neljapäev, 20. oktoober 2016

Halb ema olla on ok, aga halb isa?

Kaader filmis Bad Moms, USA 2016.

Vaatasime Irjaga hiljuti filmi Bad Moms (Halvad emad), mis räägib üle töötanud ja stressis emadest, kes otsustasid ühel päeval kõik kohustused perse saata, teha, mida hing ihaldas, ning leidsid omale küllalt palju mõttekaaslasi. See, nö halb emadus ongi praegu moes - emadel on lubatud olla nemad ise, koos oma heade ja halbade omadustega. Võib isegi viina võtta. Arvatakse, et see aitab vältida stressi ja läbipõlemist, mis on viimasel ajal muutunud üha levinumaks haiguseks.

Mina aga mõtlesin seda filmi vaadates isade peale. Aga isad? Kas isadel on lubatud olla ka halvad isad, või peavad nemad jätkuvalt hommikust õhtuni tööd rügama, stressi ja läbipõlemist taluma ja kõiki nende halbade emade koerusi kinni maksma?

Ma ei tea. Isad ise räägivad vähe ja isadest pole ka mingeid filme tehtud. Isasid justkui polekski olemas. Samas on ka isad need, kes peavad öösel 20 korda ärkama, kui lapsed on haiged, virilad ja neil pole und. Ning erinevalt emadest, kellest paljud on kodused ja saavad hommikul kauem põõnutada, peavad isad pärast magamata öid veel hommikul tööle minema. Irja on öelnud, et tema magas sel ajal end välja, kui mina hommikul tööle läksin. Aga minul kujunes vahel nii, et ei saanud mitu ööd ega päeva järjest magada. Oli juba sama tunne mis Vene sõjaväes, kus olin samuti sunnitud olema ööd ja päevad järjest üleval. Lõpuks õppisin püsti seistes magama, näiteks rivis või järjekorras seistes. Nüüd oli samamoodi, lasin sõba silmale igal pool, kus vähegi sain, isegi koosolekute ajal. Need, kes ei tea, Angelmani sündroomiga lapsed on väga kehva unega. Angelmani kogukondades vanemad kurdavad, et pole saanud juba aastaid magada, ja näevad selle tõttu väga närbid välja, näod magamatusest paistes.

Nojah, tänu imetamisele oleme meie Irjaga vähemalt mõned ööd saanud 4 aasta jooksul magada. Aga enamasti ärkab laps ikka 2-3 korda öö jooksul, sellega oleme juba nii harjunud, et ei pane seda isegi enam tähele. Praegugi kirjutan neid ridu, kui olen pidanud 4 korda öö jooksul üles ärkama, sest kui ärkab Juulike, siis ärkab ka Roosike. Uni on rikutud ja pole õieti sõba silmale saanud. Hea veel, et oleme Irjaga kahekesi, üksinda oleks kahte last öösel kussutada ilmvõimatu. Hommikul pean minema ÜKT-d tegema, on jumala õnn, et see on selline rahulik tegevus, kus saab vahepeal silma looja lasta. Võibolla sellepärast mulle meeldibki praegu ÜKT, et pole vastutusrikas töö. Seda saab ka magamatuna teha. Kui peaks intensiivset palgatööd tegema, näiteks autojuhina või kuskil tööstuses, siis magamata olekus juhtuks kohe õnnetus.

Aga kui isaduse juurde tagasi tulla, siis on mulle jäänud mulje, et isadel pole lubatud päeval magada või isegi mitte hetkeks pikali visata isegi siis, kui oled öö läbi unetu lapsega mööda tuba ringi jalutanud. Et isa on nagu robot, kes peab olema kogu aeg energiast pakatav. Ta ei tohi isegi kurta, et on magamata või väsinud. Eeldatakse, et isa saab puhata teises ilmas. Pole siis ime, et mehed küllalt noorelt lihtsalt kokku kukuvad. On selge, et organism, ükskõik kui tugev, ei pea sellisele koormusele lihtsalt vastu.

