reede, 30. september 2016

Kersti Kaljulaid - president ilma presidendi auta

Kohvik on olnud Marina Kaljuranna suhtes kriitiline, aga kui oleks valida, kas Marina Kaljurand või Kersti Kaljulaid, siis Marina Kaljurand on vähemasti eesti inimestele tuttav, ta on viimased aastad Eestis elanud ja töötanud ning presidendikampaania ajal terve Eestimaa läbi sõitnud, tavaliste eesti inimeste muresid kuulanud ja rõõme jaganud. Tema võitles ausalt.

Kersti Kaljulaid võitleb ebaausalt - tuleb mängu poole pealt ja kuulutab siis ennast võitjaks. Lihtsas keeles öelduna: Kersti Kaljulaid teeb sohki. Kersti Kaljulaid on valemängija. On äärmiselt irooniline, et sohitegija ja valemängija räägib eetikast ja eetilisest Eestist.

Ükskõik, kes presidendikampaaniast osa võtnust, piltlikult öeldes puhastustulest läbi käinust sobiks presidendiks. Siim Kallas, Allar Jõks, Mart Helme, Eiki Nestor, Marina Kaljurand, Mailis Reps. Nad kõik on selle ameti auga välja teeninud. Kersti Kaljulaid, kas sa tead, mida tähendab AU?

Kui Kersti Kaljulaiust saab president, siis ta ei ole mitte president, vaid valepresident. Sohipresident. Ilma presidendiauta president.

40 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Võibolla sa ei tea või pole aru saanud, et eelmised kandidaadid põrusid. Mis aust sa räägid? Kas te Innoga üldse teate, mis on au?
Kui palju võib jahuda asjust ja mõisteist, milleni te ei küüni!

Marina ütles ...

Tõesti, mis au? Miks te juba ei võiks lõpetada seda lälisemist, piinlik on lugeda juba?

Virsik ütles ...

Tegelikult on hoopis huvitav see, et juba nädalajagu pole tulnud mitte ühtegi pildi- ja jutunupukest teie pere tegemistest. Mis juhtus Irja? Inno?

Külaline ütles ...

No olete teie ühed selgrootud limukad, alles oli Mariina Kaljurand süüdi seitsmes surmapatus...mitte, et te mingid arvamusliidrid oleks.

Külaline ütles ...

No olete teie ühed selgrootud limukad, alles oli Mariina Kaljurand süüdi seitsmes surmapatus...mitte, et te mingid arvamusliidrid oleks.

Anonüümne ütles ...

Aga miks mitte.Temaga saab vähemalt lapsi hirmutada:Kui sa nüüd kohe magama ei lähe tuleb Kaljunōid ja sööb su ära.

Räme Paks ütles ...

Pole vaja, me juba hirmutame Tähismadudega.

Anonüümne ütles ...

Innol ju silm sinine ei saa pildile tulla. :D

Kana Kaks ütles ...

Virsik, ehk pere ei ole enam? Mis pilte siis ikka panna?

Anonüümne ütles ...

Nüüd on kärgpere ja juttu jätkub kauemaks, aga võib-olla on lastekaitse juba lapsed ära võtnud ja Juuli on ravile saadetud.

Räme Paks ütles ...

Asendusperes ongi neil parem. Adopteerimine ja nimevahetus oleks muidugi kõige etem, aga ega Tähismaad seda ei adu ega luba.

Anonüümne ütles ...

Isa vahib kõrvale ja on uue naise leidnud ja järelikult tulebki lapsed ära võtta, sest peres kus üks vanematest puudub ei tohi lapsed kasvada. Inno ise kirjutas nii.

Anonüümne ütles ...

Mõned aastad tagasi tegid siinsed lugupeetud ja AUväärsed blogipidajad üleskutseid: saatke komprat, ükskõik, kelle kohta, muudkui saatke. Kõik, mis saadeti, pandi valimatult üles, kommenteerides: ise küll ei tunne seda inimest/neid inimesi, ei tea, kas see võiks ka tõsi olla - aga no nalja ikka saab. Sellised auväärsuse verstapostid on muidugi õiged inimesed au teemal sõna võtma.

Virsik ütles ...

Kisub küll sinnapoole, et peret enam ei eksisteeri või eksisteerib mingil teisel kujul, aga ootaks asjaosaliste kommentaare ka. Inno-Irja, kuidas olukord on? Kui te enda jutu järgi kogu aeg endast ja oma tegemistest ausalt ja tsenseerimata kujul räägite, siis ehk tuleb ka nüüd aus vastus :)

Anonüümne ütles ...

