reede, 28. juuli 2017

Saagem tuttavaks: Balti riikide salarelv - lapsed!

Väljavõte väljaande De Correspondent veebist.

Sel ajal kui mujal Euroopas ei suudeta Venemaa suhtes isegi sanktsioonidest kinni pidada, rääkimata sõjaks valmistumisest, on Balti riikides haaratud nö härjal sarvist. Nimelt treenitakse Balti riikides lapsi vaenlase vastu sõdima. Ja seda on tehtud juba aastaid. Hollandis ja mujal ollakse üllatunud, et kuidas nii?! Aga mis muud üle jääb? Kui inimesi kogu aeg vähemaks jääb ja liitlased on ära hirmunud, siis tuleb paratamatult vaenlase vastu kasutada ka lapsi. Kes siis kodumaad kaitseb, kui vanemad on Soomes tööl? Karm aeg nõuab karme meetmeid. Nii oli see ka näiteks Saksamaa riigikaitses. Pealegi, lapsed paistavad sõjaolukorras vähem silma ja on ettearvamatud, mistõttu võivad nad tekitada vaenlase leeris parasjagu segadust.

Eestis on viimasel ajal tavaks kiruda, et lapsed on hukka läinud, et nad enam midagi ei tee. Aga kuidas ei tee?! Nad täidavad vastutusrikast ülesannet - valmistuvad kaitsma oma kodumaad. Ja teevad seda vabatahtlikult! Kaitseliidu juures on saanud väljaõppe tuhanded lapsed. Nad on valmis oma riigi eest surema. Millal varem on Eestis lastel olnud nii vastutusrikas roll? Võibolla tuhat aastat tagasi, kui eestlased pidasid kangelaslikku võitlust võõramaiste vallutajatega. Siis olid valmis vaenlase vastu lahingusse minema põlvepikkused poisid ja tüdrukud!

Pealegi on kaasaja sõdades põhilised ohvrid mitte sõdurid, vaid naised ja lapsed, kes on nagu istuvad pardid. Erinevalt Soomest pole Eestis ka mingeid varjendeid, kuhu saaks varjuda.
Siin veel mõned pildid Leedu lastest, kes valmistuvad kodumaa eest sõdima (De Correspondenti veebist):
6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Inno, ma ütlen ainult kaks sõna: fake news.

Anonüümne ütles ...

See kaitseliidu väljaõppe on sama nagu nõukaajal oli tsiviilkaitse. Puhake jalga, sõjaõhutajad!

Maret ütles ...

Tõsimeeli siis ikka usute, mida siia kribate? Need pole kohe kindlasti mitte eesti lapsed.Kui rumalaks te eesti emasid peate, et arvate neid saatvat oma lapsi sõtta või sõduri väljaõpet omandama? Päikest!

Inno ütles ...

Nõuka ajal oli mul 11 aasta jooksul koolis tsiviilkaitse õppus 2 korda. Praegu käivad noored pea iga nädal laagrites.

Anonüümne ütles ...

Valikainena on gümnaasiumis riigikaitse ja 11. klassi lõpus on eksami asemel välilaager, sama nagu ellujäämisõppus, isegi tüdrukud peavad seda vajalikuks, ikka parem kui päev otsa kaubanduskeskuses tsillida või fb-s selfisid ülesriputada.
Kui mõni noormees on militaristikalduvustega, siis see on ta isiklik valik, enamuses on need slaavi verega, kellele meeldib püss käes põõsastes ringi kablutada, nad on seal vabatahtlikult.

Anonüümne ütles ...

Tore, nii võib Baltimaadest veel asja saada.