63 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

No teie peres on mõlemad esindatud ja olete maru häpid? Teised inimesed ona arvamusega saadate nagunii perse ja kustutate ära.

Anonüümne ütles ...

Kui Juulike ärkab, ärkab ja Roosike". Koristage teine tuba ära ja pange osa "lapsekesi" teise tuppa magama. Siis nad ei aja teineteist üles.
Ja nii vahva, et sinagi imetad, issu Inno!

LPR ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anonüümne ütles ...

Vau, nii tore postitus, arutlege teine kordki selliste tõsiteaduslike süvitsi minevate dokumentaalfilmide poolt püstitatud teemadel. Ma arvan, et järgmine kord võtke arutluse alla populaarteaduslik film "Seitse vaprat". Kas me peaksime usaldama kurjategijaid, sest nemad on ehk hoopis heade poolel?
Lähenege asjale teaduslikult, nagu selles üliintelligentses blogis ikka kombeks on!

Anonüümne ütles ...

Sellises vanuses lapsed magavad ammu terve öö. Oma rinnapiimajaburusega olete nad ise ära rikkunud. Nii vana laps ei vajaks ammu enam öösel sööki veel vähem rinda. Ja see jutt, et isad ärkavad lastega öösiti on sul ka jabyr, enamasti teevad seda siiski emad. Ning mida tead sina tööl käimisest või raha teenimisest?

Anonüümne ütles ...

Kas te peale vingumise ka midagi teha oskate? Olete kahekesi kahe lapsega kodused. Need mõned tunnid ÜKT kuus, kus sa nüüd nagu selgub mgamas käid ei lähe eriti arvesse. Su koduse elu teemad on kogu aeg sellise pessimistliku alatooniga. Võib-olla kui normaalse elu juurde tagasi pööduksid hakkaks elus midagi ka paremuse poole muutuma.

Anonüümne ütles ...

See on ikka vägagi absurdne, et te võrdlete filme ja multifilme päris eluga. Aga no eks see näitab ära kui elukauged te olete... Ja see mis tõi teid siia ei vii teid edasi. Mõelge pisut reaalsemalt, lapsed kasvavad... Tegelikult ei ole mõtet midagi öelda, te teete ikka nii nagu ise arvate...

KANA1 ütles ...

Jumala eest, selles vanuses lapsed magavad vabalt terve öö. Isa ei ole ju mingi imeloom, kes autopiloodil peaks olema.
Minu mees magab siis kui ta on väsinud ja see ongi normaalne. Teie versioon õnnelikust pereelust on üpriski naljakas ja kummaline, aga eks igale oma. HUVITAV, et rinnapiim ei olegi edu aluseks ja ei too teie perre õndsust.

Anonüümne ütles ...

Üks parimaid filme, mida näinud olen:)

Irja ütles ...

Inno ei tea midagi töö tegemisest ja raha teenimisest? Ta käis viis aastat järjest Võrumaa Teatajas ilma puhkuseta tööl ja kirjutas kümme lugu ühte lehte! Kuidas on sellise tambiga võimalik mitte teada töö tegemisest???

Rinnapiimalapsed ärkavad tõesti öösel sagedamini kui rinnast võõrutatud lapsed, samas kestavad jälle nende haigused ainult 1 või kaks päeva ning neil ei teki kunagi põletikke. Ei Juulil ega Roosil pole kunagi olnud keskkõrva- ega muid põletikke, nad ei ole kunagi pidanud võtma antibiootikume. Magamatus on muidugi jama, aga elame üle. Roosi vast aastakese tahab veel ja võõrdub siis ise. Ja Juuli siis koos temaga.

Anonüümne ütles ...

Irja, sa unustad ära, et teie lapsed ei käi lasteaias. Võta palun siis sõna, kas lapsed võtavad kohe viirused ligi võinon tugeva immuunsusega. Minu laps oli ka enne lasteada koguaeg terve. Nii kui hakkas käima, hakkas ka haigusi korjama. Kõige hullem on esimene aasta.

