teisipäev, 4. oktoober 2016

Kas ka presidendiproua probleem: targal naisel on raske meest leida

Väljavõte Helsingin Sanomate veebist.

Soome Helsingin Sanomat on viimasel ajal avaldanud palju huvitavaid suhte-lugusid. Näiteks üks viimaseid oli sellest, et targad naised ei leia omale piisavalt häid mehi, kellega lapsi saada. Nüüd on artikkel sellest, kuidas mehed ei soovigi omale tarka naist. Kuidas on raske leida meest naisel, kes on ilus, tark ja hea.

Naiste jaoks muudab asja keeruliseks asjaolu, et Soomes, aga ka Eestis on naised targemad, parema haridusega kui mehed. Naised on kurtnud, et kui nad baarileti ääres mõne mehega vestlevad ja selgub, et nad on teadlased või juhid, siis kaob huvi õige ruttu.

Mul tuli kohe meelde presidendiproua Kersti Kaljulaid, kel on samuti olnud raskusi elukaaslase leidmisega ja kuuldavasti probleemid praeguse elukaaslasega. Pole ime - targal naisel on raske meest leida ja hoida.

Põhjus, miks mehed tarku naisi väldivad, arvatakse olevat asjaolus, et mees tahab instinktiivselt, et naine käiks paar sammu tagapool. Paljudes kultuurides õpetavad emad tütardele, et mees on perekonna pea ja naine peaks olema mehest rumalam.

Meeste puhul määrab nende enesehinnang: kõrge enesehinnanguga mees talub enda kõrval tarka ja haritud naist, madala enesehinnanguga mees tahab, et ta paistaks naise kõrval parem - seda eriti teiste meeste silmis.

Osa vallalisi naisi otsib unelmate printsi, keda reaalses elus pole olemas. Teised jälle valivad meest nagu moekaupa - sellega läheb samuti raskeks.

Suhte puhul on õnnestumiseks oluline vastastikune sobivus, märgitakse artiklis.

Mina ise olen otsinud naist, kes oleks ilus, tark ja hea. Oma eelmises suhtes ma enda arust sellise naise leidsin, aga ajapikku muutus naine vägivaldseks, millega ma ei suutnud kohaneda. Ma lihtsalt ei talu lähisuhtes vägivalda, see mind absoluutselt ei eruta. Oma teises suhtes õnnestus leida naine, kes on ilus, tark ja hea. Ma tean, et mehed vaatavad targa naise peale viltu, aga mind absoluutselt ei koti see, mida teised mehed arvavad. Ses mõttes olen ma veidi erinev.

11 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ilus, tark ja hea? Kust otsast? Inno, sa kardad ja põlgad ilusaid ja tarku naisi. Seepärast sul ongi su suomityttö, et ta pole ei ilus, tark ega ammugi hea. Sellised naised sind ei vaataks. No kui, siis jälestusega.

LPR ütles ...

Kui palju sellise artikkli lugemise eest tasu peaks maksma? Arvan et üsna kovasti. Vedas, et sain esialgu veel tasuta.

Kuidas ma oma minutid tagasi saaks.

Anonüümne ütles ...

Tarkus küll eriti välja ei paista. Eriti just laste kasvatamises.

Anonüümne ütles ...

Ingrid oli ja on ilus, tark ja hea ema. Sulle polnud ta hea naine, sest sa ei vääri head naist.

Anonüümne ütles ...

Mis tähendab, et presidendiproual "on olnud raskusi meeste leidmisega"`Esimene kooselu kahekümnendais, kaks last, väga kena mees, tark, tore ja töökas ka veel. Ikka ju juhtub, et inimesed kasvavad lahku - kõik ei pea lahkuminekuga selliseid üleriiklikke draamasid sellest etendama nagu sina vajalikuks pidasid. Osatakse ikka inimese moodi ja stiilselt ka käituda. Teine mees on siiani täiesti olemas - et inimene ei taha avalikkuse tähelepanud, ei tähenda ju, et temaga "on probleeme". Kuidas see mõtlemine sul ikka nii nihkes on? Ja millest iganes ka räägiksid - ikka ja jälle oled Ingridi juures tagasi. Kaotus oli suur ja valus, muidugi: ilus naine, stiilne naine, edukas naine... On, mida taga nutta. Aga arukas inimene saaks ikka ühel hetkel üle, tõmbaks olnudle joone alla ja läheks edasi. Sul see kuidagi ei õnnestu.

margus kiis ütles ...

See praegune on siiski vist n.ö. kolmas (jäädvustatud) ja vist ei ole ka ühegi lapse isa.

Anonüümne ütles ...

Inno, sa oleksid võinud selle "vägivalla" kenasti väljakannatada. Väikeste lastega peres ongi raske ja olukord närviline. Vastutasuks oleksid saanud oma isast lugupidavad pojad, kes oleksid ühiskonnas tunnustatud tänu oma kahele edukale vanemale. Aega sina tõmbasid kõigele vee peale- vastutasuks said koleda ja hoolitsemata naise, kes ei suuda peale imetamise midagi tarka oma eluga peale hakata ja puudega lapse, keda sa pead elu lõpuni hooldama. irjast pole kahjuks asja. Tema oskab ainult ajakirju kokkuosta ja kohvikutes raha laiakslüüa.
Ütle nüüd ausalt, kas sa oled ikka nii õnnelik oma kunagise uisapäisa, pohmaspeaga tehtud otsuse üle abielu lahutada?

Anonüümne ütles ...

No, Irjal ju seda probleemi pole - pigem vastupidi.

Inno ütles ...

Ma ei ole kindel, et lapsed peavad lugu sellisest vanemast, kes vägivalda kannatab.

Anonüümne ütles ...

Ju sa siis olidki pereelus tossike, et kogu aeg kirjutad siin, et oli kodune vägivald.

Anonüümne ütles ...

Muidugi peavad lapsed lugu sellisest vanemast, kes saba seljas nende juurest sääred teeb, Innokene, muidugi!
Milline lugupeetud musterisa!