laupäev, 23. juuli 2016

No mida me siis nüüd peale hakkame!? Algab aktsioon „Inno ja Irja otsivad tööd!”



Täna õhtul arutasime Innoga, mida me edasi võiks teha. Sest õiget tööd (peale blogimise) meil ju kummalgi pole. Inno on töötu ja mina olen lapsehoolduspuhkusel.

Üks variant oleks minna tagasi Võrumaa Teatajasse. Aga selle peatoimetaja on alkohoolik, kes on ülenädalati ja vahel lausa mitu nädalat jutti tsüklis. Enne Portugali minekut juhtus sageli sedasi, et toimetuse meililisti potsatas kirjavigadega kirjutatud meil, kus peatoimetaja andis teada, et tema täna tööle ei tule ja „koosoleku viib läbi Inno”. Inno siis muidugi viiski alati koosoleku tublilt läbi, juhendas teisi ja tegi ka oma kümme lugu kibens-käbens valmis, aga pikapeale trööpab selline mitme ameti pidamine sind vaimselt ja emotsionaalselt ära. Eriti kui selle eest mingit lisaraha ei saa.

Teiseks on Võrumaa Teataja majanduslikult väga kehvas seisus ja Maksuamet võib iga kell arestida firma arved. Nagu läinud kevadel, kui raamatupidaja kandis Innole iga nädal ainult sada eurot. Sedagi pika hambaga. Meil on lapsed ja selliseid Ameerika mägesid enam ei taha. Vaja oleks midagi kindlamat. Vähemasti seniks, kuni blogid midagi sisse tooma hakkavad ja minu raamat ilmub.

Teine variant - Lõunaleht. No Lõunalehte oleme juba kirjutanud ja seal makstakse honorari korralikult. Ka peatoimetaja on igati viks ja viisakas, ei ole teda kordagi purjuspäi ringi kakerdamas näinud. Aga seal on juba teised ajakirjanikud ees. Sinna annaks kirjutada heal juhul ühe loo nädalas. Sellest jääb väheks.

Kesknädal. Ka sinna oleme kirjutanud, aga jällegi - sinna annaks kirjutada - heal juhul - kaks lugu kuus. Teised tahavad ka kirjutada ja raha on vähe. Vaja oleks midagi enamat.

Seega oleme avatud kõigile pakkumistele. Kui kellelgi oleks pakkuda kirjutavat tööd kas mõne lehe juures või kusagil mujal (või tõlketööd - oskame väga hästi soome ja inglise keelt), siis andke meile teada, eks. Võime ka elukohta vahetada, selles ei ole probleem. Samuti ei ole me poliitiliselt kuidagi kallutatud, nii et ka kõikide poliitiliste jõudude pakkumised on teretulnud.

Mis põhiline - tööandja võiks olla aus ning lubadustest kinni pidada. See on kõige tähtsam.

Pakkumised võib teha meiliaadressile: irja.tahismaa ät gmail. com.
Tinglikult öeldes võib öelda, et algab aktsioon „Inno ja Irja otsivad tööd!”. Kuidas meie tööotsingud kulgevad, sellest pajatame ka teile piinliku üksikasjalikkusega. Aga mõelge kaasa ka, eks! Kui mingi hea mõte tekib, siis andke meile teada :).

12 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Arvestades seda, KUI kehv olukord on Eestis inglise ja soome keele oskajatega - ütleme ausalt, ega neid polegi -, ootab teid kahte sel alal kindlasti pööraselt avar tööpõld. Ja kui veel Irja raamat ilmub, arvata ju võib, et see kujuneb populaarsemaks ja nõutumaks (korduvad kordustrükid jne) kui omal ajal Kaugver oma 100 000-liste tiraazidega, rääkimata tänapäeval Kivirähust, on mis summad sealt kõik laekuma hakkavad. Preemiatest rääkimata. Arvestades siin blogis kirjapandu kirjanduslikku meisterlikkust, autori mõtete sügavust, kujundite mitmekesisust, sügavutiminekut jne jne, siis kindlasti jätkub selle teose eest laekuvast rahast lahedaks, et mitte öelda luksuslikuks äraelamiseks. Võru Teataja aga vaadaku ise, kuidas Innota ja Irjata hakkama saab, nagunii ei saa.

Anonüümne ütles ...

Eesti on nii väike, et vähemalt košermeedia ja valitsusringkondade poolt kuulutatakse neile isemõtlejatele boikott.

Anonüümne ütles ...

http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=14105

Anonüümne ütles ...

Kaposse, mis muud. Käite ringi, kuulate ja koputate.

Anonüümne ütles ...

Vean kihla, et nad maanduvad Soome sotsiaalabisüsteemi toitva nisa otsas. Kahjuks on Soome nii liberaalne riik, et võtab Eestist kurjategijaidki vastu...

margus kiis ütles ...

Vabu töökohti küll ja veel Eestis.

Anonüümne ütles ...

Kui Eesti kõige populaarsemal blogijal näpud põhjas olid, suundus ta trussikuärisse:
http://www.mallukas.com/2016/06/18/kuidas-ma-trussikuarisse-sattusin/
Inno trussikutel vast minekut poleks, sest nagu Bäckman teadis rääkida, pidid need olema sitased ja pesemata. Aga Irja omad läheks kaubaks küll.

Inno ütles ...

Lotila oli see, kes paljastas, kuidas Eesti mehed erinevalt Soome meestest on saunalaval trussikutes ja püstitas hüpoteesi, et need on kakatriibuga, et neid jalast ei juleta võtta. Aga loomulikult on ka trussikuäri variant, mida tasub kaaluda. Ära iial ütle iial!

Anonüümne ütles ...

Kas te ei tahaks töötada ajalehes Pealinn, seda muidugi juhul, kui suudate alluda peatoimetaja diktatuurile, ei kasuta oma pead mõtlemiseks ja usute, et ajakirjaniku tööd mõõdetakse tagumikutundidega, mille algust ja lõppu mõõdetakse sekundilise täpsusega. Loomingulisus, see unustage ära

Inno ütles ...

Ma võiks töötada küll, sest seal on ametis Eesti andekaim uuriv ajakirjanik Virkko Lepassalu, kellest väga lugu pean.

Anonüümne ütles ...

Aga kah juba peatoimetaja poolt kohitsetud nagu ka koik teised tootajad seega kui munade mahavotmine sulle sobib, siis koik tore ju

Anonüümne ütles ...

Te räägite umbes nii, nagu teid oodataks igalpool avasüli :D Ärge tehke nalja. Peate ilmselt kõvasti uksi kraapimas käima, enne kui kuskil Võru Maximas kärudepaigaldajaks võetakse. Tea, kas ka sinna. Ilmselt on ka neil siiski mingi tase töötajate kohapealt.