Anonüümne ütles ...

No ei tea, mu 2 last pole mingeid antibiootikume saanud. Üks sai rinda vaid 4 kuud ja teine 11- kui laps juba kõndis, sai kohe rinnast võõrutatud. Näiteks mu esimene laps oli nii kehv rinnast imeja, et arst käskis pärast 1 kuud hakata pudelist juurde toitma. Teie teooria järgi oleks pidanud mu lapsed olema puruhaiged. Ei olnud nad nii haiged kui teie lapsed. Lapsed käisid õues, sõid kvaliteetset kodust toitu ja telekat ka iga päev ei vaadatud. Mingeid antibiootikume pole saanud, sest mingit põletikku pole olnud.
Mõtlete oma hirmud ise välja.

Irja ütles ...

Ma ei ole üldse kriitiline emade suhtes, kes lapsed varem rinnast ära võõrutavad kui mina. See, et ma oma laste tissitamisest kirjutan, ei tähenda, et ma seda teile nina alla hõõruks või sellega kuidagi uhkustaks. See on lihtsalt minu valik. Teil on õigus teha oma valik - just täpselt selline nagu teie õigeks peate. See ei tee teist halbu emasid. Ema headust mõõdetakse sellega, kui palju ta oma lapsi armastab, mitte rinna andmise pikkusega :).

Ehk minu meelest võiks kokku leppida selles, et igal emal on õigus tissitada oma lapsi nii kaua kui ta tahab (no ok, vast mitte koolieas enam), ja teistel ei ole sellega mingit pistmist.

Absoluutselt ei välista, et ka nii pikalt tissitamata lapsed võivad olla terved lapsed.

KANA1 ütles ...

Kodused lapsed ei peaks üldse haiged olema, kuigi teie lapsed suht kogu aeg ju haiged...või on nad haiged kui midagi vaja teha on.
Meie lapsed ei olnud sellises vanuses ja kuni lasteaiani üldse haiged, polnud ka neid nn 1-2päevaseis minihaigusi. Seega rinnapiim pole vajalik, pealegi saaksid kõik rahulikult ka magada. Aga nooh....ega te ei tahagi ju midagi muuta, muidu poleks millestki kirjutada.

Marina ütles ...

Minu lapsed on saanud rinda umbes aasta (tänu sellele on ka mu rinnad säilinud endisel kujul). Lapsed polnud haiged ega põletikes ei enne lasteaeda ega ka lasteaialastena. Tõsi, sõimes nad ei käinud, olin kolmeseks saamiseni kodus. Alles nüüd, kus ilma sallita ringi kipuvad lehvima, on teinekord nohus-köhas.
Emad-isad peaksid ikka iseendast ka hoolima. Väljavenimata rinnad ja puhanud meel on ka väärtus omaette ja ülipikk imetamine ei tee kellestki paremat ema ega kompenseeri muidu kesist toitumist.

Anonüümne ütles ...

Marina, kas mehele annad ka tissi?

Marina ütles ...

Miks peaks? Ega ma mingi idioodiga abielus pole? Sinu naine sulle annab või? Lõpetagu ära, siis ehk paraned!

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Kes emaduseks valmis pole, siis ei ole vaja ka lapsi teha. Kui lapsed juba olemas, siis hilja kõike perse saata. Siis tuleb täita oma kohust, stressis ja väsinud või mitte.

Irja ütles ...

Edaspidi lähevad eemaldamisele kõik ropud kommentaarid.

Irja ütles ...

Edaspidi võiks suhelda mõnitamise ja ilkumiseta.

Marina - siin ei ole mingit "parima ema" ega "tissimissi" valimist. Su rinnad ei ole välja veninud? Tore! Aga miks sa sellega uhkustad? Mõni ema imetab oma last neli aastat, lisaks minule on seda teinud ka Katrin Sangla, kes rääkis sellest ajakirjas Pere ja kodu, mõni 4 kuud. Kummalgi pole põhjust uhkustada ja öelda, et on sellepärast kuidagiviisi parem ema.

