laupäev, 2. juuli 2016

Aktsioon „Portugalist ära!” hakkab eesmärgile lähedale jõudma. Varsti lendame!
Nii - meie kaks nädalat tagasi välja kuulutatud aktsioon „Portugalist ära!” hakkab lõpuks ometi eesmärgile lähedale jõudma.

Eesmärk oli siis koguda lennupiletite raha meie pere neljale inimesele, kahele täiskasvanule (Innole ja minule) ning kahele lapsele (nelja-aastasele Juulikesele ja üheaastasele Roosile), et lennata Portugali põrgupalavuse eest kiiremas korras koju Eestisse. Meie ideaal oli lennata Helsingi kaudu otselennuga, mille kogumaksumus oleks umbes 1000 eurot. Sellest rahast kogusime kahe nädalaga kokku 853, 5 eurot, mis on väga hea tulemus!

Suur aitäh kõigile toetajatele, oleme teile südamest tänulikud!

Kuna mägikülas tuleb homme 37 kraadi, terve järgmine nädal püsib üle kolmekümne ja karta on, et ülejärgmisel nädalal on veel kuumem, siis on viimane aeg ära tulla. Inno uuribki praegu hoolsalt lennupiletite hindu ning on tuvastanud mõningad soodsad lendamise võimalused. Praegu on kaalukausil lennud Tallinnasse läbi Nizza, Ateena, Brüsseli ja Pariisi. Kuna Helsingi kaudu lendamisest on meil veel umbes 200 eurot puudu, siis see võimalus on hetkel kõrvale pandud. Kui raha kokku saame, siis eelistame Helsingi lendu. Kui ei saa, siis lendamata ei jäta!

Täpne lendamise kuupäev selgub järgmisel nädalal. Broneerime selle ära, maksame piletid ja anname teile ka teada.

Kui on veel keegi, kes tunneb, et soovib meid koju lendamisel aidata, siis oleme väga rõõmsad ja tänulikud. Meid saab toetada, tehes vabalt valitud summas ülekande minu (Irja Tähismaa)  arveldusarvele Swedbankis, mille number on: IBAN: EE112200001100329486. Välismaalt üle kandes panga BIC kood: HABAEE2X.

Kes teeb vähemalt 25-eurose annetuse, saab soovi korral vastukingiks minu Portugalis ilmuva inglisekeelse raamatu – sellisel juhul märkige palun selgituseks „Raamat”. Kui te raamatut ei soovi, siis kirjutage lihtsalt „Toetus”.

Oleme rõõmsad iga euro üle, mis meid meie unistuse täitumisele lähemale aitab :).

Kohtumiseni juba varsti Eestis ja Võrumaal!

16 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Äkki lõpetaks kerjamise ja läheks selle asemel hoopis tööle?!

Anonüümne ütles ...

Nagu näha, on paljudel selle blogi ja ka näiteks Perekooli lugejatel tekkinud põhjendatud kahtlus, et tegelikkuses mingeid raiskuläinud kojulennupileteid teil ei olnudki olemas. Seda kahtlust oleks ju väga lihtne ümberlükata- pange mõne pileti pilt blogisse, ah?!

Inno ütles ...

Minul on tekkinud põhjendatud kahtlus Perekooli lugejate vaimses tervises. Seda kahtlust oleks ju väga lihtne ümber lükata - pange mõni tõend ülesse, ah?!

Anonüümne ütles ...

Seda oligi tarvis tõestada. Mingeid tagasilennupileteid tegelikkuses ei eksisteerinud... Ja see, et lapsele raske haigus külge valetatakse, ei jää ka kindlasti saatuse poolt karistamata...

Anonüümne ütles ...

"Valetunnistaja hukkub,
aga mees, kes midagi on kuulnud, võib alati rääkida!"
Kuningas Saalomoni õpetussõnad: 21,28
(Allikas: Inno ja Irja kohvik)
Kas siid, kui kohtule teadvalt valetunnistusi andsid, Inno, see lause meelde ei tulnud?

Anonüümne ütles ...

Kui niikuinii võrru minek, siis vaadake lende riiga. Usun et on odavam.

Inno ütles ...

Riiga vaatasin, sinna on kallim kui Tallinna.

Inno ütles ...

Meie töö on lastega tegelemine praegu. Juuli on raske puudega ja vajab ööpäevaringset hoolitsust ning tähelepanu.

Anonüümne ütles ...

