pühapäev, 2. oktoober 2016

Roosike hakkas 7 kuuselt käima. Fotosüüdistus

Siin on fotosüüdistus möödunud 2015. aasta juuli algusest, mil Roosi oli paar nädalat varem saanud 7-kuuseks, kui ta juba tooli najal kõndis.

Roosi stiil oli lükata tooli enda ees ja selle järel kõndida. :)

Roosi läks ühtlasi Juulist mööda, kes sellel pildil veel põlvitab voodi juures. Pärast Roosi käimahakkamist võttis ka Juuli jalad alla. :)

Siin veel üks stiilinäide möödunud aasta juuli algusest, kui beebi järsku jalad alla võttis ja käima hakkas. 8-kuuselt tegi Roosi esimesed sammud ilma toeta ning 10-kuuselt jooksis juba õues ringi.

35 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Toe najal käimine pole sama mis käimine :)

Anonüümne ütles ...

See on toe najal kõndimine ja seda ei saa kindlasti veel päris iseseisvaks kõndimiseks nimetada. Irja on ise kahel korral kirjutanud, et Roosi hakkas 8 kuuselt käima. Kas jälle ei mäleta? Vaata siis blogist järgi ja jäta endale ükskord meelde.

Inno ütles ...

See on umbes sama jutt, et kätega söömine pole söömine. :)

Irja ütles ...

Roosi hakkas toe najal käima seitsmekuuselt (püsti tõusis kuuekuuselt) ja iseseisvalt kaheksakuuselt. Toe najal käimine on samuti käimine. Vähemasti minu tuttavad arvestavad lapse käima hakkamist sellest ajast, mil laps toe najal käima hakkas.

Anonüümne ütles ...

Eks muidugi te püüate endale ja teistele kinnitada, et vähemalt Roosi on normaalne, no aga ta ei ole kuskilt otsast ÜLIarenenud laps, nagu olete korduvalt rääkinud. Toe najal käima hakkas näiteks minu laps veel varem ja pea kaheaastasest rääkis arusaadavalt, kasutades kolm korda suuremat sõnavara. Käis potil, kuulas sõna (st sa aru, et riietega loigus ei tohiks püherdada ja kõrgele mööbli otsa ei tikkunud).

Anonüümne ütles ...

Meil on ikka esimesest iseseisvast sammust arvestatud kõndima hakkamist, sest võrevoodis nad alustavad võre najal traalimist ju enamjaolt juba kuuekuuselt ja sealt edasi läheb kellel kauem, kellel vähem, toe najal. Mul üks laps oli kuni aastani selline ümarik ja siis perearst hoiatas väga, et tuleks tagasi hoida iseseisvat kõndi, et kaalu on ja luud-kondid suht nõrgad veel, võib sellest X- või O-jalad saada. Aga no kuidas sa takistad, kui ta läheb - meil hakkas 9kuuselt ja saigi O-jalad, kolm aastat nägime pärast võimlemiste-massaažidega vaeva, et jalad sirgeks saada.

Inno ütles ...

Kõik väiksed lapsed on kõverate jalgadega ja need lähevad ise sirgeks lõpuks. :) Mina põdesin rahhiiti, jalad olid päris kõverad, aga lõpuks venisid needki ise sirgeks, ilma mingi massaaži või võimlemiseta. Aga loomulikult võib ka massaaži teha ja võimelda, ega see kahju ei tee, kui mõõdukalt teha. :)

Anonüümne ütles ...

Oi, see on nüüd küll väga loll jutt, Inno.
Eks räägi seda viieteistkümne aasta pärast Roosile, kui ta pubekana oma x-jalgade pärast põeb.

Anonüümne ütles ...

Kui kõigil lastel jalad ise sirgeks lähevad - kust need X- ja O-jalgsed täiskasvanud siis tulevad?

Anonüümne ütles ...

Ei ole kõik väikesed lapsed kõverate jalgadega! Loll jutt koledasse pruntsuhu tagasi, Inno!

Anonüümne ütles ...

Samas Irja ju väidetavalt oma x-jalgadega on rahul?

Inno ütles ...

