neljapäev, 6. oktoober 2016

Mina joon nüüd kohvi mandlipiimaga, aga teie?Ilusat hommikut! Väljas puhub vile tuul ja kõige mõnusam on olla sooja teki all. Lapsed on oma hommikuse piima kätte saanud ja nüüd saan ka mina kööki minna ja endale ühe mõnusa tassi kohvi teha. Ma ei kujutaks oma hommikuid kohvita ette. Olen proovinud hommikuti ka teed juua, aga no ei sobi ja ajab isegi natuke iiveldama. Nii et kohv, tingimata kohv. Vahel Delta, vahel Lavazza, vahel Sati, vahel Löfbergs. Erinevate maade kohvidest meeldivad mulle kõige rohkem Aafrika - Etioopia ja Keenia - kohvid.

Kuid milline üllatus! Kui kööki läksin, oli Inno juba kohvi valmis teinud. See ootas mind presskannus ja oli just paraja kangusega. Ma ei saa aru, kuidas Innol see kohvitegemine nii hästi välja tuleb. Minul ei tule kunagi nii hea kohv välja. Olen katsunud talt pinnida, kuidas ta seda teeb. Mitu lusikatäit paned? Neli, ütleb Inno. Aga mina panen ka neli lusikatäit ja ikka ei tule nii hea kohv. Ma ei saa midagi aru. Võib-olla seepärast, et teise tehtud kohvi on mõnusam juua? ;)

Nii. Aga mida kohvile peale panna? Varem olen joonud mustalt, aga see on hakanud ära tüütama. Ja ei ole eriti mõnus. Kuna suvel tuleb mul alati kange isu piimatoodete järele, siis suvel jõin kohvi koorega. Külmade ilmade tulekuga kaob aga see isu ära, isegi juustu vaadates tekib vastikus, ja tuleb välja mõelda midagi muud. Varem olen katsetanud soja-, kaera- ja riisipiima, aga nad kõik on olnud sellised, kuidas nüüd öeldagi, nirud variandid.

Eile ostsime Prismast mandlipiima. Proovisin seda. Ja tuleb tunnistada - minu meelest on just mandlipiim kohvi sisse kui loodud. Selline mõnus pähkline maitse. Nii et hea alternatiiv koorele on leitud. Kuni järgmise suveni siis!

Lisaks mandlipiimale leidsime eile Prismast veel kolm vahvat asja - Soome gluteenivabad näkileivad (2, 15 eurot), Saksamaal toodetud bioloogilise oliivimargariini (või ei lähe ka enam kuidagi alla) ja Rootsis valmistatud  hummuse (ma jumaldan hummust!). Oliivimäärde ja hummuse hind oli ka kahe euro ringis.

Pildil minu hommikueine, mida nüüd nautima asun. Siin aga see hummus:Ja siin piimavaba oliivimargariin:

16 kommentaari:

Kana Kaks ütles ...

Kas olete emakese korterile küüned taha saanud? Kuidagi priiskama olete hakanud ja kerjanud pole ka juba mitu nädalat.

Anonüümne ütles ...

Mis siin öelda - igavamat elu kui teil, pole nagu olemaski. Nüüd siis päevateemaks Irja isud ja poekraami reklaam. Nojah.
Ühes olen nõus - hummus on hea. Paljureisinuna (eriti Lähis-Ida maades ja Aafrikas) oskan hinnata nende maitseid ning sedagi, et igat asja ei maksa poest osta - võid väga vale ettekujutuse originaalist saada. Näiteks hummusest. Mina teen muidugi ise (ongi veel teisipäeval tehtut veidike järel), sest see on niivõrd lihtne ja kiire ning mis peaasi - ma ei risusta keskkonda liigsete karpide-pakkidega. Teie sodihunnikusse tundub, et mahub veel risu.
Mis keerulist on kikkerherneste, küüslaugu, tahhiinipasta, sidrunimahla ja maitseainete kokkumiksimises, et seda määret poest peab ostma?