Inno - Sinu töö on siin:

Viru Maakohtu 02.11.2015 otsusega tunnistati Inno Tähismaa süüdi KarS § 320 lg 1 järgi
kvalifitseeritava kuriteo toimepanemises, mis oli sooritatud enne Viru Maakohtu 06.06.2011
otsusega mõistetud karistust ja teda karistati 5. kuu pikkuse vangistusega. KarS § 65 lg 1 alusel,
lugedes kergema karistuse kaetuks raskemaga, mõisteti tema liitkaristuseks 6 kuud vangistust.
Sama otsusega tunnistati Inno Tähismaa süüdi ka KarS § 169 järgi ja teda karistati 1 aasta pikkuse
vangistusega.
KarS § 65 lg 1 alusel suurendati Inno Tähismaa karistust Viru Maakohtu 06.06.2011 otsusega
mõistetud kuue kuu pikkuse vangistuse võrra ning tema liitkaristuseks saadi 1 aasta 6 kuud
vangistust.
KarS § 69 lg-te 1, 3 alusel asendati Inno Tähismaale mõistetud 1 aasta 6 kuu pikkune vangistus 545.
tunni üldkasuliku tööga, mille tegemise tähtajaks määrati 2 aastat. Üldkasuliku töö tegemise ajaks
allutati Inno Tähismaa käitumiskontrollile.

Anonüümne ütles ...

Kurb.

Anonüümne ütles ...

Kas Ingrid Veidenberg, kes siin kalgi järjekindlusega kommantaare laob (kõik need kauni Eesti suve vähesedki päevad vihaselt kommiumis istudes), ei suudaks vaadata vastu faktile, et ilma on sündinud lapsed, üks neist raske puudega, nende isa aga töötu?

Ehk peaks neid üha paljunevaid copy-paste'isid kohtuotsusest siiski kustutama?

Inno ütles ...

Ma algul mõtlesin, et kustutan. Oleme juba välja öelnud, et meie prioriteet on lapsed, samas ei soovi me midagi varjata ega kellelegi midagi ette heita. Kohtuotsused on avalikud, igaüks saab tutvuda, kui tahab. Raske puudega lapsega tegelemine nõuab nagunii niipalju jõudu, aega ja energiat, ei ei jõua paratamatult vaielda ega sõdida. Las igaüks elab nii nagu oskab.

Anonüümne ütles ...

Inno, kui peres on puudega laps, tuleb leida võimalus ja koht, kus lapsele on tagatud meditsiinilise abi kättesaadavus ja taastusravi, mitte aga uisapäisa oma jamade eest Euroopa teise otsa kihutama..niipalju teie prioriteetidest,

Inno ütles ...

Kas siis Portugalis pole meditsiinilise abi ja taastusravi võimalusi? Portugalis on Angelmani sündroomi puhul palju paremad võimalused, siin on isegi oma angelmanide aktiivne kogukond olemas. Juulikese pärast me reisile tulimegi, et ta saaks sooja ja päikest.

Anonüümne ütles ...

Mina ei ole Ingrid Veidenberg (endine Tähismaa). Aga olen siin seda rahakerjamisaktsiooni jälginud ja korra ka kirjutanud, mida asjast arvan. Juuli puude teemal pole kunagi sõna võtnud ja ei taha ka võtta. Küll aga olen lugenud tesite sama diagnoosiga laste kohta, et nende vanemad tegelevad nendega arsti näpunäidete järgi - massaazid, ujumised, võimlemised jm tegevused jne, mitte ei piirdu lapsele rinnapiima manustamisega, mis teie jutu järgi aitab kõigi hädade puhul. No ja alles Inno kirjutas, et nüüd on krambid platsis soojast ilmast, kuigi natuke aega hiljem väidab, et tuldi Juulikese pärast sooja kohta. Ega te ju varem ei teadnud, eriti suur Portugali-spetsialist Irja, et seal suvel suur kuumus saabub? Veel tahaks teada, et kui Inno pole kahe aasta jooksul oma ÜKT tunde täis teinud ja vangi läheb, mis siis abitust ja rahatust Irjast ja lastest saab.

Anonüümne ütles ...

Ja ometigi nii ingridilik kommentaar… Tädilik muretsemine, mis peidetud salvava sarkasmi taha :). Uss mis uss. Vanaproua Veidenbergile ei anna vist rahu, et tal ei õnnestunud Innot vangi panna :D