reede, 30. september 2016

Kersti, kes siis on need „nõrgemad”?

Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid ütleb, et eetiline on selline Eesti, kes enesekindlalt aitab nõrgemaid eelarvest enne, kui hakkab kulutama neile, kes peaksid olema tugevad.

Okei, nõus. Aga kes siis on need niiütelda nõrgemad, Kersti?

Kõige nõrgemad on ühiskonnas puudega inimesed.

Aga just nende olukord on Eestis kõige kehvem.

Kui lastetoetused tõusid, siis puuetega inimeste toetused jäid samaks. Ei tõusnud sendi võrragi. Nn tööjõureform (rahvakeeli: sandid tööle) kärbib erivajadusega inimeste toetusi veelgi.

Kuidas käib see kokku mõttega, et kõige nõrgemaid tuleb aidata esimeses järjekorras?

Või tähendab Kaljulaiu jutt nõrgematest seda, et kõige nõrgem selgitatakse välja omavahelises võitluses nagu selles vene multikas, kus saabus kingitus „kõige nõrgemale”, millele pretendeerisid lisaks jänesele ka hunt, rebane ja metssiga? Eestis on see siiani nii olnud. Kõige nõrgemad on olnud need, kes on selle „nõrkuse” endale jõuga välja võidelnud. Ehk Riigikogu liikmed, pangad ja suurärimehed. Sest just neid on riigieelarvest kõige rohkem aidatud.

Kui Kaljulaid soovib senist kurssi muuta, siis tuleks täpselt selgitada, keda ta nende „nõrkade” all silmas peab. Ja mida konkreetselt ta nende nõrgemate heaks teha kavatseb.

12 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tule taevas appi!
Alustage kõigepealt iseenda muutmist, eriti mis puutub "kõige nõrgematesse". Valus on vaadata, kuidas te kotite inimest, kes pole veel midagi teha saanudki.

Anonüümne ütles ...

Varsti tõstetakse teid korterist välja nagu Nancy't. Loodetavasti keegi filmib seda, kuidas te, nagu tõugud, politseinike käte vahel väänlete. Ja süüdistada ei saa te ei Ilvest ega Kaljulaidu ega ka mitte Inxut ega Savikat. Ikka ise ilu tegijad (=oma elu persekeerajad).

Anonüümne ütles ...

Edu on ju ka puudega, aga ikka tõmbasid perse lohku ja saatsid sinnasamusesse.

Anonüümne ütles ...

Piinlik peaks sul olema midagi sellist kirjutada! Igalt poolt valmis käsi pikal midagi paluma, anuma või nõudma, riiki puuetega inimeste hooletussejätmises süüdistama - ja seda teeb inimene, kes ikka mehega kahekesi koos kodus vedeleb, ehkki pole nelja aasta jooksul vaevunud vähimatki tegema omaenese puudega lapse heaks! Peale selle, et rõõmustada selle üle, milliseid soodustusi ikka annab invaparkimiskaart - kuidas nüüd saab näed igal pool parkida, kus tuju tuleb. Aga lapsele, kellele soojamaareisist sada korda rohkem oleks vaja korrapärast ujumist, võimlemist, füsioteraapiat, eripedagoogi - mitte midagi! MITTE MIDAGI! See ükskõiksus on uskumatu ja hämmastav. Ja ära tule rääkima, kuidas Portugali reis oligi Juulikese jaoks ja tema tervise huvides - nad olid seal ju aina haiged teil, kojusõidud ja teiste antud rahadki läksid haiguste nahka, mis tervisereisist me siin räägime. Tõespoolest, kui vähegi südant sees on, siis teiste inimeste ja riigi kallal närimise asemel võta ennast kokku ja mõtle järele, mida sa kiiremas korras saaksid ja peaksid oma pere kõige nõrgema heaks ära teha, et neidki võimalusi kasutada, mida riik andnud on.
triina

Üllar Saar ütles ...

V.a. hr Inno Tähismaa
Palun kontrollige postkasti. Eesti Ajakirjanike Kutseühing tahab tunnustada teie väljapaistvat tööd presidendivalimiste kajastamisel. Depressiivse ääremaa väikelinna kitsast üürikorterist ajakirjaniku missioonikandvat tööd tehes olete kolleegidele peavoolumeedia väljaannetest suutnud "ära teha". Teile saabub kutse galaüritusele, kus saate aasta ajakirjaniku diplomi ja ka väikese rahalise diplomi. RSVP

P.S. Smoking rangelt soovitatav

Anonüümne ütles ...

D-vitamiini te ka lastele andnud ei ole (väitsite, et piisab päikesest) ja Roosil on nüüd korralikud x-jalad :(.

Anonüümne ütles ...

Inno tuleb pusas ja teksades. Inno nimelt ei suitseta (no smoking).

Anonüümne ütles ...

Kui hr Saare edastatud kutse pole mingi halb nali, siis minu arust on hr Tähismaa seda tunnustust igapidi väärt. Kiidan!

Anonüümne ütles ...

Itsitan kahe suupoolega ja mõtlen, et ilmas on ikka rohkem narre kui Tähismaad, kes ei saa millestki aru.Loomulikult Tähismaad on seda nalja väärt.

. ütles ...

Siin peab blogipidajaga tõesti nõus olema: puudega inimesed, eriti puudega lapsed on erakordselt halvas olukorras, täiesti kaitsetud. Näiteks võivad vanemad täiesti süüdimatult jätta oma erivajadustega lapse nelja esimese eluaasta jooksul ilma igasuguse asjatundliku abita, jutlustades mingit rinnapiimareligiooni ja lastes lapse puude rehalibiteerimise parima aja mööda ning kas neid lapsevanemaid ähvardab karistus? Ei, mitte keegi ei tee väljagi!
Usun, et siin oleks võimalik rääkida juba lapse elukvaliteedi kahjustamisest, sellistel juhtudel peaksid lastekaitsjad ja sotsiaaltöötajad jõuliselt sekkuma!

Anonüümne ütles ...

Vaene Roosi tõesti. Ilmselt pole sellegi lapsega regulaarselt (kui üldse) kunagi arstil käidud. Nüüd ongi tal x-jalad ja vaevalt ta mingeid vaktsiine samuti saanud on.

Ann ütles ...

Ainsad nõrgemad on Inno ja Irja. Kõik kiusavad neid ja ei anna vedelemise eest raha.