Anonüümne ütles ...

Irja, kas sul tekitavad piimatooted ainult iiveldust või on veel kaebusi? Olen täheldanud, et mulle ka ei sobi piimatooted, tekitavad iiveldust ja kõrvetisi. Mandlipiima pole proovinud, kuna kohvist ei suuda loobuda, joon siiani tavalise piimaga.

Anonüümne ütles ...

Irja, kas sul lõhnaaistinguid ka ei ole?

Anonüümne ütles ...

Aga millal raamat ilmub?

Anonüümne ütles ...

Ma arvan, et sa oledki nüüd rase nagu Inno siin eelreklaami tegi. Kinlasti on see ka parim variant enda tagalat kinnitada kui Inno juba aniikuinii armukese juures käib. 3 lapsega ta ikka sind maha ei jäta sest alimente tal kombeks maksta ei ole.

Anonüümne ütles ...

Võrus ei ole Prismat.

mahlapress ütles ...

Kana Kaks: nende blogi lugedes näib, et 12. sept käis neil vanaisa külas. http://innojairja.blogspot.com.ee/2016/09/elu-esimene-jaatis.html ja 18. sept nad kuulutavad, et nende pere on suuremast vaesuselõksust välja rabelenud ja saab jälle tervislikult süüa: http://innojairja.blogspot.com.ee/2016/09/naljapolv-labi-naaseme-tervisliku-menuu.html . Eks see vanaisa andis neile raha, mis muud.

Anonüümne ütles ...

Oiiii, Irja üritab alla võtta! :D Ega jah, selline olla pole hea tunne :D

Anonüümne ütles ...

Kas palun keegi seletaks mulle, mis armukesejutt siin on liikvele läinud? Mitte, et see mu elu kuidagi mõjutaks, aga annan omapoolse edevuslaksu Tähismaadele ja palun infot nende eraelust!

See vanaisa teema... Mul jäi tookord küsimata, et millisest vanaisast on jutt? Minu teada Inno vanemad on surnud ja Irja issu samuti. Kes siis on see müstiline vanaisa? Vihatud-igatsetud Ingridi isa? Või on lastel veel mingeid kahtlasi vanaisasid?

Tänan, kes rahuldavad mu uudishimu.

Anonüümne ütles ...

Alice'i lemmiksõna- issu :D

Anonüümne ütles ...

Issu on Irja lemmiksõna, kotkasilmad-särjeajud:-D

Kiisukeauh ütles ...

Nojah. Keegi ei keela poest kallist mandlipiima osta. Kui raha on jalaga segada ja see ei häiri, et see on üks paras säilitusaineid ja suhkrut täis toode, mis on tegelikult kaugel tervislikkusest. Kuna Inno on kodune siis miks ta ei võiks mandlipiima ise teha? See on tegelikult väga lihtne ja ei võta sugugi kaua aega. Igal sajal juhul palju tervislikum, kui see tetrapakendis igavesti säiliv keemia. Kohv mandlipiima on tõesti hea. Või miks mitte ka kohvi kookospiimaga juua. Samuti väga maitsev. Aga tehke ise, kui tõesti tervisest hoolite. Siin on mandlipiima valmistamise õpetus: https://kiisukeauh1.blogspot.com.ee/2016/07/mandlipiima-valmistamine-kodus.html ja siin on kookospiima valmistamise õpetus: https://kiisukeauh1.blogspot.com.ee/2016/05/tee-ise-kodus-kookospiima.html

Irja ütles ...

Käisime Tartu Prismas.

Anonüümne ütles ...

Ällu sa vana kiimas pervoke, ikka tuiad siin ringi :D

Anonüümne ütles ...

Mind huvitavad ka need armukeste ja vanaisade teemad. Irja, räägi! Pead ju ennast nii julgeks ja ausaks tädiks.