pühapäev, 2. oktoober 2016

Suomen paras siivooja, se on Inno Tähismaa :)

Nägin täna öösel und (vist), et olin Soomes koristaja. Rakennus-siivooja. Ja tegelikult polnud häda midagi. Kui aus olla, pole see töö mulle võõras, vene kroonus sai seda tehtud mitu aastat nädalavahetuseti. Hommikul hakkas kummitama isegi väikse laulusalm - Suomen paras siivooja, se on Inno Tähismaa.

Vaatasin kuulutustest, et koristaja ehk siivooja töid pakutakse Soomes kõige rohkem. Noh, arvata võib, see on küllalt tüütu töö, kui seda pead aeg-ajalt tegema. Aga igapäevaselt võib isegi olla päris huvitav.

Kas see tähendab, et olen varsti Soomes? Aga see võiks olla päris põnev kogemus!

13 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mis Juulikesest siis ometi saab? Te olete ju tema ravimisega lootusetult hiljaks jäänud. :( jätke see Soome unistus ja tegelege Juuliga. :(

Anonüümne ütles ...

Ära sa, Inno, väga Soomest unista, seal ei saa niimoodi, et kasseerid 2000 EUR avansina ette ja siis saadad tööandja p*sse, kui pea haige vms põhjus mitte tööle ilmuda..

Ann ütles ...

Hakake juba minema, kaua te heietate. Nagu kõik teie asjad, suuga suured tegijad, tegudega voodist kohvikusse ja tagasi voodi.

Anonüümne ütles ...

Juuli on hoopis 7. veebruar sündinud, aga Irja väidab, et viies? Praeguyseks siis 4,8 aastat vana. (Kommentaar ühele kommentaarile, mida ma enam üles ei leia. Sorry, et vale teema all).
Ja Roosi saab novembris kaheseks. Mis üheaastase jama te kogu aeg ajate?

Irja ütles ...

Juuli on sündinud 7. veebruaril ja saab siis viieseks. Saab veebruaris viieseks. Roosi on hetkel siiski üheaastane. 18. novembrist kaheaastane.

Anonüümne ütles ...

Võiksite minna küll. Soome lastekaitse teil last sel moel hooletusse jätta ei lase, palju väiksemate asjade pärast on seal Eestist pärit emadele, kes siinsete lastekaitsjate leigusega harjunult midagi oodatagi ei oska, harja karatud. Teie pere puhul oleks sekkumist küll väga vaja. Ainuke asi, et Inno ju juba ÜKT-päevaga väsib väga ära - mis siis saab, kui peab nagu enamik teisi pereisasid viis täispäeva nädalas tööl käima?

Ann ütles ...

Roosil hakkab 18.11.2016 jooksma juba kolmas eluaasta. Üheaastase kohta räägib ta normaalselt, kaheaastase kohta suht halvasti. Kuuga õpib äkki rohkem rääkima. Käima hakkas ka Irja arust 7kuuselt, aga blogis kirjas 8,5kuuselt. Nii et Tähismaadel on veidi teine arusaam vanustest.

Irja ütles ...

Kust sa tead, kui hästi-halvasti Roosi räägib, sa ju pole teda rääkimas kuulnud? :). Mina ei ole iga tema sõna siia kirja pannud, olen ainult mõned näited toonud.

Inno ütles ...

Roosi räägib juba pikad jutud maha, aga sõnad on mingis mulle arusaamatus keeles. Ta on ju meil rahvusvaheline laps . :) Aga küll ta need õigel ajal Eesti omadega asendab.

Anonüümne ütles ...

Rahvusvaheline laps? Mis keeles te siis omavahel räägite, kui aega üle jääb? Ja kas Portugalis rääkisite kohalikus keeles?
Laps hakkab kiiremini rääkima, kui vanemad tegelevad temaga, räägivad täiesti normaalselt emakeeles, osutades asjadele ja vaadates pildiraamatuid. Muidugi on algul nö pudikeelt palju, aga igal ei ole ka.

Irja ütles ...

Me vaatame iga päev pildiraamatut, Roosi toob neid meile kogu aeg kätte. Portugalis rääkisid kohalikud temaga portugali keeles, sealt talle see Ajaa külge jäigi. Praegu tuleb Roosil iga päev mõni uus sõna juurde.

Anonüümne ütles ...

Alles hiljuti oli video Roosi kõnest kus ta kohvikus teekannu tõstis edasi-tagasi. Sealt polnud küll midagi eriti aru saada. Kus see kõne on? Mingi arusaamatu mulin pole küll kõne.
Inno sa oled ka kuu pealt. Roosi räägib pikad jutud maha arusaamatus keeles. Kas see on siis kõne kui isegi isa ei saa aru mida laps räägib?

Ann ütles ...

Kohviku videos Roosi ainult pudistas. Lisaks ei kuulanud ta ema keeldu ja ema naeratas vaid selle peale.