laupäev, 1. oktoober 2016

Mida me täna tegimeKui eile ei tulnud jalutamisest midagi välja, sest sadas vihma ja puhus vile tuul, siis täna paistis päike ja me ruttasime juba kella kaheteistkümne ajal, pärast hommikusööki välja. Roosi on meie pea igapäevaste jalutuskäikudega nii ära harjunud, et hakkab mulle kindlal kellaajal oma õueriideid kätte tooma, et ma nad talle selga paneks. Ja iga riie enam ei sobigi - Roosi tahab ise valida, mida selga panna!

Nii et kähku lapsed riidesse (meil on selline süsteem, et Inno paneb nad riidesse ja mina võtan pärast riidest lahti), kärud välja ja õue! Kõigepealt käisime Võru turul, kus olid mõned müüjad varju all kössitamas. Tädid kurtsid, et neil on külm ja tõesti - ka meil hakkas seal päris jahe. Oli nagu päris tuulekoridor kohe. Tädidel endal olid tutimütsid peas ja soojad vammused seljas. Ostsime õunu ja siis veel ühelt tuttavalt tädilt pudeli õunamahla. Tuttav tädi rääkis, et tuli just Soomest, kus oma pojal ja poja elukaaslasel külas käis. Kus kandis, ta enam ei mäletanud, aga Soome elu meeldis talle väga. Ta rääkis, et seal ehitatakse kogu aeg uusi maju ja et kui peres on kaks last, siis saab pere riigilt neljatoalise korteri. Meie riigijuhtide peale oli tädi väga kuri ja ütles, et siia oleks vaja Putinit, sest siis saadetaks praegused võimulolijad Siberisse.

Seejärel käisime poes ja hakkasime kodu poole tagasi jalutama. Aga poolel teel hakkas järsku vihma sadama ja me pidasime paremaks põigata sisse Rändurisse, mille juurde just jõudnud olime. Roosike oli ka just oma vankris üles ärganud ja avaldas soovi sealt välja tulla.

Ränduris tellis Inno endale küüslauguleibu ja frikadellisuppi ning mina ühe „Pariisi salati” kartulite, singi ja šampinjonidega. Lapsi söök eriti ei huvitanud. Roosi võttis paar ampsu ja suundus siis pubi põnevaid nurgataguseid avastama ning Juulike, meie pere kõige suurem magusasõber, eelistas soolasele Rimist ostetud „Mõnusat maiust”. Ilmselt oli kõht veel hommikusest hirsipudrust täis.

Meil vedas, sest kui söödud saime, oli vihm järgi jäänud. Jalutasime Võrumaa toidukeskusesse ja ostsime sealt veel gluteenivaba leiba ja kurki-tomatit. Siis hakkas uuesti sadama ja kiirustasime koju. Kodu juures trehvasime oma maja toredat tädi, kes meile ikka enda korjatud kukeseeni ja mustikaid toob. Roosi tundis tädi kohe ära, tõstis käe lehvituseks ja hõikas „Ajaa!”. Tal on veel see portugalikeelne tervitus „Olá!”, mida portugali üheaastased hääldavad „Ajaa!”. Kuigi paar päeva tagasi ütles üks meie maja mees Roosile „Tere!” ja Roosi ütles talle siis ilusti vastu „Eje!”. Aga vahva, et Portugal ja portugalikeelsed sõnad tal veel meeles on! Tädi oli igatahes Roosikese tervituse üle väga rõõmus ja lubas meile pärast keldrist kartulit ja porgandit tuua. Nii armas.

Selline päev siis. Innol oli hea meel, et ei pidanud süüa tegema :).

Selline nägi välja minu „Pariisi salat”, mnjah, pooleldi sööduna:

41 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Inno näost nii paistes, miks?

Irja ütles ...

Inno ongi kogu aeg selline. Mina ei näe mingit paistetust.

Kana Kaks ütles ...

Jube rasvane salat tundub. Kas midagi tervislikumat ei olnud?

Anonüümne ütles ...

Ole nüüd Irja, tal on nägu nii paistes ja pundunud, et silmad ei paista välja. Raudselt on tervis tuksis.

Irja ütles ...

Kindlasti oleks olnud :). Aga mulle tundus sel hetkel just see valik hea :).

Anonüümne ütles ...

Kui tüse naine sporti ei tee, siis ta ei tohi vähemalt rasvast jama näost sisse ajada.

Anonüümne ütles ...

Raseda isud, mis muud.

Anonüümne ütles ...

Kes sööb selleks, et elada, kes elab selleks, et süüa.

Marina ütles ...

Ma loodan, et Irja saatis need Putini-ihalejatest turumutid ikka väga korralikult perse? Või eestlasi Siberisse saatma...

Anonüümne ütles ...

Tõesti - mis lahti on, Inno näeb ikka jube välja? Nii läbipekstud ja ärajoonud näoga pole ta veel olnud.

Räme Paks ütles ...

Kas Juuli käib regulaarselt hambaarsti juures ja kas te tal hambaid pesete?

Anonüümne ütles ...

Kas sellel postitusel polnud mitte teine pealkiri alguses? Mingi Tähismaade pere päev või midagi?

Ann ütles ...

Vaatasin ka pilti,et mis Innoga juhtunud on? Magamata, pohmakas?
Irja ju ei tarbi piima tooteid, see salat on ju koore kastmega.

Anonüümne ütles ...

Roosi on leivatüki supi sisse uputanud, aga ega selles peres pole toiduga mängimine ilmselt keelatud?

Anonüümne ütles ...

