pühapäev, 9. oktoober 2016

Viis aastat töötu olnud soomlane rajas netipoe

Väljavõte Iltalehti veebist.

Kõik pole veel kadunud - ärijuhiks õppinud soomlane Joni otsis 5 aastat tööd, kuni ei leidnudki ja asutas oma netipoe naistenkauppa, vahendab Iltalehti Ta laenas vanematelt 500 eurot, ostis kokku odavaid tooteid ning hakkas neid müüma neti kaudu. Netipoe äri võimaldab tal ära elada.

Ma mõtlen, et peaks ka mingi netiäri tegema. :)

25 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ära mõtle, tee (midagi). Alles lubasid hakata blogiga rasket raha teenima.

Anonüümne ütles ...

jah oma tehtud õunamoosi :D

Anonüümne ütles ...

Kõigepealt pane korjandus käima. Vaata kui palju raha antakse, siis saad edasi mõelda veel 5 aastakest. Näe taburettide värvimine võttis ka 5 aastat, aga lõpuks said tehtud.

Anonüümne ütles ...

Oeh.. no küll neid ideid alles sajab, aga midagi ei realiseeru!
Sorry, minu poolt raudne boikott Inno & CO trade'le. Müü või iseennast. (Meestelaenutus ju tegutseb veel? Paku ennast sinna tööle :D)

Külaline ütles ...

Ära sina Inno ennast pärismeestega küll võrdle, sina oled vilets vinguv äbarik.

Anonüümne ütles ...

Palju sa, Inno, selle raamatu müügiga teenisid ? /ma ei mäletagi, mis pealkiri oligi - Padjaklubi või Tüdrukuteklubi vms.../,
Palju te oma blogis reklaamitud kohvi müügist ka teenisite..?
Millal Irja kauaoodatud raamat ilmub..?

Anonüümne ütles ...

Jah - netipood ju oli juba, kohvid ja vürtsid ja... Äri õitses?

Kana Kaks ütles ...

Oleks, teeks! Aga no ei juhtu midagi? Katki vist...

Inno ütles ...

Ega vajadust pole, abirahadest elab ka ilusti ära.:)

Marina ütles ...

Rotieluks vast piisab jah. Mina küll nii ei saaks, meil kulub peres ühe liikme peale rohkem kui teil neljale.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
LPR ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Marina, kas sul kulub ühe inimese peale rohkem kui 1000.- eur kuus?

Marina ütles ...

Jah.

Anonüümne ütles ...

Mille peale? Toit, riided, pangalaenud, autoliisingud?

Marina ütles ...

Laenu ja liisingut pole.

Anonüümne ütles ...

Aga TEE siis. Mis sa enam tukud. Paljud oma eluga hädas olevad blogipidajad ainult halavad: teeks ka, oleks ka, läheks ka, jne. selle asemel et tegutseda.

Anonüümne ütles ...

näete tore üritus lööte ka kampa vä
http://maitsed.delfi.ee/toidutrendid/jargmisel-nadalal-toimub-vorumaal-kohvikute-ja-restoranide-nadal-uma-mekk?id=75853471

Anonüümne ütles ...

Marina - saad ju väga hästi aru, et Innu üritab provotseerida selle lausega. Et meie, maksumaksjad, närvi läheks ja siin ühendkoorina kisama hakkaksime, et millised parasiidid, loodrid ja maksumaksja (edaspidi MM) raharaiskajad. Ära mine liimile! Jäta neile see rõõm ja hetkeline üleolekutunne :)
Kindlasti SAAVAD HAKKAMA ehk siis olelevad ehk siis vegeteerivad. Ei ela, aga elavad ära. Saad aru küll ;)
Iseasi, kas rotielu on midagi väärt, kuid arusaaja inimesena püüan mõista - kui sul enne polnud midagi ja siis said leiva, siis nüüd saab isegi Delmat peale määrida. No midagi niisugust.