Ja mis tähendab, et kui pole emaduseks valmis, siis ära tee lapsi? Kuidas peavad ennast nüüd tundma emad, kel on pärast sünnitust sünnitusjärgne depressioon? Neil on isegi suur süütunne ja sünnitusjärgne depressioon on asi, millega ei ole võimalik ette arvestada. Nii et olgem teiste emade suhtes tolerantsemad - emad tunnevad end niikuinii kogu aeg süüdi, et ideaalsed ei ole. Miks seda süütunnet veel suurendada? Võiks pigem toetada ja julgustada.

Anonüümne ütles ...

"Vaatasime Irjaga hiljuti filmi Bad Moms (Halvad emad), mis räägib üle töötanud ja stressis emadest, kes otsustasid ühel päeval kõik kohustused perse saata..."

Tsitaat Inno kirjatükist. Sellisel juhul võiks vältida ropendamist blogis üleüldse, et mitte anda kommenteerijatele halba eeskuju. Mul on jäänud mulje, et selline sõnavara on siin aktsepteeritud ja ok.

Marina ütles ...

Püüdke siis edaspidi eelkõige ise oma postitustes mõnitamisest ja ilkumisest hoiduda. Siiani pole see teil õnnestunud, küll olid kõik presidendikandidaadid teie meelest sobimatu rämps ja nende pered mõnitamist väärt. Varasematest postitustes ma ei hakka rääkima, seal muud kui roppu juttu ei olnudki.

Kuidas sa Innole selgeks suudad teha, et ta oma vändagängsteri nalju ei tohi siin enam harrastada?

Ah jaa, p...e saatmine pole ka viisakas, Irja!

Anonüümne ütles ...

Võtaksin tõsiselt soovitust teine tuba magamis- või ka lastetoaks korda teha. Ei mõju kellegi unele hästi, kui ühes toas magatakse, vaadatakse telekat ja istutakse arvutis. Vaikne õhutatud ja pigem jahe ruum aitab kõigil rahulikumalt magada.

ann ütles ...

Mul oleks küll mehest kahju, kui ta magamatuna tööl peaks piinlema. Meil on õnneks
saab vajadusel issi teise ruumi magama saata, kuhu lapse nutt ei kosta.

Esimese lapsega, kelle olid esimesed 3k õhtuti gaasid, alustasime nii, et mina kiigutasin poole ööni last elustoas (siis ta ei karjunud), mees aga samal ajal magamistoas juba magas. Kella 12 või 1 ajal sain lapse magama panna ja ise ka magama pugeda. See-eest sain mina imetamispausidega kella 10-ni hommikul magada, siis alles ajasin ennast voodist välja. Kui hambad lõikusid, siis oli jälle rahutuid öid. Saatsin mehe "hambaöödeks" pööningukorrusele magama - seal on üks voodi meil ja sinna lapse nutt eriti ei kosta.

Beebiga arsti juurde ja mujale sõidutab meid alati issi (küsib töölt ära, õnneks annab tööaega nihutada). Rasedusaegses kontrollis käisime ka alati koos. Mina võin seal kõrvalistmel tukkuda, kui peaks olema halvasti maganud või midagi. Kõik vajalikud asjad toob koju ka mees - kui tahan, võin kaasa minna, kui ei viitsi, siis ei lähe.

Praegu saame kõik 4kesi 1 toas magada, kuna 3a poiss magab terve öö ning beebi ainult imeb vahepeal, aga ei nuta. Kui pisitüdruk peaks nutusem olema või midagi,eks siis kasutame jälle "issi pööningule magama" varianti.

Anonüümne ütles ...

Laps ärkab öösel vaid siis, kui tal on kõht tühi või ema õpetatud harjumus. RP lapsed ei ärka öösel üless, kui neil on päeval olnud piisavalt sööki. Titadel on magu väiksem ja nad vajavad öösel süüa.

