reede, 7. oktoober 2016

Kodused tegemised


Nagu näha, eelistab laps teleka vaatamisele raamatut - emme eeskuju on siin nakkav. Emmel on meil kogu aeg nina raamatus, näiteks on väga mugav lugeda raamatut imetamise ajal. Eriti mugav on raamatut lugeda teleka juures, kasutades telekat suure led-lambina.

Ja issil on lõpuks töötuna aega ka pere jaoks - ühe esimese asjana värvis ta üle taburetid, mis nägid küllalt kulunud välja. Tööl käies lihtsalt polnud aega seda teha 5 aastat! Lauaplaat sai ka korra valge värviga üle võõbatud ning täna saab seda teha teist korda enne välja minekut.

Sedapsi siis.


37 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kui palju võtab aega 1 tabureti värvimine-5 aastat. Normaalne inimene teeb selle niks naks ära ka tööl käies.Naised saavad samuti sellega väga hästi hakkama.Nüüd on selge miks te Juuliga teraapiasse ei jõua, sest Irjal on kogu aeg nina raamatus. Pole aega ka enda raamatut kirjutada kuigi pidi juba septembris valmis saama.
Lapsel raamatu vaatamiseks muid kohti pole või?

Anonüümne ütles ...

Te võiksite need pehmed mänguasjad suuremalt jaolt ära panna. Kaisuloomad, kui neil need on, peavad muidugi jääma. aga ülejäänud võiks puhtaks kloppida tolmust ja kusagile panipaika panna. Nii saaks põrandale rohkem ruumi mängimiseks - ja ega nad nendega ju mängi ka, eks korraks ikka võtavad mõne kätte, aga üldiselt vedelevad need niisama. Tuleb anda neile aega need n.ö ära unustada, siis vahel võib päevaks välja võtta, mõne mängu nendega mõelda ja ise kaasa mängida - siis on neil mõtet. Siis saab jälle mõneks ajaks ära panna. Nii on need aeg-ajalt lastele justkui uued ja huvitavad. Kui nii palju asju on kogu aeg korraga põrandal laiali on tulemus see, et nad ei mängi mitte millegagi.
Juulile vajalikke mänguasju peaks muidugi mõni spetsialist soovitama - et mis peaks olema ja mida nendega teha.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Kas imetamine tähendab imestamist ime üle või isemajandamist?

Anonüümne ütles ...

Miks te Juulile värve kätte ei anna?

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Kell 7 juba telekas lahti? Nojah, saab vähemalt 17 tundi vaadata.

Irja ütles ...

Juuli sööks värvid ära :)

Anonüümne ütles ...

16:18-le

Igav, väikekodanlik elu, mees saab vaid lakke peno panna, sest letshomutt pole ammu enam atraktiivne. Seda tõestab vajadus end nii meelehetlikult upitada suvalises blogis :))
See oli täiesti tasuta psühholoogiline kokkuvõte, inimesed, kes ei oma elu kaine pilguga ja rahulikult kõrvalt vaadata, tõmblevadki koguaeg kardinaid vahetada ja mehe susse nõeluda. Muud lihtsalt elus ei toimu ja aega maha võtta ei saa, sest tõde oleks valus näha.

Anonüümne ütles ...

Tahaks esimest korda Innot kiita, väga ilus tulemus. Ka pisike korter saab olla stiilne, kui seal pole üleliigset kola ja kõikjal valitseb kord. Teil on nii lahe retromööbel, see on väga moes. Andke lastele korraga kätte paar mänguasja, ülejäänud pange peitu, kusagile kaugele ja kõrgele. Irjal vähem koristamist ja lastel rohkem ruumi.

Anonüümne ütles ...

Nii armas ja nunnu.Lapsed ei ole mitte jalust ära visatud lasteaeda vaid koos oma vanematega.Kohe näha,et terve närvisüsteemiga.

Anonüümne ütles ...

7. oktoober 2016 17:14-le

No mis teha - meie oleme rahul oma väikekodanliku eluga. Seda, kas meie elus ka muud on, jätsin mina kirjutamata, aga selgeltnägija anonymus (Inno?) teab kohvipaksult lugeda, et kui hoolitsed oma kodu eest või huvitab hoidistamine, siis on su herne-elu igav ja mõttetu. Nojah - ka sinul on õigus oma arvamusele :)

Palun tõlgendada " vajadus meeleheitlikult upitada". See, kui ma laskusin nõrkusesse ja kirjutasin paar rida oma asjadest, jätab sulle mulje upitamisest? Oi, präänik, kui loll! Tee siis oma pilusilmad lahti ja vaata - inimesed teevadki nii: teevad asju ja loovad enda ümber mugavusi. Jah, ega sest kirjutama peaks, sest milleks pärleid sigade ette loopida, aga ilmselt see enda elu laialilaotamine on nakkav. Huh, loodan siiski, et mitte.
Igatahes "suvalises blogis" kindlasti mitte. Ses suhtes nimetad tandemi mannetut jututuba päris õigesti.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Irja ütles ...

Juuli riietamisel oleme lähtunud tema enda mugavusest. Talle ei meeldi riided, mis on ümber keha, nagu näiteks seelikud. Seepärast oleme lasknud tal vähemasti kodus ainult puuvillasest T-särgi väel olla. Juuksekaunistusi paneks talle hea meelega, aga need rebib ta endal ise ära, sest need ei meeldi talle. Ei ole ju mõtet neid lapsele pelgalt omaenda ilumeele rahuldamiseks pähe toppida. Ma ei vihka, vaid armastan teda, ja seepärast lähtun ennekõike tema soovidest.

Irja ütles ...

Aitäh heade soovituste eest! Paningi pooled mänguasjad kapi otsa ära ja tuba tundub kohe palju ilusam :). Ja ka koristada on lihtsam, muidugi.

