kolmapäev, 12. oktoober 2016

Eile oli tüdrukute päev - kus on hea olla tüdruk?

Väljavõte savethechildren.net veebist.

Seoses naispresidendiga on põhjust pöörata rohkem tähelepanu naistele ja tüdrukutele. Muide, eile oli rahvusvaheline tüdrukute päev, ma ei kuulnud Eestis kusagilt selle kohta midagi. Soome Helsingin Sanomat aga pühendas sellele terve artikli, kus oli toodud välja, et Soome on maailmas 2. kohal headuse poolest olla tüdruk. Rootsi on esimene, Eesti alles 23. kohal.

Eesti kehv asend tuleb sellest, et siin on palju alaealisi sünnitajaid ja vähe naissoost parlamendiliikmeid. Aeg oleks Eestis naistel jalad tagumiku alt välja võtta ja valida end esindama naised. Ei saa pugeda selle taha, et pole naiskandidaate - on küll ja vähe pole. Valijate hulgas on naisi samuti valdav enamus. See on puhas naiste kadedus mitte valida naisi end esindama, sellest tuleb üle olla.

13 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Naisi ei valita kadedusest? Sa päriselt arvad nii või?

Inno ütles ...

Aga mis see muu olla saab siis.

Anonüümne ütles ...

Ühes asjas oled kümnesse tabanud.
''..siin on palju alaealisi sünnitajaid ... võrreldes meestega''

Marina ütles ...

Usaldamatus, traditsioonid, kehvad kandidaadid- ja palju muid põhjuseid saab olla. Miks nii primitiivselt läheneda?
Kui Irja seataks üles presidendikandidaadiks, siis ma ei hääletaks ju ka tema poolt. Ja mittehääletamise põhjuseks ei oleks ju kadedus (pole midagi, mille pärast kade olla, mul on kõik olemas ja parem), vaid see, et Irja on näidanud, et ta on oma isiksuseomaduste poolest sellisele kohale ei sobi.

Inno ütles ...

See nn usaldamatus polegi muud kui kadedus, Marina! Sa oled Irja peale lihtsalt kade. Kui sul oleks kõik olemas, siis sa siin ei istuks ja parastaks. Sa oled töötu üksikema, kelle laps varsti kodust minema lendab ja siis pole sul enam kedagi ega midagi. Oled üksi. Sellepärast oledki kade ja valad oma viha välja teiste naiste peal, seda anonüümsena nii kommentaariumis plärtsudes kui valimistel. Ei ela ise ja ei lase ka teistel elada, ma olen seda naiste puhul väga palju näinud ja kogenud. See naiselik kadedus on hirmus asi ja sellepärast ongi naised oma muredega üksi, nad on ühiskonnas alla surutud, palgad väiksed ja väike esindatus parlamendis ning volikogudes.

Marina ütles ...

Usaldamatus ei ole sama mis kadedus (isegi kui sinu primitiivne maailmanägemus nii ütleb). Ja sinu enda loogika järgi pole siis teil Irjaga ka kodus üldse hästi, sest muidu te seda blogi ei peaks, kus vaheldumisi lahmimise ja erinevate inimeste kohta jama levitamisega ülistate oma elustiili ja suhet. Milleks, kui teil kõik hästi on? :)
Mina ei ole ühiskonnas alla surutud, vaene ega üksik. Kahju, kui sa igat naist, kes sind ei kiida (ja neid vist suurt polegi) alati üksikemaduses, koleduses, vaesuses ja kadeduses süüdistad. Eks see sinu konfliktsus, jäärapäisus ja äärmine piiratus ongi põhjuseks, miks sa praegu niimoodi elad. Peost suhu, sõprade ja tööta, tundes pidevalt vajadust oma suhte suurepärasusest kirjutada. Samas, kui mingit asja pidevalt korrutada ja sisendada, siis vahel inimene hakkbki ise oma valesid uskuma. Pane edasi, ehk hakkab sul kunagi kergem!

Anonüümne ütles ...

Jah Innokene, kõik on sinu Irjakese peale kadedad. Kes siis ei tahaks olla eri suuruste rindadega ja karvaste kaenlaalustega ülekaaluline lüpsimasin, kellel on kodus töötu eidena vigisev töll. Tõesti on mille peale kade olla.

Anonüümne ütles ...

Mille peale kade olla? Tule nyyd mõistusele! Elus ei tahaks sellist elu nagu Irjal. Ja mina kommin siin selleks, et ehk ehk ehk mõni kommentaar teile ka hinge läheb ja oma laste nimel sellest kohutavast vegeteerimisest välja murrate. Looge oma lastele inimväärne elu, see, mis elu te praegu elate on õõvastav ( esimest korda elus kasutan srda väljendit).

Anonüümne ütles ...

Kõigepealt, meil ei valita ju isikuid, vaid erakonda. Valin naise, saan ikkagi mehe.
Teiseks, mida halba on üksi olemises (et see peaks tekitama kadedust teiste naiste vastu)? Minu meelest unelmate elu.
Lõpuks, minule näiteks meeldib nimelt siin blogis see, et inimesed ei karda jääda iseendaks, ükskõik kui palju väikekodanlikud kitsarinnalised kommenteerijad ka ei hurjuta.
(Kahjuks on küll näha, et Irja hakkab juba vaikselt kommenteerijate pilli järgi tantsima.)

Anonüümne ütles ...

Soome on 2.kohal headuse poolest olla tüdruk.

Wow, mis lause...

Anonüümne ütles ...

See, kui Irja piedi tegemise ajaks lastele riided selga paneb ja juukseid kammib, on ju ainult positiivne. Ma ei ole kindel, et nad ise segadust naudivad, lihtsalt väike elamine ja null panipaika tekitab kaose. Tuleb olla nutikas ruumi planeerija. Väikeses elamises soovitan kasutada palju valget värvi, siis tundub rohkem ruumi, valged kardinad oleksid abiks ja vage voodipesu mõjuks stiilselt. See korter võiks olla nagu luxhotelli sviit. Tuleb loobuda ebavajalikust ja leida igale asjale oma koht.

Anonüümne ütles ...

Palju Irja siis hääli sai kohalikel valimistel? Kas tuli 3 häält?

Anonüümne ütles ...

Irja sai seitse häält - või tegelikult ilmselt 5, kui maha arvestada tema enda ja Inno hääl.
http://innojairja.blogspot.com.ee/2009/10/eino-vaher-23-haalt-super.html