Väljavõte eesistumise veebist.
Euroopa Liit on maailma suurim bürokraatiamehhanism. Kõige suurem mõttetus, kui otsekoheselt väljenduda, stagneerunud koloss, dinosaurus, mis teeb oma viimaseid ohkeid. Ja nüüd on leitud väike Eesti, või eestlased, kes on pandud seda lohet teenindama. Justnagu eestlastel muud teha poleks. Pole siis ime, et eestlasi nii vähe sünnib - nii palju on ju teha, eksole. Veel mõnisada aruannet kuhugi esitada.
Kui küsida, kus on Eesti lapsed ja miks on külad tühjad, siis võib täie kindlusega öelda, et kõik need sajad ja tuhanded aruanded, mis viimaste aastakümnetega täidetud, nemad ongi need lapsed. Need aruanded on meie lapsed, kallid eestlased.
Igaüks võib nüüd mõelda ja arvutada, palju ta on aruandeid või uuemal ajal e-aruandeid täitnud, mis sellest kasu on olnud ja kui palju või kas üldse on selle kõrvalt olnud võimalik oma unistusi ellu viia, oma hobidega tegeleda, lapsi teha ja lastega tegeleda.
Inno positiivne programm - saatke kõik aruanded perse, näidake Euroopa Liidule trääsa, nagu teevad seda tšehhid ja poolakad ja hakake lõpuks elama - viige ellu oma unistused, tehke lapsi ja suhelge oma vanematega.
2 kommentaari:
Tänapäeva maailmas on nii tohutult palju bürokraatiat kuna ka maailm on tohutult keeruline. Euroopa Liit sisuliselt pakub oma liikmetele bürokraatiateenust, selmet iga riik sellega omaette tegelema peaks. Näiteks kas tõesti tahaksite kasutada telefoni, mis kasutab tundmatut päritolu materjalidest akut, mis on küll odav, aga 100% kindlusega varsti plahvatab kuna tehnikale vastavad nõuded ei ole reguleeritud? Või sõita autos millega avariisse sattudes on surm 100% kindel, kuna turvanõuded ei ole reguleeritud ja odavam on teha ohtlikku autot? Või et iga taimekasvataja võib kasutada ümberringi täpselt sellist kahjurimürki nagu tahab, roundup korda 100? Kui Eesti riik peaks kõiki neid uue aja asju ise reguleerima hakkama, siis oleks varsti kõik kummuli, riigi bürokraatiamsin paisuks praegusest palju suuremaks, või valitseks anarhia, või, nagu see oli "vanasti" tuleks bürokraatia endiselt "sisse osta," kas siis EUst või mujalt, samas endal seal sõnaõigust omamata. Enne EUd võeti hoogsalt üle algul Saksamaa ja seejärel EU norme. Ka nõuka ajal olid gost normid jne. Kuskil keegi peab need normid kehtestama ning samuti kontrollima nende normide vastavust ja see ongi bürokraatiamasina põhitegevus.
See meenutab sovjetiaegset anekdooti.
Breznev kinkinud Vainole lenksu ja pedaalideta jalgratta.
Vaino olles siiski Rattast nutikam küsinud, et kuidas sellega sõita saab.
"Sa istu peale, küll me siit Moskvast juhime.
Ja mis pedaalid, nagunii allamäge minek."
Mille poolest see vuffeleesistumine parem on ?
Postita kommentaar