laupäev, 8. oktoober 2016

Mõnusat nädalavahetust!Mõnusat nädalavahetust, head sõbrad-kohvikulised! Kui te aknast välja vaatate, siis just selline on Portugali talv. Nii umbes detsembri lõpust veebruari alguseni. Kui on need kõige-kõige külmemad ilmad. Täna on Lissabonis 19 kraadi, aga varsti, oktoobri keskpaigas või novembri alguses tulevad sajud ja ilm läheb jahedamaks. Kütmata tubadesse hiilib niiskus... Ilma radiaatorita on siis väga kõhe olla. Veel kõhedam on detsembris ja jaanuaris, kui temperatuurinäit võib olla nagu täna Võrus  - 4 kraadi. Kui ka sajab ja puhub vile tuul, on eriti vastik. Mäletan, kuidas selliste ilmadega magamistoas radiaatori juures võbisesime. Brrr. Aga portugallased on harjunud ja ei pane talvel isegi radiaatorit sisse.

Nüüd on meie tuba aga mõnus soe, sest lisaks linnaküttele on sees ka radiaator. Mulle meeldib keskmisest soojem tuba ja keskküttest jääb väheks.

Ülemisel pildil on aga minu tänane hommikusöök: kohv lemmiktassis, apelsinimahl, Alpro sojajogurt mustikatega, muna ja Schär'i hirsi-kinoa jahust leib chourico voristiga. Njämm! Lapsed sõid täistera kaerahelbeputru vanaisa toodud koduse mustsõstramoosiga :). Mina hakkan nüüd - lõpuks ometi! - selle nädala Ekspressi lugema ja Roosike nõuab Peppa ehk „Pippa” multikat.

P.S. Soovitan soojalt Soome YLE2e lastesaadet Pikku Kakkonen (Laste TV), kus on väga lahedad multifilmid just Roosi vanustele ja pisut vanematele. Roosi vaatab seda huviga. Algab iga päev kell viis.

8 kommentaari:

Ann ütles ...

Mis teil selles mis ev on? Teil ju igapäev nädalavahetus.

Anonüümne ütles ...

No kuluta voolu, palju tahad. Toimetulekutoetus plekib kõik kinni?
Olete ikka muidusööjad küll. Masendav.

Anonüümne ütles ...

Muidugi peab soe olema, te käite ju kõik kodus trussade väel. Kas tegite vanaisa konto tühjaks, et jälle priiskate? Sest ega kuu lõpus annetusi kûsida pole mõtet, keegi ei anneta teile juba ammu mitte sentigi.

Irja ütles ...

Hetkel ei saa küll mitte millegi üle kurta :).

Anonüümne ütles ...

Ega on elu lill küll kui võlgade intress igapäev kasvab. Ja maksuamet seda juba ei kustuta ja ega Ingrid ka ei loobu nõudest.

Anonüümne ütles ...

Kus sellist leiba osta saab? Tahaks ka proovida :-)

Irja ütles ...

Seda leiba saab osta näiteks Võrumaa toidukeskusest ehk Timmi poest - seal on väga suur valik Schäri tooteid. Kui Võru inimene ei ole, siis soovitan Maksimarketit ja Prismat - olen neis poodides kõige rohkem Schäri tooteid näinud. Schär on minu meelest parim gluteenivabade toodete valmistaja.

Anonüümne ütles ...

Schär leivad on minu meelest nii jubedad, nagu pappi sööks. EI anna päris leivaga võrreldagi, aga Eestis vist jah nendest toodetest paremat varianti ei ole saada.
Schär leibade maitset aga ei saa üldse mitte võrreldagi UK Genius toodetega. Neid süües ei saa arugi, et tegu oleks gluteeni ja suuremalt osalt ka piimavabade toodetega.
http://www.geniusglutenfree.com/en_gb/products