reede, 7. oktoober 2016

Õhtusöök - merekarbidNaljakas - eile tekkis mul metsik isu mereandide järele. Kuna Portugalis sai neid söödud iga päev, siis Eestisse tagasi jõudes ei tahtnud üldse. Kui poelettidel nägin, siis ajasid lausa iiveldama. Ilmselt sai üle söödud kõiki neid kaheksajalgu, krevette, kalmaare ja karpe. Meie restoranis oli nimelt igal kolmapäeval kaheksajala praad ja kuna see oli nii hea, siis me ka sõime seda igal kolmapäeval. Üheksa kuud järjest. Juuni keskel, kui Sierra de Estrela lähistele mägikülla kolisime, ei läinud meil enam ükski mereand alla. Ostsime meie külast kord nädalas läbi sõitvalt kalakaupmehelt sardiine ja merikokri, aga see oli kõik. Mõne aja pärast kadus ka kalaisu ära.

No ja eile oli siis esimene päev, kus ma reaalselt väga tahtsin mereande. Jubedalt isutas nende järele. Õnneks neid Rimis ka oli. Ostsime merekarpe, kaheksajalgu ja kalmaare ning Inno tegi nad kodus kõik ilusti ära. Ei jõudnud ära oodata, millal nad valmis saavad, ja käisin vahepeal köögis keelt limpsamas :). Pannitäie merekarpe (5 eurot kilo) sõi ära kohe, kaheksajalad ja kalmaarid jäid tänaseks. Pakkusin karpe ka Roosile - ta võttis ühe oma kätte ja nuusutas (ta on meil nüüd kõiki toite enne suhu pistmist nuusutama hakanud), krimpsutas nina ja loobus. Juulike samuti ei tahtnud. Inno ja lapsed sõid lõhet ja olid väga rahul. Juulike on üldse suur lõhesõber - talle meeldib seda süüa koos tatrapudruga.

Nii et oleme pöördunud tagasi tervisliku toitumise juurde ja uhhh, enesetunne on kohe palju parem. Nüüdsest sööme saiakesi special treat'ina kõige rohkem kord nädalas :).

9 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Raseda isud. :D

Kiisukeauh ütles ...

Uskumatult hästi elate ikka. Mõlemad töötud ja saate sellist menüüd omale lubada. Kas tõesti on inimesed nõus teile raha arvele kandma selle eest, et te nii luksuslikult süüa saaksite ja mööda kohvikuid käia saaksite?! Ma saaks veel aru, et te varjaksite oma tegelikku elu ja etendaksite mingit vaesuses ja raskustes virelevat peret. Te lausa avalikult irvitate nende naiivsete lollikeste peale, kes teid rahaliselt toetavad. Tõesti kaval ja nahhaalne plaan. Aga kaua te loodate, et see teil veel nii läbi läheb?

Anonüümne ütles ...

Kus nüüd töötud kukkusid priiskama.

Anonüümne ütles ...

Miks Tähismaad ei julge avaldada, mis müstiline vanaisa neid külastas ja rahaluselt toetas? Muidu nii jutukad, aga nüüd suu vett täis? Sohilapse vanaisa või Ingridi isa?

Anonüümne ütles ...

Ostsime merekarpe, kaheksajalgu ja kalmaare, aga Inno ja lapsed sõid lõhet. Kas naaabritädi tõi jälle või?

Ann ütles ...

Nu ühes nädalas tuleb sotsabi, pension ja lasterahad. Siis tuleb see kohe laiaks lüüa. Kuus saab veel 2korda ju toidupangast ka süüa.

Anonüümne ütles ...

Külmutatud mereannid ei old kallid, mis te norite.

Anonüümne ütles ...

Aga kus kammkarbid on?

Irja ütles ...

Miks me peaks oma elu varjama? See on nüüd küll naljakas soovitus. Toetab see, kes saab ja tahab, mingit kohustust pole :). Tegemist ei ole külmutatud mereandidega, vaid värsketega.