20:39 anole: no 6-kuuselt hakkasid minul poisid alles istuma ja püsti ajasid end 8-9-kuuselt ja käima (toe najal võravoodis traalima) hakkasid alles 10-11-kuuselt ning iseseisvalt käima aastaselt. Ning seda peeti varajaseks. Isegi aasta ja kuue kuuselt käima hakkamine on täitsa normaalne. Roosike hakkas meil roomama 1,5-kuuselt, 6-kuuselt hakkas käputama ja püsti tõusis võrevoodis 7-kuuselt ning pärast seda läks kohe käima. Kui Roosi käima hakkas, siis ei leidunud kedagi, kes oleks teadnud kedagi, kelle laps nii vara käima hakkas. Kirjandusest leiab ka ainult üksikjuhtumeid. Hiljem on siin välja ilmunud mingid tegelased, kes väidavad, et nende laps hakkas käima 6-kuuselt. Ma mõtlen iseseisvalt käima, mitte nii, et panen lapse sülest maha ja siis teeme käest kinni hoides korraks tipa-tapa. Sellist pulli oles võinud Roosiga juba 4-kuuselt teha.

Anonüümne ütles ...

Võib olla teie olematu suurusega tutvusringkonnas siis tõesti ei leidunud kedagi, aga see on valimi väiksuses kinni.

Inno ütles ...

Jalgade deformatsiooni kohta saate lugeda siit:
http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=57409
selle nähtuse nimi on genu varum ja see hakkab taanduma 18-kuuselt ning kestab kuni 3-aastaseni. Kui siis jalad ikka veel jäävad kõveraks, on tegemist mõne haigusega, näiteks Blounti haigus, Eesti oludes on sagedane d-vitamiini puudus. Haigusest saab aru siis, kui jalad vajuvad alates 2. eluaastast ajapikku järjest kõveramaks, sellisel juhul tuleb spetsialisti poole pöörduda.

Anonüümne ütles ...

Inno, kas oled otsustanud siiski Irja ja tüdrukute juurde jääda? Või teeskled siin perekonda, et vett segada?

Inno ütles ...

Väiksel printsil kah jalad veidi viltu: http://www.ohtuleht.ee/762443/video-ja-fotod-nunnumeeter-lehvitav-prints-george-on-kui-kaamera-ette-loodud#9

Anonüümne ütles ...

Inno miks sa küsimusele ei vasta?

Ann ütles ...

Laps kõnnib ikka siis kui ta ise samme teeb. Tõuseb ja astub. Teil on veidi kodutööd tehtud oma kasuks.

Anonüümne ütles ...

Inno normaalsed lapsed hakkavad roomama keskmiselt 5 kuuselt. Mitte ükski 1, 5 aastane ei hakka roomama.Keeramagi hakkavad alles 2-3 kuuselt olenevalt lapsest.

Anonüümne ütles ...

Toe najal käima hakkamine ei tähenda käima hakkamist. Toe najal seismine 7-kuuselt ei ole midagi erilist. Toe najal sammude tegemine 8-kuuselt ka mitte.

Anonüümne ütles ...

Irja, mitte keegi ei arvesta lapse käimahakkamist toe najal sammude tegemisest! Minu laps hakkas toe najal käima 8-kuuselt. Iseseisvalt käima, st PÄRISELT käima hakkas ta aastaselt.

Anonüümne ütles ...

Ühtpidi on aee nati kurb, sest õde-vend Tähismaad on suutnud luua hulgas inimeses jäelestuse. Teisalt paistab kommentaariumi vastustest, et ega see neid ka kuigivõrd sega.

Kristel RR ütles ...

Selle pikdi pealt vaasates tundub, et Roosike on küll fūūsikiselt arenenud, aga tundub rumala näoga.

. ütles ...

Lapse nägu on lapse nägu. Raudselt on meil kõigil kusagil mõni lapsepõlvepilt, mille avaldamisele eelistaksime selle põletamist.
Pole kena arvustada lapse ilmet. Samas - rumalaid või ka juhuslikult ebaviisakaid inimesi leidub alati.
Järelemõtlemiskoht vanematele: kas teile meeldiks, kui teilt küsimata riputataks netti ebaõnnestunud fotod teist, kus te teete midagi tobedat (vihje Roosi pott-peas piltidele) või fotod, kus te olete küll armsad, ent võõraste jaoks mingil moel narritavad?

Anonüümne ütles ...