Tuvikesed. Paluks nüüd teledebatti kuidas Irja Innukese perse saatis ja Innul on nüüd 4 lapse alimendid kraes. Nüüd peab juba kuuel päeval kuus ÜKT tegema.

Anonüümne ütles ...

Võru Teatajad teatavad, et Võrru olla elama asunud keegi ennast Katariina nime all kirjanikuks nimetav naiskodanik, kellele ka meeldivat Katariina kohvik. Kuna perekond Tähismaad pole ammu raporteerinud in corpore selles kohas kilusupi luristamisest ja saiakeste matsutamisest, pole Teataja sõnul kahtlust, et kohvikus käib Inno üksi nooremaid, kõhnemaid ja ilusamaid imetlemas, samal ajal kui Irja kodus kaht last (neist üks raske puudega) imetab ja punktipealt Juuli rehabilitatsiooniplaani täidab. Oh seda Innot, vallatut!

Üllar Saar ütles ...

KADRIORG
Inno,
Valik teie presidendivalimiste kajastusi asetati täna Presidendi lauale. hr President sirvis neid hoolikalt (talle prinditakse välja, vastupidiselt peavoolumeedia kujundatud arvamusele kasutab President harva internetti) ja tõstis pöidla püsti - VOHH!

Ann ütles ...

Perekond tähismaa teab väga hästi mis on au.Nende ainus au on teisi siunata ja kerjata.

Anonüümne ütles ...

Auh, auh, auh.
Ainult järate inimesi pidevalt, et oma elult tähelepanu eemale tõmmata.
Kersti kuseb teie arvamuste peale jalga tõstmata.

Horros ütles ...

Kuidas neidis aru ei saa, ARU EI SAA, et ta nupp ei noki kohe mitte.
.
Ühtedel üks asi ajada aga neidis räägib mullukevadisest lumest, omal nutt silmis, näed ära sulas.
.
Ma ei tea. Kurb kohe.

Anonüümne ütles ...

Kõik on imelihtne. Katariina kohvikul jäi valida oma püsikundede ja Tähismaade vahel . Pideva angelmanninaeratusega Irja ja rusikasuuruseks venitatud pärakaga pidevalt peeretav Inno tahtsid pealegi poole hinnaga kilusuppi saada. Valik oli loogiline.

Juhoi ütles ...

Ja isegi see on arusaadav, et naisolevus, ekda Inno panemas käib, seda laseb. Lihtsalt tal muud valikult polegi. Nagu Innolgi, kas oma kolmetissiline Irja v6i siis see külaheidik.

Alice ütles ...

Ma loodan, et te olete nüüd ise rahul ja õnnelikud, sest nagu küla koerale, nõnda koer külale.
Ilmselt on aeg edasi liikuda ja siin lõpetada. Mitte kunagi ei muutu mitte midagi.Kõik teised on ainult pahad ja rumalad ning teissuguseid "nõrgenmaid" ei tunnusta keegi.

Anonüümne ütles ...

Liigu jah edasi,sa oled oma margi siin ammu juba täis teinud.Mitte kunagi ei muutu mitte midagi.Kõik teised elavad ja käituvad valesti ning ainult sina oled täiuslik.

Alice ütles ...

Tubli teibi anonüümne. Ma mõtlesin ümber. Sinu pärast olen täna veel siin, sest sina ju tead kõike kõige paremini.Kas Tähismaad maksavad pugemise eest ikka head hinda? Toon sulle soojalt maalt vähemalt ühe kausikese. Tähismaad ka kingivad oma kõige suurematele sõpradele kausikesi ja kui järgmine kord Katariina kohvikusse lähed, siis saad selle kausikese kaasa võtta ja paluda sinna kilusuppi sisse panna.Elu nagu lill.

Anonüümne ütles ...

Oot-oot, kas Innol tõesti mingi uus kõrvalsuhe tekkinud või on see mingi inside joke☺ ma suht uus lugeja ja ei ole aega siia iga päev kiigata, nii et pole uuemate uudistega kursis..

Anonüümne ütles ...

Kus tegijaid, seal nägijaid ja sinikat ta ka ei näita.

Anonüümne ütles ...

Ega need ÜKT-kaaslased pederullasid eriti ei kannata.

Anonüümne ütles ...

