aga las lapsed saavad peksa.

Inno ütles ...

Kokkulepitud ajal lastekaitset ei tulnud. Ootasin-ootasin, siis käisin korra poes ja nad olid väidetavalt selle poole tunni sees just käinud, kusjuures nagu selgus, ei viitsinud oodata 5 minutitki. Jäi mulje, et nad passisid kuskil nurga taga just seda hetke, kui ära käisin. Ann, kui see nii oluline oli, miks nad uuesti ei tulnud siis? Ikkagi lastekaitse ju! Ja mida juttu, et ma ei teinud koostööd, kui ajasin neid kogu aeg taga?

Anonüümne ütles ...

Ära valeta!

Anonüümne ütles ...

Mismoodi laps teie kahe vahele oleks jäänud? Poed lapse selja taga kui hull eks ründab? Ma sain aru, et sulle meeldib just kaitsmine?

Anonüümne ütles ...

ise kirjutasid, et oli ukse taga, aga sa ei lasknud sisse, sest oli sulle ebasobiv aeg. Kumb variant siis nüüd õige peaks olema?

Inno ütles ...

Ma kirjutasin, et nad tulid ajal, kui mind polnud kodus. Selle peale juba väideti, et ma meelega läksin kodust ära. Aga ei läinud meelega, vaid käisin korraks poes kohvikoort ostmas pärast seda, kui olin neid mitu tundi oodanud. Nüüd väidetakse, et ma ei joo koorega kohvi, aga siis ma jõin veel koorega kohvi. Nüüd väidetakse, et oli liiga kaua poes. Aga ei olnud, ainult pool tundi, ja sedagi seetõttu, et Reinu poes polnud kohvikoort ja pidin minema Tartu poodi. Nüüd öeldakse, et Tartu poodi pole enam. Aga siis veel oli oli, sest poe omanik Tiit Veeber oli elus. Nüüd öeldakse, et ma valetan ...

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Ma usun, et seda kohvikoort oli vaja pigem Irjakesele.
Ega ju silti uksele ei mõistnud panna, et tulen kohe tagasi?

Anonüümne ütles ...

Äh, te kõik olete Innosse armunud! (sosinal: mina ka)

ann ütles ...

Aga mina olen mingipärast vanade majade haige. Mulle nimelt hirmsasti meeldib, kui kuskil vanu maju renoveeritakse. Mul on üks lemmikharrastusi käia vanemat linnaosa ja vaadata, ega äkki kuskil mõnd maja ei renoveerita. Ja kui renoveeritakse, siis ma iga kord mingipärast kohutavalt rõõmustan. Näiteks kui Tallinna juhtun, siis meeldib käia mööda Kalamaja ja rõõmustada iga maja üle, et oh, näe see, nii ilusti korda tehtud, oi, see ka, jessss!!!! Mäletan,et kunagi lapsena oli mul Kalamajast kahju... sest öeldi,et kõik need majad tõmmatakse maha. Mulle aga meeldisid need majad. Mina siis hakkasin oma lapse kujutlustes ette kujutama, et neid ei tõmmatagi maha, vaid tehakse hoopis korda. Nii et hea, et eestlased on sellised kinnisvarahullud :) Muidu oleks kõik räämas ega saakski minusugune vanemate majade vahel käia ja imetleda ja rõõmustada. Isegi meil siin kolkakülas on tulnud noored ja maju renoveerinud kui lapsevankriga jalutan, siis iga kord imetlen.

Kas aga vana maja peaksid tahtma inimesed, kellel kohe üldse raha pole (isegi dushi pole raha sisse panna jne.) - vat, ma ei oska nende inimeste eest vastata.