laupäev, 8. oktoober 2016

Võtan nüüd iga päev kalamaksaõli ja enesetunne kohe palju reipamMa ei tea, kas see on Möllersi kalamaksaõlist, mida ma nüüd juba nädal aega iga päev võtnud olen, aga enesetunne on... kuidagi palju reipam! Varem olin hommikuti väga väsinud ja oli raske ennast voodist välja ajada, nüüd ei ole enam mingit probleemi.

Seda soovitas mul võtta Inno, kes kalamaksaõli juba tükk aega regulaarselt tarbib. Möllersi kalamaksaõli võib anda lastele alates kolmandast eluaastast, nii et ka Juulikesele.

Aga eriti, tundub mulle, on see vajalik imetavatele emadele :).

25 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tubli, Irja! Nüüd jaksad jälle kõiki kolme imetada! Ja ehk näeme sind nüüd sagedamini püsti kui pikaliasendis! Väga vahva, et lodevusele lõpp tuleb. Järgmine samm- treeningsaali ja pekid põlema!

Anonüümne ütles ...

Võta parem D-vitamiini ja anna lastele ning Innole samuti. D-vitamiin teeb lausa imet, kui tegemist väsimuse ja viirushaigustele vastuvõtlikkusega.

Irja ütles ...

Kalamaksaõlis on ka D-vitamiini, lisaks A- ja E- vitamiin.

Irja ütles ...

Möllers'i omas on A, D3 ja E.

Anonüümne ütles ...

Kuidas sa seda kalamaksaõli Juulile annad? Ma sain aru, et ta ei võta lusika pealt midagi suhu, ajab kohe välja.

Anonüümne ütles ...

Irja, kuidas sa suudad seda kalamaksaõli sellisel kujul tarbida? Mina näiteks võtan kapsleid, sest seda plöga ei suuda lihtsalt alla neelata. Selline tunne nagu ajaks konna kurgust alla. Aga kahtlemata on see tervisele hea.

Anonüümne ütles ...

D-vitamiini kogus on kalamaksaõlis liiga väike, tervisele see efekti ei anna. A ja E vitamiine saab ka toidust, ei pea eraldi manustama. Oomega3 rasvhapped sõltuvad samuti toiduvalikust, õigemini on oluline, et oomega3 ja oomega6 oleks omavahel tasakaalus, st oomega6 ei oleks toidus liiga palju.

Soovitan kaasaegsete teadusuuringutega ennast kurssi viia. "Vanasti" ei olnud midagi paremat kui kalamaksaõli, aga aeg on edasi liikunud. Reklaami ohver olla ei keela muidugi keegi, ka ignorant ei keela keegi olla. Ainult tervis kannatab. D-vitamiini peab siinses kliimas kindlasti juurde võtma. Lastele on see muidugi asendamatu.

r sa ütles ...

Kalamaksa öli vöiks jah vötta, nt 2-3 nädalase kuurina. Ja D-vitamiini iga päev, paha ei teeks ka C-vitamiin, kui toidulauas tundub seda vähe olevat. Nt kui syya päevas yks kiivi, see peaks C-vit vajaduse katma.

Irja ütles ...

Magusaid asju ei aja, see kalamaksaõli on tuttifrutti maitsega :). Magusaid asju, nagu näiteks pudingit ja šokolaadikreemi, saab Juulile ka lusika pealt anda. Maitse on täitsa okei, ainult lõpus on natuke kalamaitse.

Eks nüüd saabki siis D-vitamiini võtma hakata. Portugalis seda vaja polnud, sest päike paistis ka talvel, aga nüüd tunnen tõesti, et on vaja.

Anonüümne ütles ...

Millal raamat ilmub?

Irja ütles ...

Siis, kui ta ilmub :).

Anonüümne ütles ...

Pidi ju septembris valmis saama.

Irja ütles ...

Nii ma lootsin, kui mägikülla läksime. Et kirjutan suve jooksul valmis. Aga sealne kuumus oli mulle liiga ränk ja nii ta läks. Ma ei oska täpset ilmumise kuupäeva öelda, sest selles pean ma enne kirjastusega kokku leppima. Ilmumise ja esitluse kuupäeva lepime kokku siis, kui olen ära saatnud oma raamatu teise osa käsikirja.

Anonüümne ütles ...

Kas tõesti keegi arvab, et see raamat kunagi ilmub?!

Anonüümne ütles ...

Sa Titeblogis ise kirjutasid, et pole enam palju jäänud ja septembris saab valmis. Siis olite juba Portugalist tagasi.
Kahtlane värk muidugi, sest raamatu esitlusele peab Portugali sõitma. Raha netu ja kas see raamat kunagi üldse müüma hakkabki kui mingi ime läbi peaks valmis saama? Raha annetajad pidid soovi korral 1 eksemplari saama.

Anonüümne ütles ...

Perearst peaks ju ometi rääkima, et D—vitamiini antakse eestis igas kuus mille nimes on R täht sees. Kalamaksa õlis ei ole seda piisavalt. Ja maks on organismis mürgi lahustaja, et tasuks mõelda mida ikka sööte.

Anonüümne ütles ...

Käsikiri võib ju valmis saada aga kust nii lolli kirjastajat leida - see on juba iseasi...

Irja ütles ...

Kirjastust ei ole vaja otsida, see on juba olemas. Küll kõik juhtub omal ajal. Eks ma siis annan teada, kui sõitmiseks läheb :). Lubadus annetajatele on meeles ja need, kes raamatut soovisid, selle ka saavad. Selle üle, kas müüb või mitte, ma ei muretseks. Mina kirjutan teda peaasjalikult enda rõõmuks ja juba see, et ta ilmub, on mulle piisav tasu. Vähemasti ei mõtle 80-aastasena, et tahtsin raamatut kirjutada, aga ei julenud, sest kartsin, et äkki ei müü :).

Anonüümne ütles ...

Ja kes maksab raamatu kulud kui ei müü? Või soovite võlgu suurendada?

Anonüümne ütles ...

Nujah, oma eksidest kirjutamine tundub teid Innuga tōeliselt rõõmsaks tegevat. Mis sa arvad, mida see teie paarisuhte kohta kõneleb? Just- olete õnnetud ja unistate mõlemad tegelikult eksidest. Aga andke lapsed ära ja soojendage hoopis eksidega suhted üles? Muidu 80-ne aastastena kahetsete?

Anonüümne ütles ...

Irjal on õigus vist (noh, et kirjastus on olemas), sest halbu kirjastusotsuseid teevad vahel kõik kirjastused. Olgu siis suured või väiksemad. Samas peaks kirjastaja ettevaatlikus tegema Inno-Irja absoluutselt sündmustevaene elu viimasel viiel-kuuel aastal. Neil ju pole lugu!

Anonüümne ütles ...

Jajah, ega pole palju neid, kes ei ela vaid ainult on. Vegeteeriminegi on liiga aktiivselt nimetatud. Võiks tõesti lööknumber olla, aga pigem ajalehe järjejutuna kui raamatuna. Või siis pealesunnitud brožüür nagu Vahitorn. Või sapikivi Brežnevi pakikeste stiilis kinkekomplektides. Vabatahtlikult vaevalt et keegi niisugust jama ostab.

Anonüümne ütles ...

"Lubadus annetajatele on meeles"
Annetajad saab ju ka persse saata, enamus raamatuid on nagunii juba olemas.

Anonüümne ütles ...

Ennustan, et see "raamat" ei ilmu mitte kunagi.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.