Issand kui hea Teibi-Alice,et igat anonüümset sõimad ja arvad,et see olen mina :D Sain jälle aru kui loll sa oled.Nagu oinas arvad,et iga postituse taga olen mina :D Kas saad ikka nii pikka aega hakkama ilma meieta?Värvilised teibid paki kindlasti kaasa,saad oma perel suid teipida kui uinuvad teised või lähete tülli :D

Alice ütles ...

Tead mille järgi ma sinu kommentaarid alati ära tunnen? Sa ei jäta kirjavahemärkide järgi tühikut ja see reedabki sinu. Nii lihtne see ongi.Teinekord ole tähelepanelikum. Oinaid võid ikka enda kodust otsida, aga mihklipäev on juba möödas ning tee omad järeldused.

. ütles ...

Kari koomikuid "anonüümse" nime endale maskiks pähe vedanud ja kilkavad "see olen mina!"-""ei, mina olen hoopis!".
Ühed Irjadinnod kõik, ühe pesa mädamunad.

. ütles ...

Irw. Hea tähelepanek, Alice!
Kari kahanes üheks kääbuseks ja isegi kui ta oma õigekirja parandab, ei veena see enam kedagi.

Anonüümne ütles ...

Sina oled ka anonüümse alt esinenud ja mitte korra :D Kas oled ka selgeltnägija võimetega?Usud ja loodad,et ainult mina kirjutan nii:D Kuhu jäi su lubadus,et targem annab järele?Mis sa sügeled koguaeg?

Anonüümne ütles ...

Just ja vahet pole kes. Kui midagi tarka pole öelda, siis pole vahet milline anonüümik. Ikka jätab lolli mulje. Kuidas blogi kirjutajad ise, mida muud siis nende anaonüümikutest perselakkujatestki oodata. Sobivad just hästi selle blogiga. Pervost pereisa, kes paneb vasakule, laiskurist pereema, kes jätab oma puudega lapse abita ning kommentaator, kes püüab kõigest hingest kannuseid teenida. Eesmärgist miks ta seda teeb pole veel aru saanud, aga küll kange soome tibi ta ükskord perse saadab kui ta oma tööd korralikult ei tee.nii, et lase aga edasi ja mida hullemini, seda parem. Võta kohe kõik ette.Saabki natuke särtsu juurde. Blogipidajad ise on nii vaikseks jäänud ja küllap lakuvad oma haavu.

Alice ütles ...

Mina pole anonüümse nime alt küll kirjutanud ja ma lubasin, et targem annab järele just sellel õhtul kui kui oma viimase kommentaari 22.34 sinna kirjutasin. Hommikul vaatasin jah, et sa olid veel südaööl minu järgi nuhkimas käinud. Ei saanud mitte kuidagi rahu. Jätad enda elu elamata, et minu järele luurata. Naljanina oled. Ja üldse kes sa selline oled, et ma peaksin sulle aru andma mida ma kirjutan või millal ma kirjutan. Sinu vihapostitustest võib ammu oma järeldused teha. Kahju, et su elus pole midagi ilusat, et sa nii negatiivne inimene oled.
Tead mis ma annan sulle head nõu. Käisime just Juhani puukoolis uusi õunapuid ostmas ja seal oli iga puu peal kiri, et kes istutab puu saab õnnelikuks. Äkki sa peaksid ka minema oma puud ostma, et pisutki rõõmu enda ellu saada.

Anonüümne ütles ...

1. oktoober 2016 16:38-le
Üks on kindel--oled vanamoor,mitte vana,aga moor!
Aasta otsa pole siia sattunud ja kohe nii palju nalja!
*
läbijalutaja

Anonüümne ütles ...

Kui isik on esitatud teiste isikute poolt presidendiks, siis konkreetselt Kaljulaiu silma ei saa ka kõike palke pilduda. See kui ta ei meeldi sulle, kuna propagandat tehti alguses teistele, ei tähenda, et see KAljulaiu süü oleks. Jumal, Irja, sa oled ikka mõttetu.

Anonüümne ütles ...

Mulle jällegi tundub Alice juba vanamoor. Tänitab kõigi ja kõige kallal. Ma usun, et tegu on vanaemaga ehk mooriga.

Irja ütles ...

Alice ütles, et pole veel viiskümmendki ;)

Anonüümne ütles ...

Ei usu küll, kasutab vanainimeste väljendeid, nagu- "lohe", "kenasti aetud tutikarvad", "jõkke viskumine", "kole kole kole " jne. Kõik ei meenu kohe :D