pühapäev, 11. september 2016

Riik on isade ja laste peetimise masin

Kuigi seaduse järgi on lastel õigus suhelda oma mõlema vanemaga, siis tegelikkuses seda õigust Eestis rämedalt rikutakse. Minu enda kogemus ütleb, et riik kuseb selle õiguse peale suure kaarega. Kui näiteks mujal Põhjamaades jääb lapse hooldusõigusest ilma vanem, põhiliselt ema, kes last teise vanemaga, peamiselt isaga kokku ei vii, siis Eestis midagi sellist ei toimu. Riigi kaasabil tehakse isasid maha ja kujundatakse isade suhtes negatiivset arvamust. Et hiljem saaks öelda: näete, lapsed ei tahtnudki sellise halva isaga suhelda! Lastele, kes pole oma õigustest teadlikud, pannakse lihtsalt sõnad suhu. Kuidas muuga põhjendada näiteks väidet, et laps ei taha kohtuda oma isaga, keda ta oma teadliku elu jooksul kunagi näinudki pole. Üha valjemini räägitakse sellest, kuidas elatisevõlglaste, see on siis peamiselt isade elu tuleb kibedaks teha, aga keegi ei räägi sellest, et võiks teha kibedaks nende vanemate elu, kes lapsi teisele vanemale ei näita. Riigist on saanud nõnda isade ja laste peetimise masin.

Mis on väljapääs? Tegelikult väljapääsu pole. Osa isasid sukeldub kurnavatesse kohtuvaidlustesse, et oma lapsi näha. Sageli lõppevad need suurte alanduste ja pettumustega. Kohus lihtsalt ei suuda isa õigusi kaitsta. Emal on alati võimalik kohtumisele ilmumata jätmist sellega, et laps jäi haigeks.

Parim võimalus on mu meelest isal saada uued lapsed mõne teise naisega. See on ainus võimalus oma lapsi näha ja nendega tegeleda.

10 kommentaari:

Alice ütles ...

Alles oli Titeblogis link kus oli kirjas, et su pojad käisid korra Tartus teil külas, aga mis seal juhtus, sellest lapsed ei taha rääkida ja isegi teie maja poole ei taha enam vaadata. see oli ametlik tõend ja ma leiaks selle isegi üles. :D Ära hakka jälle oma nutulaulu siin laulma. Sul on vanemlikud õigused ära võetud ja su pojad ei kanna isegi enam su perekonnanime.


Palju keerukam on tagada sellele lapsele elamisväärne elu. Ja kes seda ei suuda, need ei tohiks lapsi teha. Neil tuleks see ära keelata! Keelata laste tegemine. Sest laps ei vääri seda, et tal pole midagi selga panna, süüa, et tal pole oma tuba. Et ta ei saa oma andeid arendada. Sellised lapsed peaks riik vanematelt ära võtma ja andma neile, kes seda suudavad. Ja sellistel inimestel, kes ei suuda tagada oma lastele inimväärset elu, ei tohiks lasta enam lapsi juurde teha ega sünnitada.

Kuidas sa seda üllitist kommenteerid? Need on su enda sõnad ja käivad täpselt teie pere kohta.Kuidas sa küll oskasid nii palju aastaid varem enda peret kirjeldada? :D

Inno ütles ...

Alice, elamisväärne elu on kõigepealt selline, kus lapsel on ema ja isa. Alles siis hakkame muust rääkima.

Need minu sõnad käisid vanemate kohta, kes joovad ja lastega ei tegele, joovad maha laste söögi- ja riiete raha, jutt käis sellistest vanematest nagu olid väikse Emily'l, kes peaaegu surnuks peksti. Sellistelt vanametalt tuleks lapsed ära võtta ja nüüd juba võetakse ka.

Meie perel on karsked eluviisid, meil on toitu ja riideid kuhjaga ning kui aeg küps, hangime suurema elamise. Kui vaja, oleme selleks valmis isegi Soome elama kolima.

Ann ütles ...

Sul ei keeland keegi poistega suhelda, ise vältisid. Sest nii oli sul mugavam ja said Irjaga reisida. Su pojad on kindlasti kuris su blogiga ja olen enam kui kindel, et nad ei taha sinuga suhelda.

Nüüd on teil toitu kuhjaga? Saite lotovõidu? Sa pole aasta aega perele mitte kopikatki raha sisse toonud. Elate puuderahadest ja kerjamisest.

