reede, 14. oktoober 2016

Õekesed hoos. Ja Juulike seisab juba nii ilusti!Siin kaks õekest täna hommikul - üks laua ääres istumas ja teine end selle najal vapralt püsti ajamas. Juulikest enam ei peata - nüüd ajab ta ennast päeva jooksul juba oma kümme korda püsti ja üritab ka toe najal edasi liikuda. Nii et ei muud kui trenni :).

Siin veel üks pilt õdedest laua taga asju ajamas:

34 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Väga tubli!!! Super uudis. Mis siis muud kui edasi!

Anonüümne ütles ...

Tublid, et trenni lähete :)

Anonüümne ütles ...

Tublid edusammud!:)

Aliceroos727 ütles ...

Millal te trenni lähete?

Anonüümne ütles ...

"Varsti" ...juba 2 kuud tagasi.

Anonüümne ütles ...

Kas ta seisab täis talla peal kaa, jäänud on silma, et koguaeg kikivarvukil, kas seepärast, et tahab ulatuda millenigi või ta täistalla peal ei seisa. Tublid tüdrukud.

Irja ütles ...

Voodi najal seisab ilusti täistalla peal, pildil üritab ilmselt midagi krabada :). Suhtlesin just rehabilitatsiooniasutusega - järgmisel nädalal paneme plaani paika. Olen ise ka põnevil, et millega Juulike hakkama saab. Ta on hästi tubli ja hakkaja tüdruk. Ma ei imestaks, kui ta varsti käima hakkab. Tahtmine on tal selleks igatahes olemas :).

Võrukas ütles ...

Alles täna alustasid sellega siis. Juba ammu Inno kirjutas, et Irja on nii põnevil, et saab Juuliga mööda SPasid käima hakata ja tuleb välja, et siiamaani polegi midagi tehtud.

Irja ütles ...

Septembri keskel võtsin juba ühendust, aga siiamaani pole vabu aegu olnud. Eile suhtlesime telefoni teel ja nad lubaasid mulle järgmisel nädalal tagasi helistada. Natuke liiga kaua võtab see asi minu meelest ka.

Irja ütles ...

Spaadega võtsime ka juba septembri alguses ühendust, Pärnu ja Värska omaga, aga sealt öeldi, et esimesed vabad ajad alles jaanuaris :(. Siis ma mõtlesin, et tahaks ikka rutem ja leidsin ühe teise asutuse. Pidi kohe saama, aga ikka on venima jäänud.

Inno ütles ...

Et väära muljet ei jääks: see nn rehabilitatsioon või trenn kestab vaid mõned päevad aastas, vanematel on võimalus lapsega trenni teha igapäevaselt. Kui just eraldi raha eest personaaltreenerit ei palgata, mis maksab ligi 1000 eurot kuus. Aga nagu siit mõnest kommentaarist välja tuleb, siis vanemaid ei usaldata. Tekib küsimus, miks?

Anonüümne ütles ...

Seda ravi saab jagada aasta peale. Erinevad teenused erineval nädalal. Ja seal ka peteteraspiad, et kodus edasi teha.

Anonüümne ütles ...

Nii hea küsimus, Inno, tõepoolest. Miks teid ei usaldata? 😁

Anonüümne ütles ...

Pereteraapiad

Anonüümne ütles ...

Mina soovitan lisaks rehabilitatsioonile kasutada ka taastusraviteenust. Seda rahastab haigekassa ja kõik samad võimalused mis rehabilitatsiooniteenuselgi. Kordade arv küll aastas piiratud, kuid alati saab raviarst teha haigekassale taotluse kordade arvu suurendamiseks. Pange aeg taastusarsti vastuvõtule. Hea oleks Tartusse lastekliinikusse, kuid ka Võrus täiesti olemas.

Aliceroos727 ütles ...

Kleidiga Juuli on ikka hoopis rohkem 4 aastase lapse moodi kui mähkmete ja tõhh särgiga. Vähemalt ühte positiivset asja näen ma, mis siin vahepeal muutunud on.

Kana Kaks ütles ...

Need SPA-d ilmselt lihtsalt ei taha teiesuguseid kliente. Filmite töötajaid, kritiseerite, irisete toidu ja toa koha pealt. Kellel sellist halba reklaami vaja on! Jätkub ka normaalseid kliente, eks nad eelistavad neid.

Irja ütles ...

Taastusravi on hea mõte. Kas meil on nüüd mitu Alice'i või? :)

Anonüümne ütles ...

Irja, miks sa siin kribad ja oma karvase mõmmi kaisus ei ole? Kas teie suhtel on midagi viga, et und ei saa?

Anonüümne ütles ...

Alice'id on minu arust juba lausa neli :D Neid on siia siginenud nagu seeni pärast vihma :D

Anonüümne ütles ...

Ega ise ju kodus ei saa oma last treenida ja harjutada, ega? Võrru pole isegi internetti veel jõudnud, et sellest leida to-hu-tult palju "õppefilme" ja klipikesi kuidas ise oma last treenida. Tasuta treenida. Täitsa pael, et vanemad ootavad kuna lapsi ISE viimases hädas hakkab liigutama. Oh, seda ilmaelu...

Aliceroos727 ütles ...

Mina vahetasin pilti ja olen nüüd päris nime ja pildiga. Muud midagi. Teistest ei tea ma midagi.:D

Unknown ütles ...