Kummaline on mängufilme võrrelda päriseluga. Inno elu ongi nagu multifilmis :D Päris elu on natukene muud. Inno ei ole 5aastat palka teeninud, et selle töötegemisega ei tasu väga eputada. Sulaselge petmine toimus, peaasi et suuremad lapsed ei saaks isalt sentigi. Kui sõda puhkeb, siis Inno läheb metsa kännu alla magama, sest ta vaeseke on väsinud :D

Anonüümne ütles ...

Irja, Sa ei ole halb ema. Kõige tähtsam on armastus oma laste vastu ja et Sa oma lapsi väga armastad, seda on näha. Armastus on kõige olulisem ja on teie peres olemas. Kõik muu on õpitav ja üldse teisejärguline minu meelest.

Irja ütles ...

Olgu, reeglid siis kõigile ühed: sõna "perse" on lubatud kasutada, aga suguelunditele viitavaid mitte.

Irja ütles ...

Hoiatus on tehtud ka Innole.

Anonüümne ütles ...

Kuule Marina, oled sa pea kõvasti ära löönud??? See pole ju Sinu blogi siin, seega blogi omanik võib kõike teha ja jätta tegemata. Sinu tahtmised ja nõudmised ei loe, püüa nüüd kuidagi sellega hakkama saada.

Irja ütles ...

Minevikus sai tõesti endale rohkem lubatud ja ega ma kõikide oma tollaste tekstide üle uhke ei ole. Aga aitab minevikus elamisest ja alustame uuesti. Seega - meie üritame ka ennast korralikult üleval pidada ja tehke teie sama.

Irja ütles ...

Ann - meil on natuke teine lugu. Juulike on juba nelja-aastane ja mul on sellest suur abi, kui Inno ka teda vahel voodist ülers võtab ja kussutab-lohutab, kui ta üles ärkab. Juulike võib päeval ükskõik kui palju süüa, unehäired käivad angelmani sündroomiga kaasas. Ilmselt on aeg talle melatoniini andma hakata, kavatsengi selles küsimuses neuroloogiga nõu pidada. Roosi aga võib päeval ükskõik kui palju süüa - tissi nõuab ta öösel ikkagi. Ilmselt on lihtsalt ära harjunud ja eks jah, muidugi - mina olen ta ise ära harjutanud.

Aga olen ta öösel nutu peale tissi otsa võtnud lihtsal põhjusel - ma nimelt ei taha, et ta Juulit üles ajaks. Sest Juuli on väga erksa unega ja kui ma Roosil pikalt vigiseda lasen, siis ta ajab Juuli üles ja siis mul on jälle tükk tegu Juuli magama saamisega. Lahenduseks oleks ilmselt suurem elamine ja Juuli kaugemasse tuppa magama panek. Tegeleme selle küsimusega, see korter on meile tõesti kitsaks jäänud.

Anonüümne ütles ...

Kuule anonüümne 11.42. tundub, et sina oled siin uksehoidja ja otsustad isegi Irja eest. ära ikka nii puhevile ka mine.Pole kommentaatoreid, pole klikke. Lase nüüd natuke õhku välja ja pole sina sugugi erilisem siin kui kõik teised. Edaspidi püüa kiivrit kanda. Sul annab see juba pikemat aega tunda.

Anonüümne ütles ...

11.52 kuidas sul armurõõmudega lood on? Kas saad regulaarselt?

Anonüümne ütles ...

Võõra inimese sekselu ei peaks üldse sinu asi olema, aga ma saan aru, et sul on mingi haiglane vajadus seda kõigi käest uurida.Ilmselt saadki sellest rahulduse, sest sinu enda isiklikku elu polegi rohkem kui siin uksehoidja ja rõvetseja ametit pidades.

Anonüümne ütles ...

Nii tusane, järelikult pole midagi hõisata :(

Anonüümne ütles ...