Teil on iga aasta mõni kohtulahend kaelas ja enamik neist on teemal, et sa pole osanud suhelda ja asju ajada. Sinu viga ongi vist see, et sa ei oska inimestega suhelda. Irjaga suhtlete ka läbi blogi.

Inno ütles ...

Ma puhkan.

Alice ütles ...

Alles oli ju, et lapsed hüüavad nämm, nämm ja tahavad hommikul süüa. Kui süüa ja riideid küll on, mis te siis kerjate kogu aeg ja juba toiduabi ka tahate, et teie alandlik Inno palub. :D
Emilyga oli natuke teistsugune lugu. See, kes teda peksis oli ema uus elukaaslane ja mitte tema isa. Ema-isa olid lahku läinud pärisisa oli Soomes tööl. Vot ja sina tahtsid kõikide üksikute lapsed asendusperre saata. Emily isa saab väga hästi tüdrukuga hakkama ja on talle igasugust teraapiat ja ravi võimaldanud. müts maha sellise isa ees.
Muide joomisest ei kirjutanud sa midagi. Nüüd tagantjärgi on hea seda kommenteerida, aga kui te ei kerjaks, siis poleks ju ka tihti teie lastel süüa ja kus nad oma andeid arendavad.Juuli pole isegi teraapiasse saanud.

Kristel RR ütles ...

Lahendus on väga lihtne Inno- oma laste ema tuleb austada ka päradt lahkuminekut ja suhted head hoida. Ükskõik kui palju sa ka päradt lahkuminekut oma pere aitad, oled oma lastelt juba ära võtnud võimaluse kasvada normaalses peres.
Õpi suhtlema ja mees olema. Sa käitud nagu trotsi täis teismeline ja oled sellega ainult iseenda elu tuksi keeranud.

Inno ütles ...

Alice, Emily isalt võeti laps algul ära samamoodi nagu minult. Nagu elu näitab, lastakse laps enne vaeseomaks peksta, kui ta isa hoolde antakse. Miks see nii on, Alice?

Alice ütles ...

Mis eeskuju sina oma poistele oleksid küll andnud? Praegu sa ei suuda ju oma tütarde eest ka hoolitseda ja tagada, et neil oleks igapäevaselt toit laual. Ikka ainult toetused ja kerjamised.Mida sa oma poegadele peale häbi ja piinlikkuse oled andnud? Ma arvan küll, et nad häbenevad silmad peast välja, et neil selline "isa" oli.Küllap ikka said kõik aru, et sinusugusel isal tuleb vanemaõigused ära võtta. Päris nii lihtsalt seda ju ei tehta ka.

Helen ütles ...

See on ikka isa enda teha, kui palju ta oma nö eelmise pere lastega suhtleb ja neisse panustab, sh rahaliselt. Minu mehel on ka eelmisest kooselust lapsed ja nad on meile nagu oma pere. Eksnaisega ei suhtle ei tema ega mina, ent lastega väga tihedalt. Loomulikult on ta maksnud elatist, käinud lastega igal pool, teinud neile kinke ja väljasõite nagu üks normaalne isa ikka. Lapsed on olnud vahepeal ka meie juures, kui ise tahavad. Oma nooremaid poolõdesid-vendi hoiavad väga, ja väiksemad neid ka. Maakodu jättis ta lahutusega lastele, loobus igasugu osalusest ja me alustasime koos väga vaeselt. Aga ausalt. Nii hea peretunne on. Inno, see on olnud su oma valik ning on täiesti süüdimatu ja alatu oma hädades teisi, sh riiki süüdistada.

Ann ütles ...

Olgu lahku läinud vanemate suhted kuidas on, siis lapsed ei peaks nende tülide all kannatama. Lastele on niigi raske olukord ja kui isa valab ema pidevalt mingi pasarahega üle, siis see ei ole küll täiskasvanu käitumine.
Mõlemad vanemad peaksid oma lapsi kaitsma. Inno aga on kõik netti ülesse riputanud ja ema ainult mustanud.
Tegelt ongi teie blogi ainult üks teiste siunamine ja halvasti rääkimine. Pole vist ühtegi head postitust. Ainult kohtud, teiste suhted, enamik Eesti Vabariigi kodanikke on pede ja lesbid teie arvates jne jne
Isa ei ole see kes lapse teeb, vaid see kes kasvatab.