neljapäev, 30. detsember 2010

NYT: eestlased on hullematki üle elanud kui euro

Väljavõte New York Times'i veebist.

Kuigi Eesti väljaanded on enne euro tulekut muutunud millegipärast uue raha suhtes skeptilisteks, seda ilmselt lätuvalt rahva meelsusest, mis on ettevaatlik kõige uue uhtes, on välismeedia palju põhjalikum ning toob välja näiteks selle, et eestlased olid euro nimel nõus riigieelarve 9% vähendamisega. See oli kahtlemata suur ohver, aga eestlased on hullematki üle elanud. Võime kriisi üle elada näitab samas rahva tugevust. Sest praegust majanduskriisi võib võrrelda sõjaga, eestlased saavad siin tasa teha selle häbiteo, mis toimus 1939-1940. aastal, kui oma maa ilma ühegi püssipauguta käest ära anti.

Tänaseks on hullemast üle saadud, majandus taas pöördunud kasvule, mis toob kaasa uued töökohad. NYT toob välja ka selle, et 785-eurose keskmise palgaga on Eesti kõige vaesem eurotsooni liige. Samuti on välja toodud Talinna linnapea Edgar Savisaare intervjuu ajalehele Die Zeit, kus Savisaar märgib, et Eesti polnud euroks valmis ning ohvrid olid liiga suured. Samas pidi Savisaar tunnistama, et need asjaolud pole inimeste euro-meelsust muutnud. Vaatamata kärbetele püsib populaarne ka Ansipi erakond.

Artklis on märgitud, et Eesti juhid kujutavad oma maad kui anti-Kreekat, või Kreeka vastandit, mis vastab loomulikult ka tõele.

1 kommentaar:

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Nõuka ajal olid lauad lookas...
Nõuka ajal mistahes peol oli alati palju süüa ja juua...keegi ei tundnud muret laua katmise pärast,keegi ei lugenud suutäisi.Nõuka ajal oli pulmades ja matustel,ning sugulaste koosolekutel või mistahes pidudel rohkesti inimesi ja ikka oli alati palju süüa ja juua-käis kõva priiskamine ja prassimine.Rahvas tundis ennast vabalt ja muretult sest inimeste elu oli turvaline.Maffia tappis inimesi kolmekümnedatel,neljakümnendatel,viiekümnendatel ja kuuekümnendatel aga seitsmekümnedatel ja kaheksakümnedatel olid kuldsed ajad.Kedagi siberisse ei saadetud ja rahvas nautis elu.