Anonüümne ütles ...

16.18 on küll sassis omadega. Moor lahterdab oma elu võõras blogis, täitsa segane.

Anonüümne ütles ...

Ise oled segane. Mis see sinusse puutub.

Anonüümne ütles ...

Kui postitad siia avalikult siis võin kommenteerida kui soovin. Lahterda veel palun, nii põnev ju..Homme on kudumistund ja õhtul bingo penskaritega?

olge ise ka tublid ütles ...

Oi, präänik, kui loll! Tee siis oma pilusilmad lahti ja vaata - inimesed teevadki nii: teevad asju ja loovad enda ümber mugavusi. Jah, ega sest kirjutama peaks, sest milleks pärleid sigade ette loopida, aga ilmselt see enda elu laialilaotamine on nakkav. Huh, loodan siiski, et mitte.

--

Kuule punnsilmpräänik, jooksed puntrasse oma jutuga, sest kõigepealt kirjeldad kui jubedalt töökas kogu su vahmiil on ja et pidev rattasjooksmine ongi elu eesmärk, siis aga järgmine hetk räägid, et rabelete üksnes selle nimel, et "luua enda ümber mugavusi"

Et siis ikkagi mugavused ja mugavlemine on olulisemad kui pidev töörabamine? :)

Anonüümne ütles ...

Inno, rahune nüüd maha, eks? Mage vend oled!

Räme Paks ütles ...

Ei ole võimalik, et lisaks nii näotutele tegelastele nagu Inno ja Irja leidib veel keegi, kes nende tohlakate elu imetleb ja nende "vaenlasi" siin suvalises blogis materdab? Kas palkasite kellegi, Inno und Irja?

Anonüümne ütles ...

Mina ei ole innu. Aga nii vanaemalikku juttu on üliigav lugeda. Mine loe parem lapselastele muinasjuttu või mine vaata mees vahib kõrvaltoas pornot

Anonüümne ütles ...

Inno on vombat.

Anonüümne ütles ...

Muidugi sa võid lugeda Inno kordustrükki alati ikka uuesti ja uuesti kui sulle kommentaarid igavad ja vanaemalikud tunduvad. Inno on ka siin ühte teemat juba kuude kaupa igas eritoonis leerdanud ja mitte midagi uut ega tarka pole tema sulest tulemas. Tundub, et tühi tuul vilistab ta ajudes.

Anonüümne ütles ...

Mis jõlgud siin Räme Paks? Kas keegi sunnib?

Anonüümne ütles ...

Sina oma letso ja seljankaga tundud igav. Mine poleeri vahelduseks mehe seent. Noh nii väike vaheldus halli argipäeva, aga ära unusta meile siia teada anda

Anonüümne ütles ...

Kuule anonüümne sul kõik taburetid värvimata ja aina laterdad siin. Marss tööle.

Anonüümne ütles ...

Kuule vanaema tõmba emm kurku ja rahune maha

Anonüümne ütles ...

No nüüd on selge, kes siin räägib. :D Jälle teibianonüümne tööl. Tabletid unustasid mainimata.

Anonüümne ütles ...

Minul pole teibiga mingit pistmist, veel vähem mingite rohtudega. Aga sina lõid täna vist pea kõvasti ära.

Anonüümne ütles ...

Oled, oled. Sinu sõnavara on teatud ja tuntud. Sa teed kogu aeg vigu mis su välja annavad.

Anonüümne ütles ...

Mine joo üks piparmündi tee ja unusta oma detektiivi töö, ma pole see kelleks mind pead ;)

Anonüümne ütles ...

Vot sobiv kaader siia sopablogisse kommenteerima! "Vanaema" ainuke normaalne inimene. Kusjuures mina ei lugenud kuskilt välja kommenteerija vanust, seega võib ta vabalt ollagi sokki kuduv vanaema. Ja mis selles imelikku? See ropu suuga tatikas läheb ise nooremaks või kuidas? Kunagi oled sinagi vanaisa, või noh... pigem mitte kõige paremini lõhnav vanapoiss.

Kodu, mis inimest ümbritseb ja on tema nö. kindlus, on väga mõistlik aegajalt uuendada, samas jättes teataval määral vana alles - loob turvalisuse. Loomulikult inimesed "rabelevad" tööl käia, et saadud tulemi eest oma kodus mugavusi luua ja neid siis vanaemade eas nautida. Teen ka ise nii, sest eks minagi lähen kunagi pensionile ja siis tahaks ikka omakogutu eest elada (st. ei jää riigi pisikesele pensionile vegeteerima) ja omas kodus ennast hästi tunda. Inno-Irja elustiilist ei saa üldse aru, sest neil pole ju mitte midagi, aga eks nad ise teavad. Inno on ju soovinud, et üksikemadelt lapsed ära veõetakse - eks sama saatus ootab siis ka nende peret kui ta ise võlavanglas või lahku läinud ja Irja peab kahe lapsega hakkama saama kuskil sotsiaalpinnal.

Rita Ajaveeb ütles ...

Laste silmadest saab lugeda,et lapsed on onnelikud oma maailmas,lastemaailmas,samuti laste emme ja issi.

Anonüümne ütles ...

Mingid imelikud kommentaarid.
Teemasse mitte puutuvad, mõttetud.

Anonüümne ütles ...

Pean mainima anonüümse kaitseks, et tegu pole tõesti teibianonüümsena. Mina olen see, kes mõnele idioodile xanaxi soovitas. Seega ärge pekske segast, ega kõik pole kohe teibianonüümsed, on teisigi, kellele need kana ühed kahed ja rämedad paksud, aliced vastu si...ttumist käivad. Ma pole kahjuks paar päeva käinud blogis, kiired ajad.