Ma loen neid kommentaar ja ausõna - ma ei saa aru, kust tuleb inimeste sisse selline õelus? Õigustada inimeste ja nende laste mõnitamist sellega, et "aga nemad teevad/tegid ju ka" ei ole okei! Kuidas te ise paremad olete? Kuigi ma ei nõustu Inno ja Irjaga väga paljus, ei tuleks mulle pähe ka käia neid anonüümselt blogis solvamas. Kristel RR - kuidas sa saad väikese lapse kohta öelda, et ta on rumala näoga? Mis sinu peas toimub? :/
See kommentaarium siin on ikka väga õõvastav läbilõige Eesti inimese mentaliteedist.

Anonüümne ütles ...

11.40 Tead mis selle inimese peas toimub kes solvab teisi, eriti lapsi? Mina tean, ta on kibestunud. Ta enda mees lasi ta juurest jalga noorema ja ilusama naise juurde, abiellus temaga ja sai lapse.

Anonüümne ütles ...

Kuidagi inetu jah, kui blogi pidajaid lausa sõimatakse selleks ja teiseks. Samas on blogi omanikud teinud ju omalt poolt kõik, et see just nii läheb - osatamine, parastamine, mõnitamine jne. Teisisõnu, kui end ja oma peret esitada nagu sündinud hälvikuid, vaevalt maksab siis oodata komplimente hästi valitud kardinate või rikkaliku raamaturiiuli kohta. Mida esile tõstad, selle kohta ka tagasiside.

Anonüümne ütles ...

Kammoon, tehke endale asjad selgeks. Väga paljudel lastel läheb toe najal kõndima hakkamisest mitu kuud enne kui julgevad toest lahti lasta. Minu poiss nt hakkas toe najal kõndima kaheksanda kuu lõpus ja iseseisvalt aasta ja kahekuuselt. Arstid ütlevad, et tavaliselt läheb kuskil 4 kuud toe najal püstiajamisest kuni iseseisva käimahakkamiseni.

Anonüümne ütles ...

Asi pole selles, millal üks või teine laps toe najal või ilma kõndima hakkab, asi on selles, et Tähismaad valetavad ka Roosi kohta samuti nagu kõigi muude asjade kohta. Ja need valed tulevad kiiresti välja, sest mis kirja pandud, see ka kirjas on. See ongi põhjus, miks püha perekonda siin aasitakse. Pidagu pool suud kinni ja jäävad ka pooled halvustavad kommentaarid ära. Olen varemgi mõelnud, et kas see on miski masohhismi erivorm või mingi muu vähetuntud hälve, mis paneb neid oma blogisarnases tootes tootma tekste, millega nad tõmbavad endale mõnitavaid kommentaare kaela. Ja nagu neidsamuseid komme vähemaks jääb (kui vahepeal mõni normaalsem sissekanne tuleb), kui keeratakse jälle vint üle: sähke teile siin kont, peaasi, et käite siin lugemas ja veel parem, kui hästi palju vastu ka ütlete.

Ann ütles ...

Lugejaid ja tümitajaid nagu oleks, aga vat raha blogiga ei oska teenida. Nii paljud teenivad oma julgete blogidega raha või vähemalt saavad mingeid hüvesid.

Anonüümne ütles ...

Toe najal käimine ei ole käimine :D Käimine on ikka siis kui laps toest lahti laseb ja iseseisvaid samme tegema hakkab.

Anonüümne ütles ...

Muide väga paljud tüdrukud hakkavad ca 8-kuuselt käima :D See, et teil sõpru ja tuttavaid ei ole, noh, mis teha :D

Irja ütles ...

Pere ja Kodu andmetel on normaalne, keskmine käima hakkamise aeg 11-18 elukuud. Ehk 11-kuuselt käima hakkajaid peetakse väga varajasteks :). Loe viimast Pere ja Kodu, kui mind ei usu.

Irja ütles ...

Ehk siis norm on 11-18 kuud ja keskmine midagi üle aasta (allikas Pere ja Kodu, artikkel: Millal mu tita kõndima hakkab?, lk 104)

Anonüümne ütles ...

Eu ole ju mõtet keskenduda sellele - hakkas käima vara, tore! Nüüd on aeg arendavaid mänguasju osta lastele ja lõpuks ometi hakata ka Juuliga tegelema.