reede, 7. oktoober 2016

Töötuna palju rohkem aega pere jaoks

Nii nagu tuli välja Kohviku küsitlusest ja nagu räägib kirjandus, on kõige tähtsam asi inimese elus lähedastega koos veedetud aeg. Mida rohkem seda lähedastega veedetud aega on, seda õnnelikum on inimene ja õnnelik inimene on omakorda terve ja elab kaua. Õnnelik inimene on produktiivsem, tal tulevad paremad ideed, ta on parem kolleeg ja kaaslane.

Täna just Irja märkis, et me pole kunagi nii palju koos väljas jalutanud, kui nüüd, kui olen töötu. Irja ütles, et tema jaoks on see suur asi ja ta tunneb end palju paremini. Kui ma tööl käisin, siis läksin hommikul vara ja tulin õhtul hilja, õhtul koju tulles olin sageli väsinud ja tusane, nii et ei jaksanud isegi tere öelda. Mul polnud mahti enam lähedaste ega sõpradega suhelda. Olin abielus oma tööga. Ajakirjaniku töö on selline, et tööl tuleb käia iga päev, ka nädalavahetustel.

Minu kogemus näitab, et töötuna saan rohkem suhelda lähedastega, seega olla õnnelikum, ja ka tervem. Saan rahulikult koduseid töid teha, süüa valmistada, ilma kiirustamata. Aga aeglaselt, kiirustamata tehtud asjad on kõige paremad, see on vana tõde.

Varem, tööd tehes, polnud mul aega ega ka viitsimist suhelda ei sugulaste ega sõpradega, oli ainult üks töö, töö ja töö. Tööd tehes tekkinud stress mõjus laastavalt tervisele, jalul püsimiseks pidin jälgima hoolega oma toitumist, sööma väga valitud toitu, mis on väga kallis. Sellest tulenevalt kuluski tööl käies suurem osa rahast toidu peale, lisaks veel kulutused autole ja rõivastusele, mistõttu jäi kätte palju vähem raha kui nüüd, töötuna. Töötuna on rohkem aega pere jaoks, olen hakanud uuesti suhteid soojendama oma sugulaste ja sõpradega. Ning mis imelik, isegi raha on rohkem, et käia vahepeal perega kohvikus või kodu kaunistada.

Minu kogemus ütleb, et töötu olla on palju parem kui tööl käia. Olen õnnelikum ja tervem, mistõttu kulub vähem raha. Ma ei leia ausalt öeldes palgatöö juures ühtegi positiivset momenti.

14 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kas sul kolmandat teemat ei olegi? Ainult rinnapiima-jama ja "töötu on tore olla, siis on palju aega". Midagi uut, huvitavat ei karga pähe, "dipp-aiakirjanik"?

Anonüümne ütles ...

Inno, kas Sul ja Irjal on sõpru ja kui on, siis kui sageli te nendega kohtute? Külas käite? Teil käiakse? Mida ühist te Irjaga veel koos teete peale kohvikuskäimiste ja jalutuskäikude?

Aitäh vastamast!

Liispett

Anonüümne ütles ...

Kodu kaunistada??? Kus see kaunistatud kodu teil asub?

Anonüümne ütles ...

Kaunistasid ju. :D võtsid kardinad eest ära. Sa oled analoogse postituse juba kirjutanud. Tahaks nüüd lugeda kuidas te sugulastel külas käisite.
Kõige naljakam on see, et enamus käivad tööl ja jõuavad kõike, aga sina kirjutad juba teist korda kuidas sa nii väsinud olid, et pärast tööd midagi ei jõudnud. Mis jutt see on, et tööl käies kulub palju rohkem raha. Oled sellest samuti kirjutanud ja sulle kirjutati hulk kommentaare selle peale, aga sa jälle ei mäleta ja leierdad ühte ja sedasama.
Kus kohast sul kõik need paremad ided küll peaks tulema. Siiamaani pole küll lugeda olnud. Sinu postitust lugedes sab järeldada, et sa pole õnnelik ja miks sul siis Irja kõrvale veel armukest vaja on kui sa nii õnnelik oled?

Anonüümne ütles ...

Kolmas teema on tal "Minu-eks-oli-vägivaldne-ja-kompleksides-Irja-on-palju-parem-naine-sellepärast-ei-peagi-ma-Irjat-maha-jätma!" teema. Täitsa püsiteema.
Vaheldumisi saame lugeda, kuidas töötuna on hea, kuidas imetamine on äge ja kuidas Inno eks.

Huvitav, kas Irja ei saa aru, et selline maniakaalne eksi meenutamine alandab ka teda? Kogu aeg kolm täiskasvanut voodis - Inno, Irja ja nähtamatuna Ingrid.

Anonüümne ütles ...

Me oleme seda juba kuulnud :)

Avatar

Anonüümne ütles ...

Miks sa oled oma sugulaste ja sõpradega hakanud suhteid üles soojendama..? kardad, et kahte last enam ei lubata sünnitustuppa kaasa võtta..?

Anonüümne ütles ...

Vaheta plaati juba.
Aga eks elu laisa naisega ongi tiba keerulisem jah. Söögi tegemine, pesu pesemine, koristamine ja muud majapidamistööd on ju ainult sinu õlul, provva vedeleb vaid voodis ja loeb ajakirju. Ega sa sellepärast ei saagi kunagi enam tööle minna, et Irja ei saa kodus üksi hakkama. Naine või asi, ma ütlen.

Anonüümne ütles ...

Inks on Irja kõrval täielik pärl. Kui sa lahkusid sai ta üksi hakkama kõigega. Ja tean, õe abiga, kuid siiski

Ann ütles ...

Naaber maakonna ajakirjanikud ei pea küll koguaeg tööd rabama. Töötavad oma vahetuste aeg.Ja palgad ei ole ka teab mis närused. Sul on pigem mure ajaplaneerimise oskusega. Tööl käivad inimesed saavad ka kodu korras hoida, perega tegeleda ja puhata. Söögipeale ei kulu palju raha kui sa oskad majandada ja ka homsele mõelda. Sul puudub oskus näha homset.
Te olete siin blogis enamik oma endiseid sõpru nii maatasa teinud, et vaevalt neist keegi tahaks suhelda. Sama on ju ka Irja sugulastega.

Anonüümne ütles ...

Aga teised inimesed peavad tööd rügama ja end haigeks tegema, et teile millestki üldse toetust maksta saaks? Tore jah, mul on nii hea meel su üle..

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

On hea töötu olla,talvel on aega laialt käes.Kevadel ja suvel teen musti otsi,ka välismaal.Pool aastat saan pere keskel viibida,kord kuus vedrutan tööbüroosse,et toetust saada.

Anonüümne ütles ...

No shit, Sherlock! Usu mind, töötuna on IGA asja jaoks rohkem aega, kuna pole vaja 8 tundi päevas tööd teha. Nii et kõik töötuteks!! Pole meie asi, kust toetusteks-pensioniks raha tulema hakkab, kui tööinimesi pole. YOLO!