Millal Juuli öise unega probleemid tekkisid, kas Roosi sünnist alates? Ma pole olnud titeblogi lugeja, aga diagonaalis Juuli imikuiga sirvides jäi silma, et Roosit oodates mitu korda kirjutasite, et Juuli magab terve öö ärkamata. Aga Roosi sündides hakkas ka Juuli öösiti uuesti rinda saama. Kui te just regulaarselt ei valetenud varsemalt, siis on kuidagi alatu Inno jutt, et ta on Juuli sünnist alates magada saanud tervelt 2 ööd kokku. Ohvri mängimine ja omale kannatuste suuremaks valetamine tänu puudega lapse olemasolulue on piinlik.
Iga ema valib ise kui kaua oma lapsi imetab ja kellegi teise asi see pole, teie lihtsalt erinete teistest pikalt imetavatest peredest selle pideva vingumise poolest. Kui valik on pika imetamise kasuks tehtud, siis tavaliselt kulutatakse oma energia heade lahenduste leidmiseks. Teie kulutate kogu oma energia vasturääkivate klikimagnetitest absurdipostituste peale, mis muud võiks arvata jutust suurem korter oleks lahendus vs kõik erinev praegusest elust ei ole enam ideaalne ja arvatavasti kaob iga ruutmeetri suurenedes õnn teie õuelt.
Hea une eelduseks on muu hulgas see, et kehal endal lastakse melatoniini tootmisest maksimum võtta. Pimendavad kardinad ja sinise ekraanivalguse vältimine on esimene asi, mida magamistoas teha.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Ma ei saa sinna midagi parata, aga väga paljudest anonüümsetest kommentaaridest tundub läbi kumavat Inno sõnakasutus, ennekõike aga mõtteviis.

Irja ütles ...

Anonüümsele, kes küsis Juuli une kohta - Juuli unehäired tekkisid pärast Roosi sündi. Me just Innoga täna arutasime selle üle, et enne magas Juuli ilusti, täispika üle. Probleem on selles, et kui Roosi ärkab, siis ta teeb alati kõva kisa, Juuli aga on erksa unega. Pean selles küsimuses neuroloogiga nõu, aga ilmselt tuleb Juuli tõesti varsti oma tuppa magama panna.

Tunnustan kommentaatoreid roppude sõnade vältimise eest! :) Seksuaalelust võib rääkida, aga ka seda saab teha ilma roppusteta. Tublid!

Irja ütles ...

Üks kommentaar läks siiski sõna k...i kasutamise tõttu eemaldamisele. Palun roppustest hoiduda!

Anonüümne ütles ...

Irja, mis sa arvad kas Alice ehmatas kriitiliste ja roppude kommentaaride peale ära? Oma nimega pole enam postitanud. Äkki kommenteerib ano alt?

Anonüümne ütles ...

Kindlasti ei ehmatanud üks ropu suuga kommentaator siit kedagi minema. Pigem on mängu jälginud ja hoiab eemale. Nagu ka teised huvitavamad kommentaatorid. Sest olgem ausad- Inno sõjasoig ja Irja kasvatajatädilikud manitsused pole lihtsalt väärt siin käimist, ammugi kommenteerimist :).

Irja ütles ...

Vot ei tea, mõnes anonüümses kommentaaris ma nagu tunneksin Alice'it, aga see võib muidugi ka minu ettekujutus olla :).

Anonüümne ütles ...

Ma arvan ka, et luusib siin endiselt ringi :)

Anonüümne ütles ...

18.18 Sinu poole ei pöördunud ju keegi. Oled sa Irja või ta suuvooder? Püüa nüüd viisakalt käituda ja vastata siis kui on sinu kord

Võrukas ütles ...

Kas Irja on Alice lapsehoidja ja peaks teadma mida ta teeb? Kui ei kommenteeri, siis järelikult on tal ilmselt muud tegemised või pole midagi öelda. Ma ei saa aru miks sa tema järele igatsed? See on Irja, Inno blogi, aga mitte Alice oma. Käimine ja kommenteerimine on siin vabatahtlik. Samas miks sa ise anonüümne oled ja ainult õpetad teisi kuidas siin blogis tuleb käituda?