Nii hea salat tundub. Miks peaks väljas käies sooma kapsalehti? Igapäev ei uha ju näost sisse koorekastmega salateid. Loomulikult tellin menüüst seda, mis meeldib ja tekib tunne, et tahaks.

Mimm ütles ...

Kella kaheteistkümne ajal, peale hommikusööki????
Hommikusööki süüakse lõuna ajal? Ja siis teie jalutate ja lapsed magavad jalutuskäigu maha ning edasi aktiivsel ajal on toas? Absurdne. Ja tädi on tore, ilmselt kuna annab teile tasuta kraami. Seenele sõitke!

Anonüümne ütles ...

Irja ei saa ju oma jutu järgi koorekastmega salateid süüa. Eriti just sügisel. Kas jälle unuustasid ära, mida sa varem kirjutanud oled?

Anonüümne ütles ...

Kohe 2 aastaseks saav tütarlaps peaks ikka juba rohkem rääkida oskama mitte pudikeeles üksikuid sõnu. Ma ei saa küll aru, et ta Portugali keelt oskaks kui ta isegi Ola asemel ajaa ütleb. Need on 2 nii erinevat sõna.

Anonüümne ütles ...

See ei ole mingi allergia - see on debiiliku ohjeldamatu tähelepanuvajadus, mis Irjat juhib.

Anonüümne ütles ...

Inno ei pidanud süüa tegema - kas te siis õhtul kodus rohkem midagi ei söönudki? Laste kogu päevane söök oli hommikune hirsipuder?

Anonüümne ütles ...

Aga sinikat ju ei ole.Kes valetas?

Anonüümne ütles ...

Paksult Joe Blasco kreemi peale tõmmatud, seepärast pole näha. Paistes on küll nägu, kohe väga hästi on näha ju.

Anonüümne ütles ...

Kes tegi Inno silma siniseks?Keda pakute?Tavaliselt kōik ütlevad,et kukkusid.

Anonüümne ütles ...

Irja tegi.

Anonüümne ütles ...

Mina arvan, et see teibi anonüümne, kes siin kogu aeg pugemas käib ja kommentaatoreid sõimab. Irja oskab perse saata, aga kas ta ka kakleb, seda ei tea. Või äkki tõesti koduvägivald armukese eest. Kogu aeg arvas, et Innukene teeb ÜKT, aga näe mis välja tuli. Ei lamagi kogu aeg vaid käib ka mehetegusid tegemas.Polegi nii tossikene nagu välja paistab.

Anonüümne ütles ...

Teibianonüümne ei teeks Innole haiget, tema teeks musi ja kalli, talle Inno väga meeldib. Äkki siis Kalev Annom või Kaljulaid?

Anonüümne ütles ...

Ingrid tuli minevikust ja pani selle blogi eest vasaksirge.

Kana Kaks ütles ...

Savikas võis ka panna oma jalaga.

Anonüümne ütles ...

Titeblogis olid huvitavad kommentaarid. Siin käib enamasti üks labane ilkumine.

Anonüümne ütles ...

Labased on ka enamik Inno ja Irja kirjutisi siin blogis, ehk selle pärast?

Anonüümne ütles ...

"Intelligentsus" pritsib välja��

Anonüümne ütles ...

Miks Roosi jopega peab lauas olema?

Anonüümne ütles ...

Mis asi on "Vabaduse kool"?

Anonüümne ütles ...

No see vabaduse kool on see, kui ei pea isegi noa ja kahvliga sööma, Irja valitakse presidendiks ja Innu ei pea ÜKT-d tegema ja saab kogu aeg oma seapesa kaitsta.

Anonüümne ütles ...

Et siis Roosi on jàlle üheaastane?

Anonüümne ütles ...

Mis armukese- js sinikajuttu te räägite? Kas Innol on armuke? Aga neil pidi ju nii harmooniline ja õnnelik suhe olema?
Valgustsge pslun, muidu ma ei saa rahulikult maadikaud kaevata ja kõrvitsat marneerida.

Irja ütles ...

Hommikusööki sööme ikka kella 9-10 ajal, pärast ärkamist :). Siis välja jalutama. Pärast jalutuskäiku käime tavaliselt kuskil mänguväljakul mängimas. Seejärel koju lõunat sööma. Juulike sööb kodus, nii on tal mugavam.

Piimatooteid söön võimalikult vähe - vahel tüki juustu ja vahel harva hapukoort nagu nüüd Ränduris.

Roosi on üheaastane kuni 18. 11. 2016 :)

Anonüümne ütles ...

Väikelapse puhul on tavaks lugeda vanuse puhul kuid ka. Nii näiteks ei ütle ju alla-aastase kohta, et tal polegi vanust, 0-aastane. 1st kuni 2 aastani on ka lapse kiire arengu tõttu selgem, kui öeldakse täisaastad ja kuud. Aga oma asi muidugi, kuidas teil mugavam on, kas rõhutada seda, et Roosi on alles ühe-aastane või et saab mõne nädala pärast 2aastaseks.

Anonüümne ütles ...

Ameerikas öeldakse:16kuune,18kuune

Irja ütles ...

Lihtsam on öelda üheaastane. Loomulikult ma tean, kui vana Roosi on, aga ma ei viitsi seda iga kord kuudena välja kirjutada. Pealegi teab igaüks niikuiniil, millal ta sünnipäev on - 18. novembril. Muidugi võib öelda ka „peagi kaheaastaseks saav”.

Anonüümne ütles ...

Olen tähele pannud, et üheaastaseks muutub ta teil alati siis, kui selgub, et ta mõnda eakohast asja teha ei oska.