Rehabilitatsiooniasutuse juhina lükkan selle jutu kohe ümber. 1395 euro eest aastas saab umbes 12x füsioteraapiat, aga kordades rohkem lisaks eripedagoogi ja logopeedi. Kui vedeleda nädal aega spas basseinis, siis loomulikult see last ei aita. Seetõttu soovitangi valida kodulähedane reh.asutus

KH ütles ...

Rehabilitatsiooniasutuse juhina lükkan selle jutu kohe ümber. 1395 euro eest aastas saab umbes 12x füsioteraapiat, aga kordades rohkem lisaks eripedagoogi ja logopeedi. Kui vedeleda nädal aega spas basseinis, siis loomulikult see last ei aita. Seetõttu soovitangi valida kodulähedane reh.asutus

Anonüümne ütles ...

Inno,millist trenni teed lapsega igapäevaselt?

Anonüümne ütles ...

Tore, siis taastusravil Haapsalus kohtume :)

Anonüümne ütles ...

Mis mõned päevad aastas? Paljud lapsevanemad kasutavad oma piirkonna reh.asutuste teenuseid, kus käiakse iganädalaselt mitte kord aastas. Iganädalasel käimisel on palju rohkem efekti. Kui käivadki kord aastas pikemal sessioonil, siis tavaliselt kasutavad regulaarselt lisaks muid võimalusi (kas HK rahastatavat taastusravi või lasteaia/kooli "poolt" pakutavaid tugiteenuseid, mis on iganädalaselt reh.plaanile veel lisaks).

Innole suure uudisena teadmiseks, et lapsed kes käivad ianädalaselt reh.teenustel ja saavad lisaks lasteaia "poolt" tugiteenuseid, ei ole sugugi kodus voodi külge seotud, neil on samamoodi kogu päeva jooksul võimalus iseseisvalt püsti seismist harjutada nagu Juulil, kõik muu on boonuseks. Naljakas suhtumine teil, et isegi Irja vajab oma raamatu käsikirja puhul oma õppejõu nõu, õlalepatsutust või grammatika üle kontrollimist. Samas ei Juulike ega te ise vaja ainsamatki näpunäidet ega juhendamist, kuidas aidata Juulikest. Kahju, et te oma enesekesksuses jätate Juuli ilma näiteks hipoteraapiast, mis võiks talle meeldida (vaatas ta juba Portugalis vaimustunult akvaariumis kalu) või keeldute käimast eripedagoogi juures, kes kasutaks Juuliga näiteks kunstiteraapia tehnikaid. Kodus ei saa ta ju iialgi värve või pliiatseid kätte, kuna "sööb need ära", teraapias saaks täiesti iganädalaselt.

Ann ütles ...

Kui lapsel on nii sügav puue, kas ta jaksab siis 2nädala jooksul kõik need määratud teenused ära tarbida? Minu laps suudab ühes päevas käia umbes kahes tunnis ja siis on ta väsinud. Üks võimlemise tund füsioterapeudiga on lapsele päris paras koormus, eriti kui laps pole enne sellise asjaga kokku puutunud. Ujuda võib ju lapsele meeldida, aga füsioterapeudiga on see hoopis muu asi. Tegevustunnis on vaja ka ergast last. Ja nii see kõik jagunebki aasta peale ära + mõned tegevused lisaks perearsti abiga.

Anonüümne ütles ...

päris huvitav saade http://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=50917

Irja ütles ...

Ma ei keeldu ühestki teenusest, hipoteraapiat olen isegi kaalunud :). Aga kas keegi oskab mulle seletada seda - kas ma võin käia ka kahes rehabilitatsiooniasutuses korraga? No näiteks käia nii siin Võrus ja lisaks sellele veel ka Tartus. Võtta erinevaid teenuseid erinevatest asutustest?

Ann ütles ...

Reha plaaniga saad ühes kohas olla korraga. Aga perearsti saatekirjaga saad teises kohas käia. Pikad järjekorrad on ainult spades ja veekeskustes ja Haapsalus. Mujal saab enamasti 1-2 nädala jooksul löögile. Helistad, pannakse järjekorda ja varsti helistavad tagasi ja pakuvad aegu.

Anonüümne ütles ...

Eks ta ole, blogi on just õige koht, kus raske puudega lapse vanem saab uurida, mis õigused tal on. Ärgu keegi jummalapärast uurigu selliseid asju omavalitsusest või muust pädevast organisatsioonist, võtku ikka eeskuju malbest ja leebest Irjast, kes siin oma tagasihoidlikku huvi üles näitab, sest ehk on blogi jälgijate hulgas ometi keegi, kes teab, kuidas asjad käivad.
P.S. Vastus kõlbab ainult siis, kui see Irjakesele kõlbab. Muud vastused on pahade inimeste (sh kanade) kirjutatud, olgu nad oma jutu järgi või RHB asutse juhid.

Anonüümne ütles ...

Võite näiteks käia rehabilitatsiooniteenusega paralleelselt ka taastusravil, neid saab väga edukalt kombineerida. Ja lisaks siis veel perearst võib ka suunata, aga kuna see on haigekassa poolt makstud, siis läheb arvesse ka taastusarsti pool võimaldavate kordade arvestamisel. Kui midagi vahepeal muutunud ei ole peaks haigekassa maksma 40 teenust poolaasta kohta.

Irja ütles ...

Aitäh :)