Anonüümne ütles ...

Kas sa oled Alice lapsehoidja? Ma ei saa aru, miks alati sõna võtad kui temast( MITTE SINUST) juttu tuleb? Ma ei saa aru, kas igatsed ta järele? Samas miks sa ise Võrukas oled? Käid ja õpetad ja kamandad kuidas Inno või Irja käituma peavad, ning kes tohib kommentaatoreid kommenteerida?

Anonüümne ütles ...

PERSE!

Irja ütles ...

:D

Võrukas ütles ...

Sinul on kõigiga pistmist, kelle on nimi olemas. Teiste kallale sa kahjuks minna ei saa ja üldse pole sa siin mingi otsustaja.Igatsen jah tema järele, sest mulle meeldivad ta kommentaarid. On vähemalt mille üle naerda.
Võrukas olen ma sellepärast, et ma elan Võrus ja see on hea nimi siin kommenteerimiseks.
Irja ma arvan, et sellised pahatahtlikud kommenteerijad, kes teiste kommenteerijate üle ilguvad võiks ka pisut viisakamad olla.
Nagu ütleb too salajane 18.27 Püüa nüüd viisakalt käituda ja vastata siis kui on sinu kord. Vastan sulle su oma sõnadega. Vastad mulle siis kui tuleb sinu kord ja ma ütlen seda ning ole viisakas. :D

Anonüümne ütles ...

Mina jällegi usun, et Alicel hakkas piinlik neid roppe kommentaare lugeda, mis käisid tema kohta, kuna ta tuttavad ja lasteaia töötajad ka siin kohvikus aega veetsid

Anonüümne ütles ...

Võrukas, sinul on kõigiga pistmist, eriti kritiseerid ja alandad blogi omanikke. Ja üldse, pole sa siin mingi otsustaja. Vastad mulle siis kui tuleb Sinu kord, ning ole viisakas :D

Anonüümne ütles ...

Irjal õnnestus hoobilt kogu see blogi lõplikult naeruväärseks muuta. Head aega. Olge ise ka tublid.

Anonüümne ütles ...

Perse, tahaks ropendada

Irja ütles ...

Ma ei tea, mulle meeldib nüüd palju rohkem. Tänan mõistva suhtumise eest!

Anonüümne ütles ...

Irja, sa tunned ennast vist väga tähtsalt nüüd? Umbes nagu Tarja Halonen, aga tuumakohvrikesega?

Anonüümne ütles ...

Tarja Halonen tuumakohvrikesega, milles pole tuumanuppu, vaid ainult üks perse...

Anonüümne ütles ...

SUUR perse selline!

Irja ütles ...

Ei tunne tähtsana, lihtsalt minu arvates on niimoodi parem suhelda. Muidu on ainult üks ropp sõim ja ei mingit arutelu. Aga see Halose kommentaar oli täitsa humoorikas :).

Anonüümne ütles ...

Kas loodad, et siin tekib mingi suhtluskoht?

Aliceroos727 ütles ...

Tere, tere. Mul on väga kahju, et teile pettumuse valmistasin ja ei saanud siia lugema ja kirjutama tulla. Vahel on lihtsalt muud tegemised ka. Tundub, et minu järele on väga igatsetud.
Miks peaks mul küll piinlik olema või mille ees? Roppude kommentaaride kirjutaja kirjutagu mida tahab ja kui see teda õnnelikuks teeb, siis minugipoolest. Mina ennast puudutatuna ei tunne ja mind need ei häiri. Kommenteerija ise jätab endast narri ja labase mulje.
Ei ole kirjutanud anonüümsena ja ei kavatse seda ka teha. Kui mul midagi öelda on, siis ütlen selle ka välja.

Irja ütles ...

Tore :).