Vanaisa aitas. Seesama, keda surnuks peeti ja kelle käest nüüd almusi mõnuga vastu võetakse. Ja muidugi sotsabi. Kelaa( mõtle), kui veel kolmas laps ka teha? Oh heldeke, kus siis saaks pappi! Jada jätkuks ikka samamoodi - pliis, pliis, pliiiiz, oleme näljas ja meie kaks last (neist üks raske puudega) nõuavad hommikuks näm-näm. Küll püsiannetajal läheb meel härdaks ja jälle saadab traditsioonilise 25. Riided Irja sõbrannalt (oo, keegi on veel säilinud!?), maksud maksab MM, söögid Toidupangalt ja naabritädilt. Elu nagu lill jälle! Irja vanus on muidugi seal kriitilisel joonel, aga no üks puudega ees või taga, eks? Siis saab jälle hõisata, et abirahadest elab kenasti ära ja pildistada pilte ostudest, mida normaalne madalseisus inimene endale ei lubaks. Et saaks priskesse pihku itsitades vaadata, kuidas lollakas töörabajad vihastuvad... Tüüpiline ju neile.

Seepärast pole mõtet emotsionaalselt reageerida. Las poosetavad kord-kaks kuus. Abikasutaja ainukene rõõm. Isiklikult mina muigan nende ponnistuste üle kedagi ärritada, sest näen niisuguseid inimesi päevast päeva: täna nullis, homme taksoga toidupoodi, õhtul baari ja nädala pärast jälle sotsameti ust kaapimas. Suur osa neist ei õpi ja ei tahagi õppida, sest nii saab ju ka. Käegalöömismentaliteet. Ja kusjuures jutt on 100% sama - ma ei tahagi (maja/ korteri)omanik olla, ma ei tahagi kunagi pangast laenu saada, ma ei hakkagi kunagi kuhugio reisima jne. Tahangi olla ühiskonna see kõige madalam kiht. Tähismaad samasugused.
Seega - las kujutavad ette, et Rimi sushi võiks kedagi ahhetama panna.

Tervitustega Kädi Lakk.

Anonüümne ütles ...

Tore on sotsabist elada ja võlgu kasvatada. Töötukassa ei oota ka igavesti, et sa voodis lamad.

LPR ütles ...

Hea idee oleks teil koguda oma tekialust pussuhaisu purki ja seda internetis müüa. EBay oleks hea platvorm teha seda rahvusvahelisel tasemel. Marketingi saaksite ka edukalt internetis teha. Kaur Kender on kõva käsi sel alal, ehk ta aitab kui talle mingi protsendi tulust annate. Voi siis tasute natuuras.

Anonüümne ütles ...

Võrreldes teiste samasugustega on Irjal ja Innol kõvasti sotsiaalset närvi, et nad ei kustuta ära kommentaare, mis neid hurjutavad ega pane neid ka "eellugemisele". Paljud sellised sots.abist äraelatujad jätavad oma blogide alla ainult enda jaoks sobivad kommentaarid, kes neile kaasa tunnevad ja haletsevad ning igat nende sammukest takka kiidavad. Nagu Kädi Lakk kirjutas et ega neile raha kätte ei tohi anda, sest siis on kohe jooksuga poodi laristama ning varsti on nad jälle Toiduabi ukse taga. Mis asi on säästmine, see on neile tundmatu ala ja mis asi on omale oskusi juurde õppida, veelgi tundmatum ala. Milleks, kui saab sots.abist ära elada? Kui jääb väheseks, siis selleks on ju annetajad, kelle võib vahest isegi nina peale nipsata, et teie annetusraha oli vaid "ühe kohvipaki või kilo hakkliha raha!"
Veeel! Rohkem! Veelgi rohkem!

Marina ütles ...

Viimane anonüümne, sa oled siin vist uus? Veel kuu aega tagasi kustutasid Inno ja Irja agaralt kommentaare. Praegune olukord on ilmselt ajutine.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Ega mõnede sotsiaaltoetustest elatuvate töötute blogipidajate annetused ei lähe mitte kohvi ega hakkliha ostuks, vaid oma arestitud konto võla katteks. Selles suhtes on nii mõnigi blogipidaja väga hea lugejatega manipuleerija ning mõeldakse välja mingi pisaraid kiskuv looke, kus süüdi on alati keegi teine/teised, ainult mitte ta ise. Oma tegelikust elust aga ei anta kunagi tõelist pilti. Sellest siis ka kiiruga kommentaaride kustutamised või enne avaldamist ülekontrollimised, sest lugejad võivad tõe välja koukida. Oma internetis raisatud aja aga võiks nii mõnigi kasutada noa ja kahviga sööma õppimiseks ning mitte kiidelda avalikkusele et nad söövad igat toitu lusikaga.