reede, 7. oktoober 2016

Unikaalsed kaadrid reisist Portugali - lapsed lennukis


Siin mõned unikaalsed, varem avaldamata kaadrid lastest lennukis, teel Tallinnast Pariisi ja sealt edasi Lissaboni. Reis sai teoks aasta aega tagasi, mil Roosike oli 10-kuune ja Juulike 3,5-aastane.

Siin Juulike lennukis rinda imemas. Juulike muutus lennukis esialgu väga rahutuks, rinnaga toitmine aitab last rahustada:


8 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

http://innojairja.blogspot.com.ee/2008/07/lapsed-meediastaarid.html?m=1

Kuidas kommenteerid, Irja?

Anonüümne ütles ...

Tahaksin juhtida tähelepanu veel ühele teemale, laialtlevinud nähtusele blogiilmas, millest ei ole siiani üldse räägitud. Nimelt lapsed blogimaailmas. Tuntud ajakirjanik ja blogija, andekas kirjutaja Epp Petrone näiteks kirjutab pidevalt oma lastest, pidades neist ühe kohta koguni eraldi blogi, ning poseerib nüüd igas Postimees Arteris koos lastega. Lapsed ei näi neil piltidel just kuigi häpid, pigem sellised kurvad ja õnnetud.

Aga mida nad mõtlevad? Kas neile meeldib see, et nende ema neist igal võimalikul juhul kirjutab, neist netti pilte üles paneb, paljastades sedasi nende eraelu intiimsemadki seigad? Kas Epu lastele meeldib tulevikus, nii 20-30-aastastena netist lugeda, kuidas ema neid imetas ja kui vanalt nad poti peal käima hakkasid? Veel enam, kas neile meeldib, kui keegi eakaaslastest leiab nende eraelu (sest jah, ka lastel on eraelu) intiimsemadki seigad üles ning irvitab nende üle? Kas nad üldse tahavad, et nende kohta on internetis niiii palju informatsiooni? Mõelgem sellele hetkeks. Kas sina tahaks netist lugeda, kui palju emme tissi sees piima oli ja kui vanalt sa enam rinda ei lutsinud? Kes olid su lapsepõlvesõbrad? Mis mänge mängisid? Kui palju jonnisid ja pahandusi tegid?

Mina tunnistan ausalt, et mul on hea meel, et ma ei ole internetiajastu laps ja mina küll ei tahaks seesuguseid asju enda kohta netist lugeda. Need võivad ju emale armsad asjaolud olla, aga suureks kasvanud lapsele võivad nad olla õõvastavad faktid. Kunagi saab armsast lapsest täiskasvanu, kes seksib, sellest ei ole pääsu. Kas talle meeldiks, kui tema deidil, kellega ta on just seksima asumas, tarvitseb vaid guugeldada ning ta leiab pildi armsalt potil istuvast jõnglasest või loo sellest, kui palju tolle emal oli rindades piima? See viib ju igasuguse seksiisu minema. Uhh, ei meeldiks vist. Lapsed tahavad ise oma lugu rääkida, nad tahavad, et neil enestel, mitte kellelgi teisel oleks õigus näidata oma lapsepõlvepilte ja tõlgendada oma lapsepõlve. Nad ei taha, et nende lapsepõlv oleks "valmis tehtud", netis läbi nätsutatud. Näigu see nende emale siis kui njummi tahes.

Samas tunnistan, et mul poleks olnud midagi selle vastu, kui mu isa Georg Vaher oleks oma blogis paljastanud oma lahutuse tagamaad, rääkinud ära iseenda loo, kasvõi mu ema tupeseentest. Mida iganes, aga ma poleks tahtnud, et ta oleks rääkinud minu elu intiimseid üksikasju. Ja seda pole ka Inno teinud. Ta on rääkinud oma eksnaise, täiskasvanud ning mõjuvõimsa naise, Kroonika peatoimetaja, ja enda eraelust, aga ta pole rääkinud oma laste eraelust nagu seda teeb Epp. Aga miks on see, et Inno räägib Ingridist, kes on täiskasvanud ning suudab end igati kaitsta, halvem sellest, et Epp räägib oma väikestest lastest, kes ei saa arugi, mis on bloog, ega tea, kuidas selline avalikustamine nende elu kunagi tulevikus mõjutama hakkab?

Mõelgem sellele.

P.S. Mina ise olen sellisel seisukohal, et lapsest ei blogita, v.a juhul, kui see on vältimatu, näiteks kui laps kuuleb pealt, kuidas ema ähvardab isal munni otsast lõigata, nagu see oli Inno puhul. Sellisel juhul ei tungita lapse eraellu. Pean äärmiselt vastutustundetuiks vanemaid, kes lapsi ajakirjanduspiltidele kaasa rebivad. Äkki laps ei taha olla meediastaar, äkki ta tahab hoida madalat profiili? Kujutage nüüd ette, et keegi kirjutab sellest, kuidas teie kakate ja pissite, mis sorti hügieenisidemeid kannate ja kui palju teil menstruatsiooni ajal verd tuleb (aga laste mähkudest ja pissimise üksikasjadest kirjutada võib, jah?). Kuidas meeldiks, sõbrad?
Irja at 0:57.00

Anonüümne ütles ...

Mina lihtsalt ei näe, et nendel piltidel mingit uudisväärtust oleks.
Te võiks kirjutada ja ka pilte jagada hoopis sellest, kuidas te Juuliga teraapias käite, mis harjutusi seal tehakse, mis harjutusi ka kodus teha saab ja kas näiteks toitumise või päevarutiini muutmine võib pikapeale aidata olukorda paremaks muuta.

Ann ütles ...

Unikaalselt halva kvaliteedi ja mitte midagi ütlevad.

Anonüümne ütles ...

IRW
Mida unikaalset neis siis on? No nagu päriselt. Te olete kodus passides päris soojaks juba läinud.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Unikaalsed? Mille poolest? Ahaa, käisite lastega Portugalis ja tulite sealt elusana tagasi!? Imetlusväärne tõesti! Seda oled kuulnud, et Tuuli Roosma käis ka lastega reisil - olid lausa terve aasta Siberis ja teise Hiinas, nüüd Austraalias. Mis on teie pool aastat Portugalis selle kõrval?

Liispett

Anonüümne ütles ...

Issand, kui unikaalne! Keegi pole kunagi varem lapsi lennukisse kaasa võtnud.