pühapäev, 2. oktoober 2016

Lõpuks ometi hea puudesaade!


Kui ETV varasem puudesaade „Puutepunkt” tekitas mus oma lootusetusega alati musta masendust, siis Margus Saare juhitav „Iseolemine” on vastupidiselt väga inspireeriv. Seal portreteeritud inimesed on optimistlikud vaatamata neid tabanud saatuselöögile. Ei ole ainult ving ja hala, vaid näidatakse, kuidas inimene on abi otsinud ja abi saanud. 

Kui „Puutepunkt” ära lõppes, siis mul oli väga hea meel. Nii jubedat saadet ei soovi enam kunagi näha. Külmavärinad tulevad peale, kui sellele tagasi mõtlen - kõik need joonatanid ja muud õudused. Brrrrrrr. Aga samas jäi sellest lõpetamisest tühi koht - puudega inimesed väärivad oma saadet. Nüüd vaatan juba mitmendat nädalat huviga ja soovitan teile ka. 

Kes teab, võib-olla jõuab Eesti kunagi ka nii kaugele, et hakatakse tegema samasugust saadet nagu on Soome YLEs „Toisenlaiset frendit” - see on siis saade puudega inimestest, mida teevad puudega inimesed ise. Kajastatatakse nende elu ja tegemisi, reise ja sporditegemist ning ka armastuseotsinguid. Näiteks seiklevad seal kaks vahvat Downi sündroomiga neidu, kellest ühel on isegi oma boyfriend. Viimasel hooajal käisid tüdrukud Rhodosel ja üks saates osalenud noormeestest külastas president Sauli Niinistöt tema residentsis, kus tegi temaga intervjuu. Jälgin seda juba mitmendat hooaega. 

Millist Eesti presidendikandidaati teie puudega inimesi võõrustamas kujutaksite? Mina kujutaksin Marina Kaljuranda :).

Pilt: teleekraanilt. Margus Saar intervjueerib saekaatris käe kaotanud meest, kes on säilitanud optimistliku meele ja töötab perearsti abilisena. 

13 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kas sa saaksid jagada linki, kust seda Soome saadet vaatad?

Mulle meeldib ka see uus saade:)

Irja ütles ...

Hetkel ta ei jookse, aga oli suvel Yle1s. Vaatasin järele - netiküljel hetkel osasid vaadata ei saa. Loodetavasti tuleb sel hooajal jälle :)

Anonüümne ütles ...

Millal te Juuliga lähete teraapiasse? Saade saateks, aga see ei aita teie Juulikest karvavõrdki, kui te ise midagi ette ei võta kiiremas korras. Ja vb tuleks uurida ka Roosikese arengut! Kaheaastane võiks ju midagi rohkem ka osata kui käia ja ise süüa.

Irja ütles ...

Näiteks mida? Sa kirjuta, mida ta veel osata võiks, ja ma ütlen, kas oskab :).

Anonüümne ütles ...

Kasvõi Roosi kõne. Seda on liiga vähe kohe kaheseks saava lapse kohta.

Anonüümne ütles ...

Mis te loodate, et Juuli, kelle te olete oma laiskuses ja lolluses igasugusest teraapiast ilma jätnud, hakkab kui võluvitsakese väel kunagi omasugustest optimismist nõretavaid telesaateid tegema? Külitage aga edasi oma üürikunkus teleka ees ja siduge Juuli kinni talle ammu väikseks jäänud kärusse, siis juhtub see kohe kindlasti. Sest põhiline on ju omas rütmis kulgemine ja aasta tagasi koostatud rehabilitatsuiooniplaani mittetäitmine. Ma tõesti ei saa aru, kus on Võru lastekaitsjate silmad...

Irja ütles ...

Kui palju on siis norm? Roosi teab päris palju sõnu ja suudab juba lauseidki moodustada. Mitu sõna ta siis oskama peaks?

Anonüümne ütles ...

Miks ta seal kohvikuvideos siis neid lauseid ei moodustanud, millest oleks aru saanud midagi.Seal oli ju täielik pudikeel. Mitte ühtegi arusaadavat sõna polnud.

Anonüümne ütles ...

Uuringute kohaselt tunneb keskmine kaheaastane 150 sõna (75-225)ja moodustab neist kahe-kolmesõnalisi lauseid.

Anonüümne ütles ...

Mind on jäänud lausa kummitama 2 küsimust:

1. Kas lapsed on vaktsineeritud?

2. Kas Juulil tõesti liigesed luustuvad, kui ta õigel ajal füsioteraapiat ei saa ja peab edaspidises elus tugevaid valusid seetõttu kannatama?Irja ütles ...

Aga Roosi ei ole veel kaheaastane. Moodustab kahesõnalisi lauseid.

Anonüümne ütles ...

3. Millal lapsed viimati perearsti juures profülaktilisel läbivaatusel käisid?

Teisel eluaastal (Roosi) peaks käima iga 3 kuu järel. Juuli kui erivajadusega laps peaks olema eriarstide tähelepanu all.

Irja ütles ...

Just natuke aega tagasi.