reede, 31. märts 2017

Peaminister Ratas helistab Theresa May'le ...

Jüri Ratas: Hello, is it Theresa May?

Theresa May: Yes, Yuri, this is me. I am very glad to hear from you...

Jüri Ratas: And ...

Theresa May: I am most glad to announce, that our Government has decided that all the citizens of the European Union now residing in the United Kingdom will be granted the same rights as our own citizens. You know, there are about 10 thousand Estonians living and working in the United Kingdom. So, I assure you need not worry about them.

Jüri Ratas: But ...

Theresa May: And now You most probably ask about the future relations of the Europaen Union and the United Kingdom. I am most happy to declare that we see our relations both balanced, strong and close. Smooth Brexit is in our mutual interest.

Jüri Ratas: I am ...

Theresa May: And as Estonia will preside over the EU during the second half of the year we are working hard to have a mutually beneficial agreement between the EU and the United Kingdom. For us it is of utmost importance.

Jüri Ratas: Maybe ...

Theresa May: Our military presence in Estionia shows clearly that the United Kingdom stays in Europe and the collective defence and deterrence are real.

Jüri Ratas: We are ...

Theresa May: And last but not least - our economic relations will prosper in spite of Brexit. The new route by British Airways between London and Tallinn is an excellent example.

Jüri Ratas: It is ..

Theresa May: It was nice to hear from You, Yuri. We will see each other during the Estonian presidency. Bye-bye.

Jüri Ratas: Hello. Yes.


Kõnele järgnenud pressiteade:

Peaminister Jüri Ratas ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May arutasid tänaõhtuses telefonikõnes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumist, Eesti ja ÜK koostööd ning riikide kahepoolseid suhteid.

Peaminister Ratas ütles Ühendkuningriigi kolleegile, et esmaoluline on vähendada lahkumisprotsessist tulenevat ebakindlust kodanikele ja ettevõtetele. "Minu prioriteet on kindlustada üle 10 000 Eesti kodaniku õigused, kes elavad ja töötavad Ühendkuningriigis nii kiiresti kui võimalik."

Peaminister Ratase sõnul peaks Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevane suhe olema tasakaalus, tugev ja lähedane. "Brexiti sujuv korraldamine on meie kõigi huvides," lisas peaminister.

"Töötame eesistujana selle nimel, et saavutada Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigivahel võimalikult hea kokkulepe. See on meie jaoks ülimalt oluline."

Peaminister Ratas tänas Ühendkuningriiki juhtrolli eest NATO lahingugrupi Eestisse tulemisel. "Ühendkuningriigi sõjaline panus Eestis näitab selgelt ja üheselt, et Ühendkuningriik ei lahku Euroopast ning et NATO kollektiivne kaitse ja heidutus on reaalsed." Peaminister kinnitas May'le,et ettevalmistused liitlasvägede vastu võtmiseks lähevad plaanipäraselt.

Peaminister avaldas lootust, et hoolimata Brexitist tiheneb koostöö regionaalselt ja kahepoolselt Ühendkuningriigiga. "British Airways'i start London-Tallinn liinil on hea näide sellest ja kindlasti positiivne märk ettevõtetele ja inimestele."

Peaminister kutsus Theresa May ka Eestisse visiidile.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Thereesa ÜK-st tuleb ebaeuroopaliiduliku käitumise eest panna ÜKT-d tegema.

Anonüümne ütles ...

Dialoog on eestlasele väga hea keelekümblus!
Meediakommentaar on kah tüüpiline.

Hello, Yes ütles ...

Tundub, et esimene lause oli Jürkal hästi ära õpitud aga lõpupoole laused eriti fluent ei olnud.